Vegas - chyba pri renderovani AVCHD?

Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Reagoval jsem na Romolusovu pochvalu a stáhnul si to Turecko. 8-) Nechci urazit, ale fakt to není dobré. tibor7e, chce to ještě hodně zapracovat na práci s kamerou. Berte to jako dobrou radu a doporučení.

Edit:
Měl bych to vzít zpět, chtěl jsem na YT najít něco na ukázku, ale vše je stejné :(
tibor7

:) - ako som uz spominal ja som len taky praobycajny amater a myslim si ze Romolus pochvalil moje video uz len pre moju snahu - za co mu este raz dakujem a od Vas profikov si samozrejme rad necham poradit.

P.S: - sorry ale aj tak si myslim ze samotne "srdce " toho videa je mnohokrát omnoho viac ako nejaka technicka dokonalost...

aj toto video som ja spachal a aj som si v nom zahral na gitare... - co sa týka technickych nedokonalostí rád privítam rady a kritiku... dakujem.

https://www.youtube.com/watch?v=rQ3juzk1lqY
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

tibor7, nejsem profík, ale video mě hodně baví. Takže jsem pomalu postupoval a učil se, mé začátky byly stejné jako ty Tvoje. Také beru, že to nebylo zveřejněno na YT, ale dáno do placu kvůli jiné záležitosti.
Srdce je dobré, ale musí být správným rytmem. Prostě se zklidni při pohybu kamerou a méně zoomuj. Potom se to zlepší i při střihu. Více toč různých záběrů (od celků až po detaily), to mě chybělo u té přírodní rarity s jezírky.
Vyzkoušej a uvidíš sám. Takže přeji klidnou ruku a dobré oko.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Božínku pánové, kam jste se to v tomto vlákně až dostali?! Tibore, rady jsou prima věc, ale vždy bude na prvním místě srdce a to ve Vašich videích prostě JE. Někteří pánové tu asi mají pocit, že video je nějaký závod o to, kdo lépe. Prd. Domácí video zvlášť je o pocitu, vzpomínce a radosti z toho, co už je pouze na tom videu. Nikdo neříká, že je špatné se zlepšovat při natáčení a pak i u střihu. ale Vaše video z Turecka je z těch lepších, co lidé běžně produkují. S foťákem za cca 3500Kč, je to Turecko natočené velmi slušně. Já ve Vašich videích cítím projev citu a zapálenost, a o to jde v domácím videu především. Vysoké ambice nejsou doménou každého, kdo si natočí pro radost pár záběrů.

Jestli jste si nevšimli pánové tématu vlákna, tak připomínám, že jde o postprodukci videa. Poraďte, nebo se zdržte poznámek mimo mísu. Na to jsou tu jiná vlákna. Díky za pochopení. Nerad bych to začal promazávat. :-)

Tibore, doufám, že nakonec problém vyřešíte(me). :-)
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Když se budu držet tématu, tak je render proveden špatně v tom, že má přehozené půlsnímky, takže bych neřešil, kam napálit video, ale jak udělat základní export správně. Video jsem již smazal, takže nemohu zkontrolovat, jestli je to přehozené, soudím to podle rozpadlého obrazu při těch pohybech.

Když se vrátím k tomu "SRDCI", je-li to video jen pro účastníky, je to OK, ale předpokládám, že se to má pouštět i lidem cizím a zde jsou naše rady na místě.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. To přeskakování při panorámě je podivné, ale originál i výsledné video je:

Video
ID : 4113 (0x1011)
MenuID/String : 1 (0x1)
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.0
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=2, N=13
CodecID : 27
Duration/String : 8mn 47s
Bit rate : 14,4 Mbps
BitRate_Maximum/String : 16,0 Mbps
Šířka : 1 920pixely
Výška : 1 080pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Interlaced
ScanOrder/String : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.277
StreamSize/String : 903 MiB (95%)
tibor7

Dnes som skusil napalit ten BDMV subor u kamosa, ze ci nie je u mna nejaky problem v kompe ale nejde mi to aj tak...
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Tak to bych potřeboval klip přímo z kamery bez exportu. Potom bych to mohl odzkoušet.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host