Vegas - chyba pri renderovani AVCHD?

Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

kamera11, já tak opatrně a ty hned bandurskou >:D<
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Chlapci v tom co píše Romulus s ním naprosto souhlasím,Název vlákna je naprosto odlišný od toho co v něm je.
V sekci Pinnacle to začíná být podobné a to je špatně.Několik takových příspěvků už jsem musel rozdělit
popřípadě zamítnout.
Nejde o to, že by zde někdo chtěl zavádět cenzuru, ale chceme-li zde udržet nějakou přehlednost je opravdu
nutné věnovat se tématu a v tématu by mělo být to co tam patří.
Většina z Vás jsou tady ostřílení bardi, kteří argumentují bez škodolibostí, pomohou pokud vědí a mnozí z nás se znají
i z jiných for.
I já bych rád zde uvítal nové tváře a těm je třeba dokázat, že toto forum je o nějakém řádu a informace není
nutné hledat v záplavě informačního šumu.My staří psi máme toto forum poměrně dobře prolezlé a víme kde je co.
Ale mysleme i na nové uživatele a těm by jsme pohyb po foru neměli ztěžovat.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky za pochopení a podporu Stevie. :-)
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Něco málo do téhle nepovedené diskuze, neboť Romolus má skutečně pravdu v tom, že tohle vlákno bylo (snad ještě je) o problému Tibora s rendrováním. V PC je mnoho možností, ale nejhorší je sám člověk. Ano, každý se na to "své dítko" díváme jinak. To, co tady např. uvádí "profík" kamera 11 (a doporučuje Pave1 - tedy Pavla Sedáka), tomu Tibore zásadně nevěř. Všechny ty "profícké" zkušenosti jsou v amatérském reáli naprd. Toč klidně zprava doleva či naopak (ano klidně a pomalu, nespěchej), stativ si sebou do přírody zásadně neber. Proč ? Protože NIKDY nechceš a nebudeš profesionálem. Tohle je má už moc dlouholetá zásada, však jsme si to i s Pave1 em mockráte na mnoha jiných webech vyříkávali. Právě to "srdce" je dalece důležitější, nežli suchý profesionální přístup. V tomhle naprosto souhlas s Romolusem. Ano, pár zásad (klid a nespěchat, hlavně u HD videa) je pravdivých, ale ostatní je už jen a jen o chuti a potřebě. Žádné rodinné video se nemůže točit v ateliéru či na stativu, s kamerou musím být aktérem, musím se naklánět k hostům, co tančí či hrají na kytaru, musím se obrátit k hostitelce, která zrovna vychází ze dveří na úplně jiné straně, než jsem čekal ...
Tohle a mnohé jiné (muzikanti v domovské hospůdce ...) se MUSÍ točit z ruky ! Jinak je z toho profi nuda.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Starecek: BRAVO. Mluvíte mi z duše. Pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Zlepšení techniky natáčení (alespoň slušný základ) je na místě. Kompozice, pamorama, transfokace (zoom). To ostatní má v rodinném (živém) videu volnou ruku. :-)
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

S celým příspěvkem od stareceka bych souhlasil, také jsem tak radil, ale s tímto, tedy fakt nemohu starecek napsal: Toč klidně zprava doleva či naopak (ano klidně a pomalu, nespěchej).
Když už toto radit, tak dodat, nechat na začátku a konci 1-2s klidného záběru, popřípadě prostřihnout statikou, v nejhorším dát prolínačku
starecek napsal: ...........musím se obrátit k hostitelce, která zrovna vychází ze dveří na úplně jiné straně, než jsem čekal ...
To jako, že tam necháš tu šmouhu? Na to se točí prostřihy, které se nachystají ve chvílích klidu.

SRDCE ano, ale šetřete divákům i OČI aby je neměli takovéhle ::o

Romulus Zlepšení techniky natáčení (alespoň slušný základ) je na místě. Kompozice, pamorama, transfokace (zoom). To ostatní má v rodinném (živém) videu volnou ruku. :-)
To je ONO :)-D

Omlouvám se, ale musel jsem na to zareagovat.
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se, že toto povídání sem vlastně nepatří.
Poděkuji dopředu těm, kteří se o tenhle web starají, když to dají tam, kam to patří.

Takže přátelé videa, trošku bych to shrnul ...
Pro Romolus: Samořejmě v té volné kreativitě amatéra je to stoprocentně pravda. Když nebude "co točit" , žádný profifígl tomu nepomůže. Vždy jsem všem říkal, naučte se koukat tou "čtverhranou dírkou" na ten svět, možná z toho něco bude ...
Pro Laďa : Víš, to co píšeš je asi pravdou, ano i já dorržuji na začátku a na konci dvě, někdy i víc vteřin pauzu (aby bylo kde a jak potom stříhat). Ale to ALE je mnohem důležitější. Víš TY teď, tedy TEĎ, co bude následovat ? Jsi tak chytrý ?
Já tedy nikoliv. Většinou jsem zpočátku chyboval. Jsem už starý - STARECEK - je mě 67, nestydím se zato.
Mnohé se mě nepovedlo, možná jsem měl točit zleva do prava ...
Kde je ta slavná PRAVDA ? Nikde, přátelé.
Rodiné, či přátelské video je o něčem úplně jiném.
Chyťte kameru do ruky, hledáček skoro u oka (tím druhým pozoruji okolí) a hejbejte se jak to se svým tělem ještě stihnete. Samozřejmě pomalu !
PRVNÍ (a asi i poslední)Í, co bych přátelům HD videa doporčil, pohybujte se skutečně velice pomalu. Když se normálně člověk otáčí, je také lenivý.

Nebudu se tady chvástat co a kdy jsem měl za "železo" v ruce, ano bylo toho za ta léta docela dost ...
Právě zrovna s Pavle1 si moc nerozumíme. Tím ho samozřejmě nezatracuji ani nepomlouvám (je k nám na naši chaloupku dlohodobě pozván), jenom konstatuji.
Každého příznivce digitálního videa zvu k nám na JIH, přijeďte, pokecáme a třeba i si neporozumíme.
Prostoru k diskuzi i následnému pokoukání je tady u nás dost...
ALE NIKDY, skutečně NIKDY nechci být profíkem (video dělám asi padesát let).
Buďme amatéry, kteří něco dokáží. Nebuďme semiprofesionály. Nesnažme se nakoupením "zbytečného železa" se přizpůsobovat tomu, co vskutku nepotřebujeme.
Učme se samo i chybami druhých.
A samozřejmě svými. Klepou se nám ruce, využijme toho, jo to jou krásné záběry (pohled na kamaráda, pochodujícího vedle mne (v pozadí třeba krásná řeka..)...)
Ale buďme sami SEBOU. Tedy MOJE video je MOJE, není to NovaTV !!!
Tedy i to, že nebudeme dělat seriály, ale konkrétnost (moje max je 15- 30min, např.)
Ale dělejmě AMATÉRSKÉ krásné video.
Uff, to jsem se zamyslel ...

Kdo přijede ??
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

starecek , pěkné psaní. (tu)

Právěže nevím co bude následovat, proto točím i hodně zbytečností (prostřihů) a ty mě pomůžou. Ale asi bychom toho fakt měli nechat, nebo se přesunout. Díky za ten příspěvek.:)-D
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Pro "starecek" - to je pozvání ? Jsem také z JIHU, tedy z jižních Čech a co se stáří týká, ještě o trochu více obrostlý mechem! Nestříhám sice ve Vegasu, sem jsem zabloudil jenom náhodou (používám Edius), ale to by nemuselo být na závadu. Můžete upřesnit ten "JIH" ?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host