Úprava zvuku z koncertu

Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Ahojte. Potrebujem poadiť. Chystám sa vyhotoviť videozáznam koncertu a neviem, aký program použiť na úpravu zvuku. V minulosti som sa spoľahol na zvukárov, ktorý koncert zvučali a spravili aj záznam, no bola to katastrófa. Preto sa chcem poradiť, ako najlepšie zaznamenať zvuk ( spôsob ) a potom upraviť pri spracovaní v ediuse 8.3
Ventorius

Chystáš se na záznam z klubu,nebo větší haly?
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Je to veľká sála
Ventorius

Tak to je ta složitější situace,kde se asi bez spolupráce se zvukaři neobejdeš....Já osobně používám pro externí záznam zvuku "nahrávadlo" ZOOM H4N.To umístím na stojan poblíž zvukaře,z mixážního pultu si od něj nechám pořídit záznam a potom oboje doma v PC upravím v programu Audacity.Z něj vyexportuji výsledný wav soubor a ten sesynchronizuji v Ediusu s videem.Tento postup se mi skvěle osvědčil při nahrávání v klubech,ovšem při nahrávání ve větším sále si musíš dát pozor kam umístit to "nahrávadlo"....pokud nějaké takové máš...jestli ne,nezbyvá než se spolehnout na ten mixážní pult (záznam z něj není nic moc).Ještě je možnost namísto externího nahrávátka použit druhou,stacionární kameru pro záběry celku spolu se zvukem....
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Tak som tu opäť - bohatší o ďalšie skúsenosti. Skúsil som riešiť záznam zvuku mikrofónmi RODE NTG-1 ( super mikrofón ) Mikrofóny som použil 2, jeden na ľavú stranu a druhý na pravú stranu sály na stojanoch a káblom som ich pripojil priamo do kamery . Nahrávka zvuku bola na slušnej úrovni - reálny zvuk v sále, no tak či tak sa mi žiada ešte nejaká možnosť úpravy. ( odstrániť šum, ozvenu atď. ) Videl som jedno video v ktorom bol zvuk takmer ako štúdiová nahrávka, no nechcú mi prezradiť, ako to dokázali spraviť. Pokiaľ tu je niekto, kto má skúsenosť aj z úpravou zvuku - prosím o radu. Video upravujem v EDIUSe 8.3
Jirka M

Nejlepší program na úpravy zvuku, který jsem kdy používal byl GoldWave. Když se to umí, dalo se ze staré zašumělé nahrávky dostat dynamický a čistý zvuk.
http://www.goldwave.com/
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já používám Magix Audio Cleaning Lab, který má i trial, takže ho můžeš odzkoušet a není ani moc drahý. Ale je třeba do něho vložit jen audio stopu.
V poslední době používám v Ediusu Workgroup 8.31 Acon Digital Restoration Suite, který má 4 plug-iny. U Syntexu stojí cca 3,3K, já jej kupoval přímo
u Acon Digital, tam vyšel laciněji a je tam i demo. Platba je možná elektronicky a i stažení programu jde z internetu. Na webu Syntexu najdeš podrobný popis, nebudu to opisovat.
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Bolo by možné sem dať nejaké ukážky na porovnanie (Acon Digital Restoration Suite) čo tento plugin dokáže. ?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Stáhni si z webu acondigital.com trial verzi, funguje 30 dnů a vyzkoušej si to na tvém konkrétním klipu. Tak budeš vědět jestli to je to pravé! (tu)
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

skúsil som si to stiahnuť no neviem to nainštalovať, nikde sa mi to nezobrazuje nainštaluje sa mi súbor s príponou dll, ktorý nedokážem otvoriť
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host