Typ souboru a předvolba, která nejméně sráží kvalitu videa

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
T-Boy
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2011, 16:21
Kontaktovat uživatele:

dobrý den,
mám vstupní video v 1920x1080 (ve vysoke kvalite), projekt nastaven na 1920x1080 29.970FPS. ale vzdy mi prijde, ze je kvalita vystupniho videa o dost mensi.

nevite jakym typem souboru a predvolbou toto zminimalizovat ?
diky
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nevím přesně co máte na mysli a do čeho exportujete,že se vám zhorší kvalita.Prosím upřesněte typ vstupního videa včetně bitrate,vaše nastavení v Pinnacle pro export,pořípadě nastavení Pinnacle pro nový projekt.
T-Boy
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2011, 16:21
Kontaktovat uživatele:

omlouvám se, ale ve videích se příliš nevyznám (kde se dá zjitsit bitrate videa ? ), ale pro projekty mám nastaveno :
pro nové projekty - HD 1920x1080/30p 29,97 snímků
vstupní video má : 1920x1080 .avi (přes FRAPS na 30 FPS)
pro export : typ MPEG4, předvolba 720p nebo 1080p
a já hledám typ a předvolbu, které nebudou příliš srážet kvalitu výstupního videa

děkuji
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bitrate zjistíte ve vlastnostech videa.To vstupní video přes FRAPS používá kodek fraps nebo máte nastavený jiný?Musím vás upozornit,že kodek fraps umí slušně přehrát jenom fraps,při pokusu o zpracování se mi vždycky výstupní obraz nelíbil.Zkuste ve FRAPSu nastavit nekomprimovaný kodek,nevzpomínám si dobře jestli tam ta volba je,ale tuším že volba uncompressed codec nebo podobně tam bude.Pověste mi nějaký váš typický soubor ke stažení,kouknu na to a navrhnu řešení.Typ výstupního souboru je vám jedno,hlavně aby to bylo kvalitní video?
T-Boy
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2011, 16:21
Kontaktovat uživatele:

muze byt bitrate 746496 kbps ?
a FRAPS zadny kodek nepouziva, tudiz 6ti vterinove video ve vyse zminene kvalite ma 650MB, tudiz se mi to moc uploadovat nechce...
a ten vystupni soubor bych potreboval v dobrem kompromisu kvalita/velikost...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Hm,to číslo je moc vysoké,asi došlo k nesprávnému přepisu.Znamenalo by to totiž 746,496MB/s a to x6 s je asi 4,2GB na soubor.Váš soubor velmi zhruba počítáno má 650MB to děleno 6 a výsledek je bitrate 107 MB/s.Vzhledem k tomu,že jsem zatím pracoval s nejvyšší bitrate kolem 70 MB/s neumím poradit co by na tento soubor bylo nejlepší jak ho zpracovat.
Co se týče kodeku Fraps používá kodek FPS1,lze zjistit pomocí GSpotu,že je v systému nainstalovaný.Podle verze Frapsu,kerý máte nainstalovaný,lze zvolit způsob zachytávání použitím volby Force lossless RGB capture což je nekomprimovaný bezztrátový kodek ale vyžaduje silnější stroj.
T-Boy
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2011, 16:21
Kontaktovat uživatele:

s výstupní kvalitou z FRAPSu jsem maximálně spokojen (sice jsou to veliké soubory, ale to se dá přežít), ale spíše bych chtěl nejaký ten nejlepší výstupní druh souboru, který Vy byste doporučoval...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Záleží na tom jak chcete dané video prezentovat,tím myslím zda na DVD,BD placku nebo do AVCHD souboru a jiných,do jakého formátu bez ztráty kvality budete konvertovat aby video bylo na celou obrazovku,což je Vaše původní otázka.To že jsem já zkusil konvertovat do Full HD formátu nemusí nutně znamenat kvalitu,jenom jsem řádně zdroj zvětšil.Nejbližší HD kvalita má rozměr 1280x720,čímž moc nezvětšujete púvodní rozměr a tím případně chyby a neostrosti.Dodané video je příliš krátké abych mohl posoudit do jak velké míry dochází nebo nedochází k ořezu obrazu při konvertu do jiného rozměru.To je otázka laborace a zkoušení,takže Vám nejsem schopen zodpovědně poradit co by pro Vás mohlo být nejlepší.
T-Boy
Příspěvky: 9
Registrován: 01.01.2011, 16:21
Kontaktovat uživatele:

dobře, děkuji za snahu ;-)
evik

Můžu se zeptat na značku a typ přístroje, kterým natáčíte video a program, ve kterém upravujete?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host