Jak správně nastavit výstupy na DISK a AVI...?

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Zamčeno
Maron

Ahoj lidi,
začínám se prokousávat "9kou" Prosím o radu jak nastavit tyto výstupy.
1- karta "DISK" /Kvalita videa/ tlačítko "Upřesnit":
-Přenosová rychlost: Proměnná nebo Stálá ?
-Možnosti: Režim Konceptu ...? Video Filter ...?
-Rozšířené možnosti: Progresivní Kodování...? Vždy znovu zakódovat celý film...? Vynutit kompatibilitu disku DVD...?

2- karta "AVI soubor" / Nastavení videa/ Komprese: ...
jaký si mám vybrat kodek, aby to bylo nej? Nebo se každý hodí na něco jiného? Třeba jeden na produkci v TV, jiný do PC a pod.? Pokud někde existuje článek, jak si nejlépe nastavit Studio 9, rád si ho přečtu.
Moc Vám děkuji za rady.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Datový tok - stálý - možná to bude kompatibilnější se staršími dvd přehrávači a bude se dýl renderovat, proměnný - výsledek bude mít o trochu menší velikost.
Režim konceptu - nepoužívat - vyrenderuje to v mizerné kvalitě.
Video Filter - nevím, ale asi se pokusí nějak vylepšit obraz ->možná ho zkazí a bude to dýl trvat
Progresivní Kodování - jen pokud byl zdroj progresivně natočen (na 99% nebyl), takže nezatrhávat
Vždy znovu zakódovat celý film - prostě to celé přerenderuje znovu i když by se některé scény renderovat nemusely (já to zatrhávám, možná je to spolehlivější)
Vynutit kompatibilitu disku DVD - nevím, ale zaškrtnul bych. Možná pokud nezatrhneš nechá voby i větší než 1gb, což může dělat problémy, ale nezkoušel jsem to.

Pokud chceš maximální kvalitu a zdrojové video máš v DV, tak exportuj zase do DV a zpět na pásku (záloha projektů apod...), pokud to chceš na internet udělej WMV, pro prohlížení na pc MPEG2, ... experimentuj :)
Maron

Ahoj,
diky za reakci :-), jedna otázka na úvod: Ty používáš PS.....A/N?

Cituji tě:
...Pokud chceš maximální kvalitu a zdrojové video máš v DV, tak exportuj zase do DV a zpět na pásku (záloha projektů apod...), pokud to chceš na internet udělej WMV, pro prohlížení na pc MPEG2, ...

Trochu ti nerozumím. Pokud to bude zpátky v kameře na DV, tak jak z toho udělám DVD? V jiném softu???
Můj zájem je, abych měl na DVD médiu, co nejlepší kvalitu. Připojovat kameru k TV a pouštět z ní pásky nebudu. Porad mi prosím, jak toho dosáhnu.
Možná se vyjadřuji trochu hloupě, moc tomu zatím nerozumím.
Díky.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Pokud bude výsledkem DVD (to nebylo z prvního dotazu jasné) bude ideální nechat automatické nastavení kvality (sám si nastaví datový tok), zvolit stálý datový tok (případně proměnný, pokud by to bylo delší než řekněme 80 minut).
Režim konceptu a video filtr v žádném případě nezaškrtávat. Progresivní kódování taky nezaškrtávat.
Vždy znovu zakódovat celý film a Vynutit kompatibilitu disku DVD zaškrtnout.
A exportovat na DVD ...

K tomu natažení zpět do DV: DV je nejlepší možná kvalita a při ceně minidv kazety je to ideální možnost jak zálohovat důležité projekty. Proto je kromě dvd (které je na přehrávání) exportuji i na kazetu (prostě jen záloha).

A k prvnímu dotazu - já používám PS10+
Maron

Ahoj, Marte
1/- někde jsem zachyt informaci, že je lepší ten výstup na DVD udělat v něčem jiným než P9. Má prý kodeky co nestojej za mnoho. Máš s tím nějakou zkušenost, co by se hodilo?
V P9ce bych to vyexportoval třeba do *avi a potom v "něčem" udělal to DVD včetně menu.

2/- má cenu, jde-li to vůbec, do P9ky dosadit nějaké jiné kodeky?
Díky.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

To bys musel jedině vyexportovat třeba do toho avi a dvd udělat v něčem jiném.
Maron

To: Mart
OK, máš nějakej nápad, v čem by to DVD bylo nejlepší?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host