Sony Vegas 13 - Reverse

Odpovědět
Najlvin

Opět zdravím!

Tentokrát bych měl jen jeden čistě technický problém. Potřebuji ve videu část přehrát pozpátku. Tak jsem dané části videa na časové ose zaškrtl Reverse, jenže video pak ztratí na své plynulosti a je dost trhané - až nekoukatelné. Nevíte někdo, čím by to mohlo být a jak docílit toho, aby bylo stejně plynulé jako při normálním přehrávání?

Zdrojové video je v AVCHD 1920x1080 50i - je to snad způsobeno tím prokládáním?

Děkuji za vaše cené rady :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zpomalené záběry jsou ošidná věc. Ve Vegas v. 12 jsem nikdy potíže s přehráváním pozadu neměl. Vše bylo vždy plynulé, ale používal jsem jako zdrojové video Full HD 50p. Když mi poskytnete zdrojový materiál přes uložto, pokusím se to u sebe vyzkoušet a v kladném případě pošlu hotový po zpátku jdoucí klip zpět. :-)
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Ve Vegas 12 jsem použil přehrávání pozadu na FullHD 50i a také bez problémů. Ještě jsem to teď ověřoval.
Najlvin

Tady je kousek videa - jeden soubor je zdroj přímo z kamery, druhý obrácený ve Vegasu, ať vidíte, co mi to dělá. Ono to plynule nejde ani v náhledu při stříhání, tak nevím, co dělám špatně. Budu rád za jakoukoliv radu :-)

http://www.doommap.cz/data/pokus.rar
jobro

Správně by se při obráceném přehrávání mělo změnit pořadí půlsnímků: je-li originál Top Field First, tak reverzní video by mělo být Bottom Field First. Logicky - druhý půlsnímek je opožděný za prvním, ale nyní je časové pořadí obrácené...
Nesprávné pořadí půlsnímků "kazí" obraz a je to v podstatě nepoužitelné. Protože editační softy s tím dělají psí kusy, tak to řeším natáčením panorámy dvakrát - zleva i zprava a při střihu posoudím, která je vhodnější.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Chování ukázky odpovídá opačnému nastavení pořadí půlsnímků. Nejspíš bude špatně nastavený projekt, proto vám to dělá i náhled. Zkuste ve File->Properties změnit Field Order (snad je ve Vegasu 13 postup stejný).
Nebo ještě lépe - použijte program MediaInfo a podívejte se jaké pořadí má zdrojové video, stejně pak nastavte projekt i výsledné renderování.
jobro

jobro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nesprávné pořadí půlsnímků "kazí" obraz a
> je to v podstatě nepoužitelné.

Poznámka:
Kontrola "správnosti" videa se nedá dělat na displeji počítače - tam se to bude většinou jevit jako vadné (následek deinterlace). Posoudit výsledek je nutno na zobrazovači, pro který je video určeno, zde TV obrazovka.
Použitá funkce Reverse se dá ověřit na časové ose - ve vlastnostech (Properties - Media) klipu budou přehozeny půlsnímky proti originálu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vaše video jsem vyreneroval stejnou šablonou nastavení v obou verzích, tedy Sony Vegas Pro 12 a 13, a mohu potvrdit, že verze 13 nepracuje s Reverse korektně. z verze 12 je video v pořádku.

Zde mnou vyrenderované video: http://uloz.to/x6mrRBDx/reverse-vegas-12-a-13-rar
Najlvin

Dík za rady. Zkusil jsem, jak už tu někdo psal, přehodit tomu konkrétnímu klipu na časové ose, který má jít pozpátku, Upper field first na Lower field first a funguje to :-)


Naposledy oživil Anonymous v 24.12.2020, 18:14
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host