Hlasitosť videa

Odpovědět
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Ahojte - chcem sa opýtať, ako nastavujete hlasitosť výsledného videa . Neviem ako odhadnúť silu zvuku v spracovanom videu. Skúšal som to cez normalizáciu - tá je v programe nastavená štandardne na -20dB ale niekedy sa mi vyexportované video zdá veľmi tiché, inokedy zase silnejšie, no neviem prísť na to, ako to dokázať nastaviť na ideálnu úroveň.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Normalizaci sice také používám na -18dB to se dá nastavit pro každý projekt zvlášť jako Audio reference Level při zakládání nového projektu, nebo presetu, nebo změnit podle potřeby.
. Jinak mám na trvalo umístěný panel Audio mixer do rozhraní a upravuji zvuky hned podle ukazatele Peak Meter aby šly maximálně k 0. (Každá audiostopa musí být nastavená na Clip.) U hudby je to stejné. Když mě jde Master Peak také max k nule, tak vím, že to je optimální hlasitost výsledného videa. Je to individuální a nejlepší je mít dobrou reprodukci přímo u počítače a poslouchat.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Skúšal som projekt, - audiostopu merať aj pomocou Loudness :https://www.youtube.com/watch?v=4HC3FHNT08M LOUDNESS MASUREMENT, ( v bine kliknúť pravím tlačítkom na okienko projektu a vyberiem Loudness ) kde som si zvolil normu EBU R128 ktorú používa aj TV a nastavil som audio na 0, tak sa mi počuteľne zvuk zdal byť tichý ( https://www.youtube.com/watch?v=ka8WpE2yJO0 )
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Já mám pouze základní Edius 8 Pro, nemám Workgroup, takže Loudness tam nemám k disposici, alespoň jsem ho nenašel. Upravuji zvuky přes Audio mixer, tak jak jsem popsal a nemám s tím problém. Profesionálové v TV se drží možná norem, ale mají každý film jinak.
Když se ti zdá zvuk tichý, tak prostě přidej.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Pozdravujem. Stále som nenašiel riešenie vyššie uvedeného problému. Mám natočené ďalšie dva hudobné projekty, kde zvuk ako tak je ok, no pretrvávajúci problém je, keď to vyexportujem na DVD pri prehrávaní je zvuuk slabší - no dobrý kvalitou , ale na TV musím riadne pridávať hlasitosť. Tak ako tu radí Jirka M že mám hlasitosť pridať - skúšal som to samozrejme, no tu sa už úroveň zvuku dostávala nad 0dB a dochádzalo k skresleniu, ba dokonca akoby orezávaniu určitých frekvencií a to nie je dobré. skutočne sa tu nenájde nik, čo sa seriózne venuje aj zvuku vo videu :( - pridávať zvuk len tak od buka do buka sa nedá. musí sa to predsa nejako dať nastaviť .
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

0 dB je max. ideál je do -3 špička. To je důležité hlídat aby zvuk zkreslený nebyl. To je všeobecně známá věc, ale co se týká celkové základní hlasitosti záznamu v exportu, tak to se řídí nastavením "Audio reference level" v nastavení projektu. Já mám nastaveno na -18 dB.
Je třeba to vyzkoušet a nastavit do + nebo -, jak to vyhovuje. Jinak intenzitu zvukové stopy nastavit neumím, kromě ještě "normalizace" zvukové stopy přímo na ose, kde mohu zvolit různé nastavení dB.
Audio mixerem řeším jen zvuk u jednotlivých klipů, ořezávám špičky nad 0 dB a přizpůsobuji hlasitost jednotlivých stop podle potřeby.
Nejsem ovšem v tomto směru žádný odborník, jen dávám informaci, jak to řeším já.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Dnes som sa opät hral zo zvukom a nedalo mi to - tak som si stiahol audiostopu jedného dobre znejúceho koncertu . túto stop som si dal na časovú os v EDIUSe a zmeral som ju pomocou LOUDNESS MASUREMENT ( https://www.youtube.com/watch?v=4HC3FHNT08M ). Nameralo mi to + 8dB. skúsil som teda môj projekt- nastavený do 0dB na koncovom masteringu upraviť na +5dB a vyexportovat na DVD tak, že som pri exporte nastavil audio na DOLBY a 384kdps. a ostal som milo zaskočený, že ako to znie.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host