Animované video

Odpovědět
vasek
Příspěvky: 28
Registrován: 24.05.2013, 13:05
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den.Prosím o radu jak ve Vegas 12 vytvořit animované video z fotek s vynecháváním políček.Princip je mi jasný,jen nevím kam vkládat fotky.Za radu děkuji vasek.
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Nevím, jak kdo jiný, ale já dělám video z fotek velice často. Fotky, upravené na příslušný poměr stran (16:9 či 4:3) vkládám rovnou do timeline s využitím funkce vložit naráz všem i přechody (Preferences-Editing-Automatically overlap multiple selected media when added). Co myslíš tím " s vynecháváním políček" ?
vasek
Příspěvky: 28
Registrován: 24.05.2013, 13:05
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpověď,ale asi jsem to špatně popsal.Potřebuji udělat video,kde na svatebním oznámení se pohybuje táhnutím za provázek ženich k nevěště pomocí fotek.Takže pořebuji vyfotit oznámení,dát do jednoho políčka z 24 a např. 2 políčka vynechat, dát druhý obrázek trošku posunutý a zase vynechat 2 políčka a tak dále.Myslel jsem si že se tomu říka pohyblivá animace,ale je to něco v tom stylu jako pohádky od Zemana např.Pohádka o Jeníčkovi a Mařence. Díky vasek.
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Na pohyb, čili animaci, je určen (mimo jiné ...) Track Motion (čtvrtá položka z leva na liště videa-tedy v levém záhlaví). Tam můžu definovat kde a jak se má ten který video event (čili cokoliv co je na časové ose) někam pohybovat (otočit...).
Neboj se přidávat videostopy. Každá může být zcela jiná, máš jich k dispozici skoro nekonečně moc.
Čili klidně kvůli jednomu obrázku přidám novou stopu a tam si s tím pohrávám.
Pokud by jsi byl z jihu čech, možná bysme našli řešení ...
Chalupář

Jestli jsem to dobře pochopil, tak jde o pravý animovaný film (video). Na film se používalo : tři stejná okýnka jednoho obrázku (1 fotka) tj. 8 obrázků (8 fotek) na 1s 24 p.
Při 50p tedy cca 6 - 7 okýnek na 1 obrázek fotku.
starecek
Příspěvky: 29
Registrován: 13.04.2011, 16:42
Kontaktovat uživatele:

Pokud ten film budeš skládat jako skutečnou animaci, tedy z nekonečné řady předem připravených obrázků, tak ano. Ale hýbat jedním obrázekem, na to je ta funkce Track Motion.
vasek
Příspěvky: 28
Registrován: 24.05.2013, 13:05
Kontaktovat uživatele:

Pánové,děkuji za odpovědi,ale po 7 letech u Pinnacle zkouším Vegas tak se ještě neorientuji.Potřeboval jsem vlastně ty políčka do kterých se vkládají fotky, až při roztáhnutí časové osy jsem si všiml ,že tam jsou.V každým případě díky. Sory,že jsem to nedokázal dobře popsat.vasek.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host