Zatuhnutí při renderaci

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Kedik
Příspěvky: 9
Registrován: 18.03.2005, 09:24
Kontaktovat uživatele:

V PS 9.4 s poslední aktualizací 9.4.3 mám poměrně rozsáhlý projekt (111 minut, dost efektů, menu se 14 kapitolami). Při exportu na DVD renderace po několika hodinách zatuhne a program neodpovídá. Musím ho ručně odpálit. Stane se to vždy při druhém průběhu projektu. Zkoušel jsem vymazat pomocné soubory přímo z PS a znova si je PS vytvořil, ale problém zůstal. Snížil jsem i přetaktování procesoru, které jsem měl na 3,2 GHz, na základní frekvenci 2,6 GHz, ale nepomohlo. Kvalitu videa jsem snížil na hodnotu, aby se mi to vešlo na DVD 4,7 GB, ale stejně mi to hlásilo málo místa na HD. Musel jsem snížit kvalitu ještě víc až na 3500 a pak mne to teprve pustilo k renderaci. Na HD mám volno 22 GB. Je možné, že to tuhne že je málo místa na HD?
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

http://cesty.me.cz/pinnacle/index.html
Tady je takový návod jak zmenšit soubor (bod 12),je to poměrně zajímavé.Zkuste,třeba Vám to pomůže...
Kedik
Příspěvky: 9
Registrován: 18.03.2005, 09:24
Kontaktovat uživatele:

Díky za info. Jsou tam dobré rady a vyzkouším to. Uvidím...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

V tom návodu jsou věci, které byste měli opravdu dodržet.
Hlavně ukládat. Zrovna včera jsem zapoměl uložit ... a sek. Po otevření Studia jsem se začal radovat, že zafungoval autosave, ovšem ... sek! Takže se nespoléhejte ani na autosave :).
K těm komentářům - je to bohužel pravda, hledal jsem soubory ale marně. Měli by s tím něco udělat (ukládat to někam zvlášť), protože zas nadruhou stranu ve Studiu hned vidím že se komentář nevlezl do určeného úseku a nechám ho "namluvit" znovu. Celkem by mě zajímalo, jak to řešíte vy ostatní, tak založím nové téma (ať to sem nepleteme).
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

No mě tam hlavně zaujalo to samovolné zvětšování,to mě ani prostě nenapadlo kontrolovat.
Peu

mě to zatuhne při renderování projektu do mpeg,projekt má 3minuty!!ale zatuhne to tak,že můžu renderování zrušit a pokračovat v práci s PS
v tom projektu není jediná prolínačka,jediný titulek,je to prostě jen sestříhané
kde je chyby?
už jsem se dostal i k reinst XP,načisto pak PS+ a k tomu poslední (9.4.3 - tuším) záplatu

všechny disky defragmentované...nevím kudy kam
Fogy

Měl jsem podobný problém. K zatuhnutí došlo vždy na stejném místě, tak jsem to místo (+-2 sekundy) vystřihl a proběhlo to normálně.
Peu

u mě vystřižení nějakého kratičkého úseku nepomáhá
Vrana

Ahoj všichni,

mně Studio nezatuhne, tváří se, že stále renderuje ale vytížení CPU touto aplikací je 0-2%. Jednou to projde do konce a při druhém růchodu se to zastaví a nechce se to hnout. Zkoušel jsem to na 2 PC.
1) Duron 850 384MB Windows 2000
2) Athlon XP 2500+ Windows XP

A na obou to dělá totéž. Nevíte čím to může být? Je tam minimum střihů (koncert) a má to 66minut. Vystřihnout kus kolem toho místa kde to zůstane stát jsem už také zkoušel. A nic.
never

problem je vzdy v hadweru a to v biosu mam osobni skusenost mam dva pocitace a 3 hodinovy film na jednom render je v pohode a na druhem at jsem delal co jsem delal takproste mi render vytuhnul jakmile jsem ho spustil a pritom jsou ty pocitace identicke.
Jen mely jine nastaveni v biosu a jakmile jsem ho nastavil totozne tak to makalo bez problemu :) A nesmis mit pretaktovany procesor ani zadny taktovaci utility ktere jsou v biosu , nekdy jsou totiz default zapli a tim padem render blbne. Po spravnem nastaveni je vse ok :) Tak Zdar Ps: muj render trva priblizne jako delka filmu nevim kdo to tu psal ze rendroval trikrat dyl nez je delka filmu kdyby to delaalo a ja to rendroval devet hodin tak to bych fakt presel na jiny software :)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host