Pinnacle 21

Odpovědět
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

MTS ve stejném nastavení, ale na 30 snímků prošel. Takže problém je evidentně se 60ti snímky za sekundu. :-/

Nakonec to prošlo na 50 snímků za sekundu, ale je to poznat na kvalitě - jsou patrné záškuby. Tím jsem skončil a skládám nové nabušené PC - první co tam pojede, je stejný projekt na 60ti snímcích. Jsem zvědav!
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Takže potvrzeno - tento pokus mě stál 35.000,- (obrazně)...

Rozhodl jsem se zhruba ve stejném čase co jsem bojoval s exportem MTS na 60 snímků, pořídit nový HW. Myslím, že výkonnější PC v CZ zatím není pro střih Pinnacle k dispozici. Vede mě k tomu jediné - poslední verze CPU Intel i7 - 8. generace (CPU Intel® Core i7-8700 (3.2GHz, 12M, LGA1151) - 6 jader, 12 vláken), se prodává zhruba 2 týdny a mám jeden z prvních naskladněných 6ti jádrových procesorů, dovybavených odpovídající deskou a paměťmi RAM.

Při renderování na SSD M.2, (zápis 1500 Mb/s), bylo včera stále stejné video o kterém jsem tu psal (26 minut - 1080/60), místo původního času přes 5 hodin, renderované za 1 hod, 20 min!!!

Samotné video bylo vyexportované zhruba ve 4x kratším čase - bohužel až do osudného místa, u kterého jsem již dokázal, že zde není chyba v projektu - klíčové místo pro export v MTS je 19minut 23sekund.

Pinnacle 21 delší čas prostě NEUMÍ zatím.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Nakonec jsem ještě dal vyexportovat ony 2 filmy po 13ti minutách, tedy hotové filmy (předchozí bylo komplet včetně přechodů) - chyba nastala opět ve stejném okamžiku. Tedy veškeré možné potenciální místa chyb byly eliminovány - jediný zdroj chyb je tak nyní v jádru PIN 21... :-/

Mimochodem byl to fofr - za 35 minut bylo hotovo! Sice s chybou, ale neskutečný "vítr" v datech... :-)

Tak snad bude nový update a bude možné pokračovat.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Udělal jsem si pro zajímavost podobný testík na PS18. Tedy podobný projekt 26 min. HD60p a export do MTS 60p. Export byl hotový za 41 minut a bez problémů. (Přitom mám už starší PC s CPU i7-5820). Tedy PS21 mě nijak nepřekvapuje. S exportem u PS18 jsem nikdy neměl problémy ani u filmů 90 minut.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Díky Jirko za snahu odhalit v čem je pes zakopaný! Já až do verze 20 taky neměl s delším projektem problém. Nicméně jsem si nyní uvědomil, že jsem vlastně hloupý - na tomto HW můžu jít do vyššího rozlišení než je FHD 1080/60p (což na předchozím HW nešlo) - zdrojová videa jsou z GoPro, natočeny na 2K - jdu to celé přepočítat v tomto rozlišení. A díky za info!
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Prosím o info - jaké nastavení používáte při exportu 2K, nebo 4K, tak aby vám prošlo více než 10 minut? Full HD jsem díky nefunkčnímu exportu 1080/60p opustil, ale obratem narážím na další celou sadu nefunkčních parametrů...

Dostat ven video 2K nebo 4K nad 10 minut začíná být dalším problémem. Kruci, co je pořád špatně?

Prosím o radu v jakém nastavení exportujete 2K nebo 4K. Vyzkoušel jsem skoro všechny varianty, ale fakt tedy pořádný výsledek v postatě není.... :-(
Miroslav Polner

To video, ktoré exportujete je natočené kamerou vo formáte 1080/60p ? Pokiaľ to tak nie je, pri exporte v PS21 príde k chybe, ak je to video vo formáte 1080/50p Iné formáty , vrátane 4K idú exportovať bez problémov.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Video je natočené z několika zdrojů. Převažuje GoPro - 2K/60p a pak iPhone 1080/60p. Tedy vše na 60 snímků.

Nicméně mě to stále nedalo a zjistil jsem nakonec následující - pokud chci exportovat ve formátu 1080/60p, pak v MTS nutno nechat implicitní nastavení, tedy 1080/60p - datový tok 100Mbit/s - Video se po 2 týdnech konečně (opakovaně) podařilo dostat ven. Video 26 minut má pak přepokládanou velikost 19GB (ve výsledku pak má cca 13GB) - export trvá 50 minut.

Pokud si ale pro formát MTS, zvolím zcela identické nastavení, v převolbě pro MTS - Vlastní nastavení, nejenže vdeo zkolabuje zhruba v polovině, ale exportuje se i 2x pomaleji. Přitom se jedná o nastavené, zcela identické parametry jako je v implicitním nastavení (!!!).

Vždy jsem s ohledem na velikost výsledného souboru používal Vlastní nastavení, pouze jsem měnil rychlost datového toku. Implicitní nastavení mě nenapadlo nikdy použít s ohledem na výslednou velikost souboru. Kdybych to vyzkoušel, nemusel jsem čekat 2 týdny. Ale nakonec jsem urychlil nákup PC, na kterém se tyto pokusy dělají násobně rychleji než na předchozím PC.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím někde se již psalo,že z Go-Pro něco nejde zpracovat a můj názor je ten,že Go-Pro má svůj vlastní střihový program dokonce již
v.2.5.9 takže to zkusit v něm jak se to bude chovat.
Zkuste sem hodit ukázku a já to v tom softu pro GOPro zkusím.Mělo by to být jako *.mp4.
Již je v.2.5.11.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

ahoj, nevím sice co přesně chceš zkusit, ale tady jsou 2 soubory z GoPro:

https://www.ulozto.cz/tam/_giiIe532setO
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host