Spustenie Ediusu po aktualizácii W10

Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Ahojte. Potrebujem súrne poradiť. PC nemám pripojený k internetu, no súrne som potreboval niečo aktivovať a PC som pripojil na net. Nastal problém, lebo sa mi začal aktualizovať Wind. a po aktualizácii sa mi legálny Edius 8.52 nechce spustiť
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Mě to taky zlobilo. Vypnul jsem antivir a vše ok.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

U mňa to nefunguje
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zakaž update W10.Zadej msconfig potom služby vyhledej W10update zruš fajfku a restart PC.Vrátit to můžeš kdykoliv.
mjs51
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018, 08:29
Kontaktovat uživatele:

Používám W10Pro a EDIUS 8.53. Až do buildu 1703 bylo vše O.K. Po aktualizaci Windows na build 1709 (Fall Creators) nešel EDIUS spustit, protože chyběly cca tři knihovny (.dll) To jsem vyřešil přehráním knihoven ze starší verze Windows. Jenomže pak jsem zjistil, že nefunguje ani titulkovač VisTitle, který k Ediusu používám. Opět chyběla jedna knihovna, ale samotné její nahrání nepomohlo, neboť se potom při spouštění VisTitlu ukázala chyba 0xc000007b, což je chyba souboru .net framork ve Windows. Ani za pomoci skutečných odborníků se tato záležitost vyřešit nepodařila. Protože bych tím přišel o všechny titulky z VisTitlu v rozpracovaných projektech v EDIUSU, zařadil jsem zpátečku a vrátil se k Windows buildu 1703, odpojil střižnu od internetu a teď se třesu, co přinese případná další velká aktualizace Windows 10. K Windows 7 se mi vracet nechce, ale nikdy neříkej nikdy! ;) Nemáte někdo podobnou zkušenost?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Mně se stalo to samé a přišel jsem o jednu licenci. Navíc mi to zmršilo připojený externí disk, některá data jsem zachránil připojením k druhému PC,
kde jsem ještě aktualizaci neměl. Takže nyní mám build 1703 a zakázané aktualizace (Win neustále otravuje, že není aktualizován). (td)
Budu to řešit tím, že SSD s Win 1703 a Ediusem budu mít odpojen od internetu a na internetu pojedu s jiným SSD bez Ediusu. >:D<
Jiné řešení mne nenapadá! :S
mjs51
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018, 08:29
Kontaktovat uživatele:

Microsoft uvolnil build 1803 pro aktualizaci W10. Mám ho zatím na domácím počítači a zdá se mi, že je tam navíc několik knihoven, které chyběly v buildu 1709. Jenomže mám strach nainstalovat to do počítače s EDIUSem, protože nevím, jestli by se to, po případném neúspěchu, nechalo vrátit zase k buildu 1703, který je poslední, se kterým mě EDIUS funguje. Kdyby se to totiž vrátilo k 1709, tak jsem bez střižny. Tak, to je horší dilema, než měl Hamlet! (:P)
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Sice nevím v čem by mohl být problém, ale jen pro informaci píši, že mám nainstalovanou aktualizaci W10 1803 a na Ediusu pracuji dál normálně bez problémů.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Stačí si přece udělat bitovou kopii systému a pak beze strachu instalaci provést. Když to selže, vrátíte na disk systém před instalací z bitové kopie systému.
mjs51
Příspěvky: 5
Registrován: 10.04.2018, 08:29
Kontaktovat uživatele:

Díky Romolus, skoro jsem na tuto možnost zapomněl. Zkopíroval jsem disk a na jeden zkusil aktualizaci W10 na verzi 1803. Situace se nachlup opakovala jako ve verzi 1709. Pro Edius chybí tři knihovny (msvcp120.dll, msvcr120.dll a mfc120u.dll) To by ještě nebyla až tak velká tragédie, když knihovny doplním ze staré verze Windows, Edius se rozchodí. Jenomže k němu používám titulkovač VisTitle. Tam taky chybí jedna knihovna (mfc100u.dll), ale po jejím doplnění naskočí chyba 0xc000007b. A s tím už si neporadím. Je to chyba .net framework. Ten je ale integrován ve windows a s tím nic nedokážu. Projekty v Ediusu jsou pak bez všech titulků. A tak už mě napadá jen jedna věc: Romolus, prosím, jakou používáte verzi Windows? Já mám Professional 64 bit. Nemáte nějakou jinou? Nemohl by být problém tady? Díky za případnou odpověď a současně se omlouvám, že vás tady všechny tak zaměstnávám 8-) Díky!
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host