Import a editace videa HDV

Jirka M

Zdravím,
dostal jsem před problém jak importovat z počítače do projektu Edius 7.5 video HDV z páskové kamery, které mám stažené z kamery již dříve, pomocí Pinnacle. Zde jsou odělené soubory obraz,zvuk 1 a zvuk 2. Rozdělení na scény bylo provedeno v Pinnacle. Do projektu v Ediusu takto archivovaný záznam nemohu dostat. Pouze jednotlivé stopy video a audio 1 a 2 a to ještě v celé délce 60 min.
Prosím o radu, jak je možné editovat takový záznam v Ediusu.
Děkuji za pomoc !
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

A když to vyexportuješ jako mpg4 mělo by to být vše spojeno jako jeden soubor. A potom můžeš pracovat v ediusu normálně,
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Obávám se, že rozdělení na jednotlivé záběry budeš muset v Ediusu udělat ručně. Pinnaclu jsem se sice vyhýbal velkým obloukem, ale když jsem chtěl použít
video upravené v Premiéra CS3 a i CS6, musel jsem to dělit ručně. Pro urychlení práce bylo lepší to do Ediusu natáhnout z páskové kamery (u mne Sony D8).
Edius umí rozdělit jednotlivé záběry podle časového kodu. To už je hodně dlouho, léta už používám kartové kamery. Ale chtělo to mít v PC vstup i-link (FireWire)
a to už nové zákl.desky nemají, ale existuje karta do PCI slotu. Nebo (v mém případě) dost starý NTB to naštěstí má.
Ještě je dost podstatná otázka, v jakém formátu to video je. Mám zkušenost, že .avi není jako .avi a některé Edius schroustne, některé ne.
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

A kolik těch scém v projektu je?
Jirka M

Děkuji za odpovědi.
Nakonec jsem přehrál originál kazety z kamery přes 1394/FireWire, přímo Ediusem. (kartu jsem si i do nového PC pořídil). Kazety i páskovou kameru ještě mám, takže to problém nebyl. Stačilo jen nastavit import pro kameru Canon HV40. Použít starý import z PS prostě nejde. To jsem pochopil. Záznam je o mnoho kvalitnější (3,5 x větší objem dat) formát: AVI, codec: Grass Walley HQ. Hodinový záznam 34 Gb. Původně v Pinnacle necelých 10 Gb/MPG. Je tedy daleko větší prostor na úpravy obrazu, bez degradace. Scény rozdělí naprosto bezchybně. V Pinnaclu jsem dělal mnoho let od PS8 do PS18. Neměl jsem s ním nikdy nějaké vážné technické problémy, které by se nedaly řešit. Teď ale když jsem letos čichnul k Ediusu, lituji, že jsem ho už nepoznal dříve. Je to prostě profi.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

To jsi měl hodně dlouhou trpělivost. Já končil PS9. Edu mám od 3.5.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

To jsi měl hodně dlouhou trpělivost. Já končil PS9. Edu mám od 3.5.
Jirka M

Jsem samouk z Vysočiny a nemám nikoho, kdo by mě radil.U PS jsem zůstal kvůli češtině. Sony Vegas mě nechytlo.Edius okamžitě. Tak jak šel vývoj jsem měnil kamery. Bohužel software zůstal. Teď vidím, že i předchozí kamery nebyly tak špatné, ale bylo to už od nekvalitního importu. Jednou mě tady někdo napsal, když mám tak drahou kameru, jak mohu dělat na PS. Dnes vidím, že měl 100% pravdu. Potřeboval bych nějaké takové zkušené ediusáky někde poblíž, bylo by o čem povídat.
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Nemusí to být takový objem dat stačí si to nastavit. Já tam mám nastaveno 1hod=10Gb a nepoznáš rozdíl. Jo stačí napsat odkud jsi nebo si můžeme vyměňovat zkušenosti přes skype. Rád pomohu pokud budu znát. Jsme vždy rád když někdo pomůže a hned nepíše o návodu a zádrhelem mezi PC a židlí. Takže se ptej nebo napiš. mám edu od 3 a možná si koupím 8teď mám Edu 6.5 a podstě s ním udělám cokoli. Dřív jsem jestě dokupoval doplňky jako TitleMotionPro ale ten už nefunguje v 7 ale když si dáš práci i v obyčejných titulkách uděláš dost dobrých věcí jen je to pracnější. Takže střihu zdar.....
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host