DVD menu

Odpovědět
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Ahojte priaznivci Ediusu. Keďže Edius je síce vynikajúci program na strihanie videá, no má aj svoje obmedzenia. Jedno takéto je vytvorenie dvd menu, kde má veľmi obmedzene jednoduché moznosti, preto by som bol rád, pokiaľ sa tu nachádza niekto, čo by mi vedel poradiť alternatívnu možnosť na vytvorenie pútavého - grafický zaujímavého dvd a blu ray menu na napr svadobné videá a pod.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Vidím, že tu asi nemá nikto skúsenosti s tvorbou menu, ale predsa ešte otázka - je nejaká možnosť nastavenia, kde by sa dalo nastaviť, aby dĺžka prehrávaného dvd menu vytvoreného v Ediuse mohla byť dlhšia, ako 1min11sek.- dá sa to niekde nastaviť, alebo je to napevno dané že to môže byť maximálne len toľko ?
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Když jsem přecházel z Pinnacle na Edius, tak jsem měl problém zvyknout si na jednoduché menu bez hudby, ale dnes to naopak oceňuji pro rychlou tvorbu, vlastně automatickou a jen provedu grafické úpravy jako pozadí, písmo, obrázky, tlačítka a je hotovo.
Při prezentaci se naopak ocení menu jednoduché. Pokud chci zajímavé pozadí s koláží, připravím si ho v jiném programu jako obrázek (Zoner, Photoshop)

Délka menu se dá nastavit v okně EDIT. Já mám nastaveno na 30 vt. a je to dostačující. Menu se opakuje.
Pokud chci před menu zařadit nějaká úvodní loga, mohu nastavit spuštění menu po první kapitole.

Externí softwar je na př. VEGAS DVD Architect.
Zde je český stručný kompletní návod:
http://16mm.cz/index.php?topic=825.0
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host