Pinnacle Studio 17 - problém se zvukem

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Opět konstatuji:Mám mnoho zkušebních záběrů z několika kamer.Bohužel s Vašimi problémy jsem se ještě
nesetkal a je jedno jaký update jsem použil.Zatím jsem ani nezískal jakýkoliv soubor z kamery, který by Pinnacle
zmrvil ohledně zvuku..
Bavíme se o originální verzi, nikoliv staženině z netu.
Takže resumé:
Pokud se mi dostane nějaký soubor z kamery, který Pinnacle zvukově zmrší, mohu se tomuto problému věnovat.
V současné době nejsem schopen si Váš problém nasimulovata potažmo řešit pomocí firemního fora Corel(Pinnacle)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Poprosil bych kolegu Najvina o poskytnutí nějakých souborů. které v Pinnacle zlobí.Děkuji.
Najlvin

Dával jsem sem na začátku část audio stopy tak, jak mi ji vyhodilo Pinnacle. Originál nevím jak z toho videa vytáhnout a ani už to zkoušet nechci. Pro mne je tahle věc uzavřená. Asi mám prostě špatnou kombinaci hardware v PC nebo já fakt nevím. Je fakt, že s tím praskáním jsem měl problém i u videí nahraných v PC, takže nejde jen o zdroj z kamery. Je to prostě divný, ale teď už je to jedno.

Věřím, že ostatním Pinnacle běhá bez problémů a přeji vám to. Já ale dál budu pracovat už jen s Movie Studiem, které se mi během posledních dvou dnů osvědčilo ;-)

I tak ale díky všem za zájem tenhle problém řešit. Jsem rád, že tu lidi vždy rádi poradí.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Ne zvuk, celý klip by to chtělo upnout.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tušil jsem zradu, škoda, že tohle tu nezaznělo dřív, ale to už je teď jedno.
..........Asi mám prostě špatnou kombinaci hardware v PC nebo já fakt nevím. Je fakt, že s tím praskáním
jsem měl problém i u videí nahraných v PC, takže nejde jen o zdroj z kamery
.....................................
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Pozdravujem nedalo mi, aby som nereagoval. Mám najnovšiu verziu PS 18 ult. - nechcem to nejako zložito komentovať, lebo už tento program nemôžem ani cítiť. (Začínal som kedysi s PS9, potom PS15, PS16 a teraz 18 - poviem pravdu 18 oproti 16 nemá žiadne podstatné vylepšenie- vôbec nie je rýchlejšia, ako sa uvádza a je nestabilná, tak ako predchádzajúce verzie.) Mám s ním podobné skúsenosti. Zdrojové video má vynikajúci zvuk ( zaznamenaný mikrofónom rode ) no po editácii v PS sa miestami objavuje pukanie. Zvuk je podľa indikátora nastavený do zeleného políčka - PS nie je vhodný program na "seriózne" spracovanie záznamu AVCHD a už vôbec si neviem predstaviť 4K. ( je to program pre takých, čo potrebujú sem tam upraviť nejaké 5 minútové video ) - CELÉ ZLE - KEĎ SOM SKÚŠAL EDIUS, SKORO SOM PADOL NA ZADOK AKÝ JE TO ROZDIEL. CENOVO JE TO PODSTATNÝ ROZDIEL, ALE KÝM V PS18 UPRAVÍM 15 MIN VIDEO, V EDIUSE 3X TOĽKO. PRÁVE SA CHYSTÁM KÚPIŤ LEGÁLNU VERZIU.
Jirka M

Nechci diskutovat,jestli PS18 nebo EDIUS. To se porovnávat podle mne nedá. Záleží opravdu na jaké úrovni veše video zpracováváte. Mylím,že se zde nebavíme o profesionální produkci.
Chci jen vzkázat,že v Pinnaclu 18 se nechá pracovat. V současné době zpracovávám i záznam ze 4K / 150 Mbit. mp4 a exportuji, jak do 4K, tak do HD 1080p. Žádné padání se nekoná,časy jsou samozřejmě delší . To se s Ediusem rovnat nedá.
Pro porovnání reálný čas/export : SD 0,3x, HD 3x, 4K 5x
Barry

Mám specifický dotaz, než si pořídím Pinnacle Studio. Budu mít zdigitalizované historické celuloidy N8 a S8, spoustu S8 je i o zvučeno na podélné stopě, zvuk se bude digitalizovat samostatně. Má Pinnacle nějakou funkci na synchronizaci zvuku s obrazem (nejde o synchron na "ústa")? Nebo respektive, když bude délka filmu rozdílná se zvukem (o pár sekund cca 5-7, podle stavu rychlosti projektoru, ze kterého se bude stahovat zvuk) je k dispozici nějaká funkce na přizpůsobení délky zvuku k obrazu, i za cenu lehkého zkreslení, které už samo o sobě na celuloidu bylo dané technologií? U nějakého obyčejného grabovacího softu sem to viděl, ale už nevím u jakého, tak jestli to Pinnacle zvládne :-).
JirkaM

Není problém.Obraz do jedné stopy a zvuk do druhé stopy .Obraz rozdělit pokud možno na menší celky podle námětu.Stejně tak zvuk.Pokud nebudou souhlasit délky zvuku a obrazu, tak lze bez problému použít úpravu rychlosti natažením.(pravým tl. na klipu).Pokud se provádí úprava u zvuku,nechá se zaškrtnuté "udržovat hladinu zvuku".
Pokud se časová osa dostatečně natáhne ,mohou se vystříhat i drobné vady v obraze (slepky), nebo praskot ve zvuku.
MEK
Příspěvky: 3
Registrován: 19.02.2015, 21:16
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, nevím, jestli jste někdo došel k nějakému řešení problému se zvukem v importovaném (a především následně i v exportovaném videu!) Pokud ano, mohli byste mi dát nějakou radu? Mám úúúplně stejný problém - video s bezproblémovým zvukem začne po importu na zcela náhodných místech praskat a lupat...štve mě to a uvítám jakoukoli radu - pokud nikdo nic nemá, využiji radu "hodit PS18 z vokna" a du do něčeho jinýho...
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů