Nahrávání komentářů

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Lidi, zajímalo by mě, jakým způsobem nahráváte komentáře.
Rozhodoval jsem se, jestli použít Studio, nebo zvukový editor Audacity. Nakonec jsem zvolil Studio, protože jsem hned viděl, jak komentář sedl do míst, kde měl být (a mohl se případně nahrát znovu). Jenže Studio místo aby to ukládalo do samostatných souborů, tak to cpe všechno do projektu. Příště bych se asi rozhodl pro Audacity (navíc tam mám větší možnosti úprav než ve Studiu).

Taky by mě zajímalo, jakou používáte techniku. Potřeboval jsem kvalitně okomentovat jeden dokument a neměl jsem mikrofon (jen nekvalitní Hamu, které se nedá říkat mikrofon :) ) a půjčil jsem si od známého cosi noname (bohužel zase nic moc). Nahrával jsem Mikrofon->ekvalizér->LineIn na zvukovce.
Uvažuji o koupi mikrofonu, ale nevím co pořídit abych to případně mohl využít i "venku" (na komentáře, nikoliv jako směrový). Jestli nějaký obyčejný dynamický za pár stovek, nebo třeba něco solidnějšího s "pavoukem" kolem pár tisíc (což bych zas asi nevyužil).
Svou nabídkou mě zaujala firma http://www.pasound.cz/indcz.htm, kde mají jak levné dynamické, tak i studiové kolem 2000 což se mi zdá dost dobrá cena. Není to sice Shure, ale já taky nejsem ČT :).

Tak jak je to u vás?
jam

Dělám to namluvením přímo na kameru s externím mikrofonem (obraz nepodstatný), třeba i opakovaně. Pak přesypu do PC, vyberu podařený komentář a klip přesunu do zvukové stopy. Mohu stříhat, posouvat ... Stejně to dělají i mnozí na grafice. Myslím, že je to zvukově lepší, než přímo do PC.
Hindukus

Ja osobne to delam mikem co mam u kompu nejlevnejsi stoji 50 kc A nahravam to win nahravacim programem z p prislusenstvi a zabavy ve start menu
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Jelikož mi to už připadalo hloupé ,se v tématu k PS15 bavit o něčem jiném a dělat z toho guláš,tak zkusím oživit toto vlákno dotazem na lubuda:zaujal mě ten pop-filtr PF-001.Hned jsem to zjišťoval na internetu,dá se sehnat už za asi 260kč,jen se přiznám,že nevím jak se s tím pracuje.To se jako postaví před mic.a mluví se skrze tu membránu,nebo je to přímo mikrofon.Doufám,že nyní se nestanu terčem tvrdé kritiky,že toto nevím.
Ten MXL 990 USB je sice asi velmi kvalitní,ale ty prachy do toho nemínín dávat.Zas natolik mě to dabováni nebere.Spíš by mě zajímalo odstranění těch "p-éček",kdy to kolikrát zaduní že to musím kolikrát opakovat.Sykavky ,to ještě ujde,ale ta P.
lubud

Romolus:
Tak jsem se konečně chytil ..., dík.

apendixen:
Jo, je to přesně jak říkáš - jedná se o kruhový rámeček se dvěma vrstvami "silonové" tkaniny, vzdálenými asi 1 cm od sebe. Připomíná to konstrukčně bubínek. Sám jsem si sestavu vylepšil tak, že jsem koupil prkénko na řízky coby základnu a ten husí krk na ni natrvalo přišrouboval. Mikrofon si stavím za sítko na tu desku (má šikovný stojánek). Mluví se do toho asi tak z 10 cm a opravdu to většinu "pop" špiček odfiltruje. Jak jsou ty výdechové slabiky s "p" silné se dá jednoduše ověřit, když si do otevřené dlaně řekneme z několika cm právě to "pop". Něco podobného se používá i v rozhlase. Způsob použití je dobře vidět třeba tady:
Je zvláštní, že se na tomto fóru většinou řeší jen jak docílit co nejlepší obraz a jaké PC dělo za x- desítek tisíc na to potřebuji, ale jen málokoho zajímá, jak mu pak mizerný zvuk z mikrofonu "za stovku" celé dílko pokazí. Ach jo...
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

lubud: díky za vysvětlení ta ukázka je víc než jasná a tak to zkusím,a velký souhlas s následným názorem.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

K tomu mikrofonu: pokud chci v dané nahrávce kvalitní zvuk, pak používám mikrofon ZOOM H2 (http://kytary.cz/zoom-h2/HN096425/), který je možno použí jak jako úplně externí (nahráva na SD kartu), tak i připojeným pomocí kabelu ke kameře nebo do PC. Ještě kvalitnější - a dražší je ZOOM H4 (http://kytary.cz/zoom-h4n/HN105672/). Ty odkazy slouží pouze k informaci o produktu ... oba mikrofony se dají sehnat laciněji.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

tak to mě docela zaujalo.Dal by se použít i ke kameře?(Mám HV30 ,ale zvuk se nedá téměř používat,neboť při tišším prostředí je zvuk neskutečně rušem motorkem kamery).Mám na mysli dosah mikrofonu,jastli je alespoň stejný,jako u mikrofonu v kameře.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Ty použité mikrofony v produktech ZOOM jsou určitě lepší než interní mikrofony v kamerách. Je ale potřeba si uvědomit, že jestliže použijeme jakýkoliv mikrofon přímo na kameře, bude tento mikrofon snímat zvuk kamery!!! Pro kvalitnější zvuk je prostě potřeba umístit mikrofon dále od kamery (třeba na stojánek před mluvící osoby). Další možností - při mikrofonu umístěném přímo na kameře (viz třeba: http://kytary.cz/sennheiser-mke400/HN102596/)- je použití jednak protivětrného krytu, jednak směrového mikrofonu. Ovšem vždycky je potřeba počítat s tím, že pokud kamera vydává zvuk, pak se ten zvuk bude přenášet na mikrofon přes jeho upevnění ke kameře. Někdy také trochu pomůže vypnout automatiku zesilování zvuku přímo v kameře, většinou je totiž vnitřní mikrofon nastaven na automatiku, tj. že slabé zvuky zesiluje více a silné zvuky limituje.
lubud

Na ZOOM H2 či H4 je největší předností (samozřejmě kromě kvalitního zvuku) jejich naprostá nezávislost na kameře, s kamerou bych to nikdy nepropojoval. Originální zvuk z páskové minikamery je dobrý leda tak pro synchronizaci zvuku ze ZOOMu.
O problematice tohoto nahrávátka se vedla před časem docela zajímavá diskuze na www.videokamery.cz.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host