Koupit pinnacle 17?

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Rozhodl jsem se znova otevřít tuto polemiku ve vlastním vlákně, protože než bych tu jednotlivé
příspěvky popřesouval, trvalo by to věčnost.
Zde je můj názor:
Po delším váhání a rozhodování jsem se i já stal majitelem originální verze PS 17.
Usoudil jsem, že pro moje účely je PS 17 vyhovující i vzhledem k tomu, že mám vypracovaný
systém zohledňující specifika tohoto softu.
Pokládám si otázku zda mohu doporučit PS 17 ke koupi ostatním uživatelům.
Bohužel na tuto otázku nejsem schopen korektně odpovědět.Protože pro PS 17 dodnes neuvolnili
trial, aby si potenciální zájemce mohl tento soft vyzkoušet jak bude tento soft pracovat s jeho
videosoubory a spolupracovat s hardwarem.

Tohle jsem původně chtěl dát do jiného vlákna, ale jsou to podpůrné argumenty pro výše uvedené:

Na mém HW vidím v současné době problém s plynulou editací jen s vidosoubory z kamery
Panasonic TM 700 ve formátu 1920x1080 50p a se soubory z kamer, které používají kontejner
AVI ve kterém je video kodováno kobinací h264/Divx.
Pro mně ale není problém s těmito soubory pracovat za splnění těchto podmínek:
Zapnu v ovládacích panelech PS plné renderování.V časové ose přepnu inteligentní vkládání
na vkládání s přesunem.V terminologii ostatních softů je to Insert and move.
Pak naimportuji soubory.
Tyto soubory nejdříve rozdělím na scény, vyberu ty co použiji, vložím do timeline a pak počkám
až se vyrenderují.
Pak s nimi mohu pracovat podle potřeby, podotýkám že dosti svižně a nechám PS dorenderovat
jen změny, které udělám.
U menších souborů do 20sekund nechám proběhnout kompletní render a pak s nimi pracuji
obvyklým způsobem.
Samozřejmě zásah do klipů např:prodloužení vyžaduje opětovný render.Je s podivem, že přesun
na jiné místo nevyvolá potřebu prerenderu.
Jenže to je postup vyžadující určité znalosti od uživatele a ty začátečník jaksi z manuálu nevyčte.
Negativum tohoto postupu je delší zpracování s ohledem na čas.
A co teď?Myslíte si, že :
a)lze tento soft doporučit začátečníkovi, když může, ale nemusí mít problém s editací?
b)nelze tento soft doporučit
c)lze doporučit, ale s upozorněním na možné problémy

Samozřejmě znalým uživatelům tento soft doporučit lze

Dále je třeba vzít v úvahu sílu jednotlivých strojů, protože to co dělá problém mému stařečkovi
se vůbec nemusí projevit na jiném stroji.

Resume:Myslím si, že pro začátečníka bude rozhodování o tomto softu velké dilema pokud nemá možnost
si PS 17 vyzkoušet.

Já mohu pouze vycházet ze svých zkušeností a testů:
PS 17 bude dobře pracovat na jakémkoliv stroji splňujícím hardwarové požadavky s těmito videosobory
z těchto kamer:
všechny kamery typu miniDV až do rozlišení HDV(např řada Sony HC,DCR)
kamera Gopro 2 a 3
kamery Sony všechny ve full HD 25i(ještě testuji u některých záznam 50p, později doplním)
kamery Canon XF 100 a XF 300 - soubory ve formátu MXF

Vlákno dle časových možností doplním.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Mio
Příspěvky: 7
Registrován: 28.02.2014, 09:14
Kontaktovat uživatele:

Chcem požiatať skúsenejších o radu pri nákume editačného video SW.
Po kúpe kamery (1920x1080/50p) a odskúšaní k nej dodávanému SW sa rozhodujem, aký iný SW kúpiť. Som čistý amatér a filmujem len pre rodinu.
Mal som možnosť odskúšať Pinnacle 17 a Corel VideoStudio X6. Mám pocit, že tieto SW sú asi pre amatéra najvhodnejšie.

Moje otázky na skúsenejších, ktorí mi budú môcť poradiť sú:
1. Mám pocit, že Corel je jednoduchší na ovládanie, ale v Pinnacle mám veci editáciu viac pod kontrolou. Je to tak, alebo sa mýlim ?
2. Aká verzia Pinnaclu je vhodnejšia,Plus, alebo Ultimate. Zdá sa mi, že efekty v Ultimate asi nad rámec bežného použitia.
3. V prospech Corelu však hovorí nová verzia s podporou 64bit.

Ďakujem za všetky rady a pripomienky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tvoje domněnka je správná.Corel Studio je jednodušší na ovládání.V Pinnacle máš více pod kontrolou
co s materiálem děláš.Bohužel s Corelem dělám jenom velmi zřídka, víc poradit neumím.
Pokud chceš Pinnacle, pořiď si minimálně verzi Plus.Nejlépe je pořídit si Verzi Ultimate.
A to ne k vůli efektům a jiným omalovánkám, ale pro jeho funkce.Ve standartní verzi Pinnacla není
např: možnost zamknutí a vypnutí(zneviditelnění) stopy.Dále je to omezený počet stop a hlavně
scházející funkce klíčových snímků při úpravách, ostatně rozdíly najdeš v porovnání na webu Pinnacle.
pppppv
Příspěvky: 29
Registrován: 12.11.2012, 22:56
Kontaktovat uživatele:

Kúpil som si PS 17 ULT a podľa mňa je oproti 14 ke oveľa komplikovanejší, no zároveň čo sa týka rýchlosti renderovania tak je rýchlejší. Hneď prvý rozdiel pri vytváraní nového projektu je možnosť vybrať FILM alebo DISK. Vie niekto vysvetliť aký je v tom rozdiel?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Rozdíl vysvětlit není problém, ale je problém pro tazatele přečíst si aspoň obsah manuálu?
[attachment 846 edfitors.JPG]
Přílohy
edfitors.JPG
edfitors.JPG (254.64 KiB) Zobrazeno 1142 x
pppppv
Příspěvky: 29
Registrován: 12.11.2012, 22:56
Kontaktovat uživatele:

OK. Díky. Takže je viac menej jedno čo sa tam zvolí.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano je to jedno, záleží na tom jak se lépe pracuje.Mi vyhovuje více pracovat s editorem filmu, nemusím celou
editaci čumět na nabídku disku a tím si ušetřím místo na obrazovce pro práci.Viz screeny:
Film editor:
[attachment 847 film_editor.JPG]
Disk editor:
[attachment 848 disk_project.JPG]
Přílohy
disk_project.JPG
disk_project.JPG (60.36 KiB) Zobrazeno 1142 x
film_editor.JPG
film_editor.JPG (75.04 KiB) Zobrazeno 1142 x
Vlado

Mám záujem o kúpu PS 17 len neviem aký je rozdiel medzi tromi verziami. Ide mi hlavne o spracovanie videa z GoPro 3 v HD formáte. SW vybavenie PC mám dostačujúce. Ide mi o to či je potrebné investovať viac peňazí, aby som potom nebanoval, že som mohol kúpiť vyššiu verziu programu. Ďakujem
Miroslav Polner

http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/u ... /ultimate/

Tu si pozrite porovnanie verzií programu PS 17, ale určite je najlepšie kúpiť ultimate verziu.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů