Pinnacle Studio 20

Odpovědět
aaaaa

Už mám doma 20 Plus, zajtra nainštalujem (ale asi si dokončím ešte nejaké veci v 19.5 - snímky na 4 obálky DVD), potom úplne odinštalujem 19,5 Plus a nainštalujem 20 Plus /64bit. Potom to nahrám asi na iný počítač, ale potrebujem registráciu 19,5? - mám zaplatené obe licencie. Stále robí dobré filmy do 30 minút dĺžky, urobil som za pár dni 4 diely. Uvidím, či spraví 20-tka viac ako 30 minútové filmy, musím si opraviť 2 filmy z pred 1-2 mesiacov.
sotas

Kdyby jsi chtěl 19 prodat, tak stačí udělat toto:

- změnit údaje v registraci Studia 19 na webu http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/MyPinnacle/ kliknout na možnost Update your personal information, přihlásit se Vaším jménem a heslem z registrace a následně změnit udaje v registraci na nového majitele....
aaaaa

Trocha komplikovanejšie, včera som pozrel v skrini krabice, mám verziu 18 a tiež potom 19 upgrade (64 bit). Ale teraz ma to netrápi, pôjdem na 20.
Pinnacle má jednu hlúposť, vždy keď vydajú novú verziu alebo upgrade, tak sa zmení zásadne v krátkom čase operačný systém windows- meškajú, napr. vydajú pre Win8, win 8.1, win 8.2 a za 2 mesiace je bol win 10, vydajú na 10 a a je tu win 1110, teraz vydali studio 20 a bude tu asi win Redstone. a pod.
aaaaa

Nedá sa nikde prihlásiť na zmenu údajov užívateľa pre Pinnacle na (www.pinnaclesys.com), nie je tak žiadna kolónka na prihlásenie a v Corel tie heslá a mená nefungujú. Nenašiel som.
aaaaa

Na linke od "sotas" som sa tam dostal, ale moje heslo nepoznal, dal som zaslať heslo späť na mail a bolo tam iné heslo. Aj tak som si ho potom zmenil na svoje.
aaaaa

Nainštaloval som 20 Plus, ale skoro som zošalel: niekoľkokrát sa to zaseklo bez príčiny. Ale podarilo sa to: Nedávajte okamžite inštalovať servis pack upgrade 20.0.0.1, ale vypnite to pred inštaláciou, nainštalujte len z DVD verziu 20.0.0.0.6x, lebo to inak nepôjde (zasekne sa počas inštalácie (nedoinštalujete) a tiež ak vám dôjdu dáta na internete v predplatenom balíku, ale po opätovnom spustení pokračuje ďalej).
Predtým som odinštaloval komplet z Windows 19 plus a tiež aj ručne odinštaloval všetky doplnky starých verzií Pinnacle a Corel, aj MyDVD 18 a 19 (okrem jednej nešla).
1. Heslo píše zle preskakujú písmenka, aj keď napíšete vráťte sa do všetkých políčok hesla a opravte ich a skontrolujte.
2. Vypnite zaškrtnuté políčko - inštalovať z internetu upgrade 20.0.0.1, nechajte prepisovať aj existujúce súbory (z minulých inštalácií).
3. Inštaluje (softvér z DVD), lebo upgrade nemá načo spraviť, lebo tam musí byť hlavný softvér.

4. po inštalácii Pinnacle 20 Plus mi nejde upgradovať na 20.0.0.1., nenájde server, asi nejde dnes, alebo majú chybu, alebo musím zvoliť iný postup, ale až inokedy, možno ťuknutím na ich stránke. Idem si oddýchnuť a budem pokračovať neskôr.
Softvér vyzerá rovnako ako 18, 18 a pod.
aaaaa

...pokračovanie (po 3 hodinách oddychu) ....

5. Prihlásenie sa na stránke Pinnacle a stiahnuť a pustiť zo stránky výrobcu 20.0.1 - išlo bez problémov, softvér sa urobil na novú verziu.
6. Zaseklo sa 1x NGC jadro, znova spustenie.
6. Po spustení softvéru som si vypol sledovanie všetkých adresárov v Pinnacle a windows, nechal som si len jeden, kde mám vlastné videa (aj to len tak 1-2 roky dozadu, až ich nie je veľa). Prepol som na PAL širokouhlý 16:9, x576/25 snímkov. Zvuk som prepol len na 2 kanále.
7. Vypadol editor titulkov po otvorení tretieho titulku (že vraj nie je kúpený), ale potom po opätovnom spustení sa to otváralo.
TREBA asi spustiť ešte raz, možno 2x.
8. Od tohto momentu išla práca spoľahlivo, urobil som video staré (čo sa rozpadalo po 30 minúte, čítajte 1.stranu diskusie) ešte raz s 59 minútami (v starých 18,5 a 19,5 to nešlo) a pri prezeraní išlo v poriadku až do konca. Som spokojný.
9. Len neviem nájsť ikonu na editáciu zvuku pod obrázkami, v starom bola vpravo a teraz tam nie je.

Ale aj tak má vlastné problémy, lebo neviem, čo je lepšie:
1. Kamera Sony má 50 snímkov/obrázkov za sekundu, Pinnacle zapínam na 25 snímkov. čo sa stane, keď nechám 50 snímkov, bude sa to dať pozerať na všetkých DVD prehrávačoch a TV?
2. Čo zvuk, nechať 5.1 alebo 2 kanále.
3. Zajtra to vyskúšam a spravím to isté video ešte raz.
sotas

Když umí kamera 50s/s, proč nastavuješ v Pinn 25 snímků? Zbytečná degradace kvality. Rozhodně nech všude 50s/s hlavně to neukládej v MP4. Tento formát i z 60s/s dokáže udělat nekoukatelné pasáže. Mě se osvědšilo při 60s/s ukládat do MOV. V tomto formátu při rychlejším švenku kamery není z obrazu rozsypaný čaj jako je tomu v MP4.
aaaaa

Ja už som skúšal za posledných 3-5 rokov kade čo a všetko sa mi to zdalo, že to nepomáha. Problém bol naposledy (18,5 a 19,5 cez upgrade, začal som na 11-tke) s tými 30 minútami dĺžky videa, teraz mi posledné išlo nad 58 minút bez problémov. raz 50 snímkov a po roku zase dal som 25 a pod.
Teraz som zistil, že Pinnacle 20 plus nemá ikonu na zvuk - vpravo (len ultimate), vyhodili to, je potrebné používať inú ikonu ako ekvaliér -vľavo a pod.
Ja to nastavím, len či to uvidia na DVD-čkách na prehrávačoch pri televízore, napr. 7-mim to ide a trom ani keby, čo bolo, tak kockuje, chýbajú snímky a pod., nestíha prijať signál cez kábel z prehávača a pod., rôzny výrobcovia.... Niekedy mám dojem, že to je rovnaké na televízore LCD 42´ (107 cm). S tými nastaveniami mám chaos, odkedy mám novú kameru Sony HDR PJ810 s 50 snímkami (predtým Sony 25 snímok), inštalácia 18-tky si nastavila sama svoje nastavenia a tak ďalej .... Požívam *.mts2, a mpeg4 som už na kamere vypol minulý mesiac (lebo zdvojuje záznam).
Ale teraz je všetko v poriadku s 20Plus, skúsim dať naspäť tých 50 snímkov, aj keď neviem , či to Pinnacle nahádže naozaj na 50 snímkov za sekundu pri exporte na DVD.
sotas

S DVD ti neporadím, to je opravdu již RETRO pro mě a dávno již DVD proto nedělám (cca 5-6 let), nikdo to ani po mě nechce a všechny DVD přehrávače jsem již dávno zrušil a vyhodil. Nedávno mi někdo dal něco na DVD - fakt jsme byl překvapen (stejně jako cca 15ti dalším rodinám) a zjistil jsem, že si to nikdo z těch 15ti ani nepustil (za 1 celý rok) - již nebylo na čem většinou. Tak jsem mu to převedl do normálního formátu a zveřejnil na YT a najednou všichni byli spokojení. :-) Takže za mě DVD vůbec neřeš, nemá to budoucnost a zájem o to není. Raději buduji archív na YT - aktuálně přes 100 videí a aktuálně mají sledovanost dohromady cca 60.000 minut = 1000hod. = cca 42 dnů v kuse. Ale videa dělám jen pro úzkou skupinu kamarádů - cca 30 lidí, nejsem megaloman.... :-) a opravdu jen zábava a nic na kšeft (ani jednou)... :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host