Pinnacle 15?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
MUDr.Pavol Lichanec

Vie mi niekto pomôcť. Mám za sebou kopec zhotovených DVD z modelárskych polietaní s RC modelmi lietadiel , ktoré som editoval v Pinnacle studio v.12 v synovom PC
V roku 2009 som si kúpil notbuk Acer s Win 7 a do neho som si kúpil Studio HD ver.14 následne Studio HD ultimate collection version 14 a zistil som, že pri editácii štandardných titulkov sa nedajú používať zapínače napríklad pre rolovanie vertikálne či horizontálne, formu písma, pozadie a pod. Sú tam, ale nefungujú. Kúpil som si Studio HD ulimate collection v.15 a ani tam mi to nejde. Všetko ostatné funguje. Vie mi niekto poradiť kde mám chybu v mojom notebuku?

Už teraz ďakujem, tomu, kto mi bude ochotný pomôcť.

MUDr.Pavol Lichanec, Hnúšťa
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Mám verzi 14 Ultimate Collection a při editaci standartních titulků lze zapnout rolování, takže Pinnacle to v těchto verzích umí. Chyba je někde v nainstalovaném software ve Vašem PC. Možná pomůže vše odinstalovat a znovu nainstalovat.
Fous.n

Předpokládal bych, že zákazníků kteří si koupili PS 14, pošlou PS 15 zdarma , jako omluvu za totálně odfláknutý software. Jestli něco prodávám, ručím i za to, že to bude fungovat a to se o 14 nedá absolutně říci. Jenom výmluvy a odvolávky na chyby operačního systému a rady styl pokus omyl už mne stály nemalý peníz a jak čtu různě po www. nejenom mne. Takže ten zakopaný pes je asi v lájdácké práci ve vývoji a ne v jenom mém PC. Mám PS 9, 11 a 14. Se všemi byl nějaký problém, ale PS 14 je vrchol!
Fous.n

Prosím o pomoc kolegy!
Nemá někdo zkušenost s problémem "připojení - nalezení " kamery Studiem 14 přes port IEEE 1394/ 6 pin. V předchozí verzi Studia bylo připojení v pořádku, teď se s tím trápím už dva měsíce.
Zatím bylo provedeno:
otestování PC v odborné firmě - v pořádku.
výměna karty řadiče IEEE 1394
odzkoušení 3 připojovacích nových kabelů IEEE 1394 /otestovány/
odzkoušení 3 různých videokamer MiniDV - SONY, PANASONIC,
SONY Hi8, digitál-analog převodník MovieBox DV.

Rady v technické podpoře www.exac.cz a telefonické rozhovory s tech.podporou k ničemu.
PS 14 nainstalována po PS 11. Poslední zoufalý pokus byl formát HDD a nainstalování pouze PS 14.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na tuto otázku dokáže bezezbytku odpovědět nejlépe Mistr Steviezah!
stepan

Zdravím

Možná se to tu už někde řešilo, ale jsem líný prase co nechce moc číst

No, zajímalo by mě, jestli je v nějakém PS studiu (třeba v té 15ce) možné, nevím jak to odborně nazvat, používá se to u FX efektů, prostě taková ta ulita, co vám zachytí nějaký bod v obraze třeba auto uprostřed silnice a dovolí ho například překrýt, nebo na jeho místo nakličovat nějaké video či obrázek. Tak, aby se nakličovaný předmět nehýbal spolu s kamerou, ale hýbal se ve videu a snímal pohyb jiného předmětu (třeba toho auta).

Vím, že je to možné v Adobe Premieru, ale to je pro mě moc náročný a drahý program.

Děkuji
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jestli máš na mysli Motion tracking tak to v PS nejde,tato funkce je v Media Composeru od Avidu.V PS to lze pouze napodobit pomocí překryvného videa a klíčových snímků,ale je to pracné.
stepan

Jo, Motion tracking, to je ono! Hm, Avid, o tom jsem ještě neslyšel (nesmějte se, jsem amatér). To je asi také od firmy Pinnacle? Typuji, že to bude něco jako taková rozšířenější verze PS, že?

V jaké cenové relaci se ten program pohybuje? A v čem se vlastně liší od PS, tedy kromě té funkce Motion tracking?

Děkuji
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Media Composer v současnosti ve verzi 5, je profi program. Dělají se v něm Hollywoodské filmy například. Je hodně drahý a je anglicky. Těžko se dá rozběhat na obyčejném PC. Je k němu přímo určen profesionální hardware. Jinak AVID koupil Pinnacle a teď udělal vlastní verzi Avid Studio, nástupce PS, který postavil na jeho starém 32bitovém jádru. To bylo pro všechny, co na něj netrpělivě čekali, velkým zklamáním. O něm se tu dost píše. Má své velké plusy oproti Pinnacle 14 a 15, ale jsou tam i věci, které by mohly být domyšlenější. Uvidíme, jak se AVID bude chovat ke svému dítěti. Snad ne tak macešsky, jako v případě zděděného Pinnacle. To však ukáže, až čas...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Citace:
Prosím o pomoc kolegy!
Nemá někdo zkušenost s problémem "připojení - nalezení " kamery Studiem 14 přes port IEEE 1394/ 6 pin. V předchozí verzi Studia bylo připojení v pořádku, teď se s tím trápím už dva měsíce.

Tomu jsem se věnoval tady:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... oSGRcQZP00
Je to sice v 15,ale platí to i pro 14.Pokud s tím je problém,zkontrolujte sdílení IRQ,nebo přehoďte IEEE řadič do jiného slotu.Zkontrolujte nebo aktualizujte ovladač pro toto zařízení nebo použijte standartní OHCI ovladač.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host