Ukládání části klipu pro další použití

Odpovědět
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Jde nějak ukládat části videa co edituju na timeline abych je mohl použít v jiném projektu?

abych to vysvětlil, stříhám koncert kapely a jsou tam záběry, které bych rád použil do celkového sestřihu festivalu, zajímavé kousky bych si rád někam ukládal ale netuším jestli je něco takového možné.

Nechce se mi jít cestou zkopírovat, otevřít jiný projekt tam to přidat a pořád dokola.
díky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Opravdu netuším, jakou jinou metodu si představujete. Já ji osobně neznám. Když chci použít některé již sestříhané záběry do jiného projektu, otevřu si Vegas znovu, a tam si zkopíruji požadované elementy, po kterých v budoucnu sáhnu a stejnou metodou je zkopíruji do projektu budoucího, ve kterém je chci opětovně použít. Takový projekt jasně pojmenuji, abych jej snadno pro budoucí využití v archivu našel. Samozřejmě se nám nesmí stát, že smažeme originál klipy, to by nám byla taková záloha již zpracovaných částí k ničemu.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

myslel jsem nějaký kontejner, úschovnu kde si nakopíruju části klipů a ty bach natáhl do nového projektu.
možná se blbě vyjadřuju.

nevím jestli je to technicky vůbec možné, prolezl jsem hodně návodů a nápověd a asi ne..

ok
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Můžeš si vytvořit regiony nad tvými částmi klipů a vyrendrovat si ty vybrané části do samostatných klipů. Jde to udělat i dávkově (batch rendering), kdy ti Vegas vyrendruje všechny označené regiony v projektu do samostatných klipů. To je asi nejjednodušší cesta, jak dosáhnout toho co požaduješ.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

dík, zkusím, ulehčilo by mi to hodně
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Není to sice tak, jak požaduje bugr, ale já ukládám kopie upravených klipů u kterých předpokládám použití u jiných projektů do archivní složky, pomocí programu SONY PlayMemories Home. Upravím konec a začátek, nebo z dlouhých klipů vystřihám upotřebitelné části.
Program lze stáhnout na stránkách SONY a lze nainstalovat do programu i češtinu. Originál klip zůstává nezměněn.
[attachment 1235 PlayMemoriesHome.jpg]
Přílohy
PlayMemories Home.jpg
PlayMemories Home.jpg (221.97 KiB) Zobrazeno 1428 x
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

jsem zvyklej z pinnacle, že z jednoho projektu si člověk nakopíruje část klipu do jinýho, Vegas to asi neumí.

Aspoň jednoduché kopírování po načtení dalšího projektu nejde, paste mám šedivý.


EDIT: aha, tak asi fakt je nejlepší otevřít dvakrát Vegas a kopírovat mezi sebou, díky.
jsem myslel, že se budou mezi sebou prát a funguje to.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vegas je možno otevřít tolikrát, kolik je na to v počítači volné RAM paměti. Kopírovat se dá i ze starší do verze Vegasu novější. Jde to i opačně, ale musí se použít prográmek, který popisuji v jiném vlákně. Hodně zdaru v práci s kamerou i střižnou. Osobně jsem se nesetkal s lepším střižnou nežli je Vegas. Někdo může oponovat, ale to je tak vše, co se dá dělat. :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů