CANON XF100

Lucky boy

Zdravím všechny videomaniaky. Mám spadeno na kameru CANON XF100. Mé dosavadní nádobíčko je jak sem posléze zjistil pro seriozní natáčení velmi nevyhovující (Sony HDR-CX405) Střih provádím v SONY VEGAS, export do AVCHD (m2ts). Co sem zatím měl možnost číst a vidět videa z této kamery, tak to vypadá jako velmi seriozní nástroj pro rádoby filmaře amatéra ale místo najde určitě i výše. Ještě sestava PC: procesor AMD Athlon X4 860K Quad core 4,16 GHz,grafika GIGABYTE GTX 660 Ultra Durable 2 3GB 16 GB RAM Kingston, 2 x SSD disk jeden KIngston 240 GB a druhý Sandisk 128 GB,2 operační systémy Win 7 Home premium 64 bit,zvukové karty M audio DELTA 1010 a M audio AUDIOPHILE 192. Zajímá mě názor i vás ostatních, či případně nejlépe názor lidiček co tuto kameru používají. Děkuji. Lukáš.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tento dotaz očividně nepatří do sekce o Sony Vegas. I tak se pokusím přijít se svou troškou do mlýna. Konečně i já v něm u dlouho střihám. Jestli máte kameru Sony, proč nezůstanete u této stáje. Canon XF 100 je velmi dobrá kamera, ale její technologie záznamu je již překonaná. Obraz má velmi dobrý a její obsluha je pohodlná. I tak bych šel osobně za cca 50 tisíc do modernějšího přístroje. V této cenové kategorii je nabíledni Sony XA100, která má skvělý obraz a je navíc 4K. Zvládá plnokrevné progresivní snímání, což Canon XF se svým prokládaným záznamem - i ten 25p - je ve skutečnosti předělané 50i. Dnes je trend FHD 50p nebo alespoň 25p s to zmíněná Sony umí ve skvělé kvalitě. Canon XF100 jsem pro Digilidi testoval a před pár lety to byla opravdu vynikající kamera. Je dobrá i dnes pro toho, kdo má už jednu s podobným záznamem a potřebuje druhou, aby byl záznam kompatibilní. V případě nákupu kamery nové a touze mít Canon, tak dnes XA20, která je za srovnatelnou cenu jako XF100 a i výbavou je srovnatelná. Když ovšem máte Sony, šel bych opět do Sony. Dnes je velmi kvalitní záznam na XA33 a XA100, obě s možností záznamu budoucnosti - 4K. A jestli chcete profi kvalitu za slušnou cenu, tak SONY PXW-X70, která se dá také povýšit za příplatek na 4K. I jen jako Full HD má nekompromisně skvělý obraz. Tak to je tedy můj čistě osobní názor. Ve finále přeji hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru nové videokamery, která Vám bude dlouho sloužit k Vaší spokojenosti. :-)
Lucky

4k je velmi náročné na hadware počítače stejně jako AVCHD. Vyzkoušel sem na svém PC MXF a je to uživatelsky mnohem přívětivější a se stejnou kvalitou obrazu. Rendering je též rychlejší. Canon XA20 na mě působí levným dojmem,CANON XF100 mnohem více profi.SONY HDR-CX405 je kamera na můj vkus hodně amatérská, očekával sem od ní více,ale to uživatel zjistí až dlouhodobým testováním, proto volím spíše ten CANON i když umí jen 1280x720 při 60fps a plné HD jen při 50i. Využiji spíše více těch 60 fps a různé profi funkce jako je manuální ostření pomocí prstence na objektivu či možnost připojit externí mikrofony.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Kdo chce kam... Komu není rady... Každý má právo na výběr. :-)
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Lucky: V dnešní době, nezlob se, dopučovat kameru se záznamem 1280x720, i když amerických 60fps, nezlob se, to je přinejmenším zhovadilost! Lituji ty, kteří tě poslechnou. Ty údajné přednosti, no to snad nemyslíš vážně.
Lucky boy

Nevím, kameru používám zatím tedy krátkou dobu a i když je zastaralá, získala si mé srdce od první chvíle co jsem ji vyndal z krabice. Teď více k tématu. Střihám jak sem již řekl, v SONY VEGAS 13,ale trápí mě jeden problém. Kodek AVCHD a trhaný náhled ve Vegasu. Jak to odstranit? Upgrade na 8-mi jádro AMD FX8350 VISHERA 4 GHz,16 GB RAM KINGSTON 1600 mhz, dva SSD disky jeden 240 GB a druhý 128 GB+1 TB na data z kamery. Vím, že Intel je výkonově někde jinde, ale je mimo mé fin možnosti v tuto chvíli. Grafika NVIDIA GTX660 3 GB RAM. Mám podezření, že je slabá grafika. Můžete prosím vy zkušenější doporučit nějakou, která s VEGASEM umí korektně spolupracovat,mám spadeno na GeForce GTX780. Prosím o doporučení. Děkuji a omlouvám se za chyby při psaní-psáno na rychlo.
Kenny

Ahoj,
pouzivam XF100 a aktualne Vegas13. V pocitaci mam GeForge GT 740 (pasivni chlazeni), ale je to zbytecne. :)
Vse jede naprosto plynule.
XF100 mam uz pet roku a jsem navysost spokojen. Vzhledem k aktualni cene bych ani dnes nekoupil nic jineho.

Mel jsem i toto: https://www.alza.cz/asus-en210-silent-d ... d=18851481 a taky bez problemu.
Jenom experimenty s GPU mne vedly cestou Pcie grafiky, ale i s VGA na CPU to jelo bez potizi. :))
Mel jsem tam asi pred rokem drahe grafiky s hromadou CUDA jader, ale...
Saxel

Lucky boy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...ale trápí mě jeden
> problém. Kodek AVCHD a trhaný náhled ve Vegasu.
> Jak to odstranit?
Proč nepracuješ s nativním formátem XF100, tedy s Mpeg-2? U něj žádnou grafickou akceleraci nepotřebuješ.
teeweeman
Příspěvky: 2
Registrován: 28.02.2016, 12:11
Kontaktovat uživatele:

Tak by mě zajímalo kde je problém, mě se náhled třeba při 50 p seká nehorázně, ani draft preview neni vůbec plynulý, a to stříhám na vegas 12, AMD FX6300, GTX 760 a 16 GB RAM...nechápu kde je problém. Může top dělat disk? Ale i když tahám data z SSD, tak se to seká setjně jako z druhýho pomalejšího disku...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Hm i s SSD diskem, tak možná nestíhá procesor. Dobré kouknout do správce úloh, jak je při práci s 50p vytížený. Problém může být a nemusí v ovladačích grafické karty. Takhle na dálku se radí opravdu těžko. Proxy soubory problém nejspíš vyřeší.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host