Pinnacle 16 Ultimate - export na blu ray a výpočet cílové velikosti

johnny.prg
Příspěvky: 13
Registrován: 10.02.2014, 09:00
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
Před týdnem jsem zakoupil Pinnacle 16 poté co Cyberlink dodaný s blu ray vypalovačkou nebyl schopen tvořit správnou BDMV strukturu čitelnou pro blu ray přehrávače. V Pinacle (pncl) jsem po boji stvořil 3 verze videa včetně menu disku. Každý projekt se uložil na HDD do dvou souborů- AXP a BAK a do názvu projektu se přidalo označení (2). Pokud chci exportovat projekt disku na blu ray disk při nastavení videa H264, HD 1280x720/50p, vlastní kvalita 23400 kBit/s, zvuk DD5.1, pro video dlouhé 1h43min mi to ukazuje cílovou velikost využito 57,4 GB= 5,47hod při kvalitě 58%. Což mi přijde strašně moc a coby začátečník ani nechápu proč to ukazuje 5,47hod, když to video má jen 1h43m ??? (V cyberlinku mi to tvořilo pro blu ray video soubor velký cca 25GB pro 3h40m dlouhé video(bez menu)).
Původní 3h40min video s menu jsem předělal na dvě zhruba poloviční videa s menu a přesto mi to udává tak obrovský soubor.. Co už vůbec nechápu, pro původní video o délce 3h40m mi to při stejném nastavení(!) ukazuje velikost 77,3GB= 7,4hod při kvalitě 58%
Prostě vůbec nechápu nerozumím.. Na zkoušku jsem spustil export vytvořeného disku do souboru, pracovalo to celou noc a ráno když to ukazovalo cca 340tis snímek ze 660tis a čas videa už o 3min delšího(1h55m) než byla skutečná délka exportovaného videa (1h52m)(??!!), tak jsem to vypnul..
Připadá mi to, jako by Exportér studia počítal a exportoval jinou délku videa než je skutečná délka projektu..
Setkal se někdo s podobným problémem nebo má někdo tušení nebo snad ví o co tady jde? Mockrát předem děkuji za odpovědi
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nevím to určitě ale Pinacle asi nepodporuje hw decodink, proto render a trvá neskutečně dlouho, i když máš jak vidím výkonný PC.HW dec. podporuje EDIUS 6.5/7/SV12/PWD12.Vyžaduje to ale mít monitor v tvém případě zapojen k interní grafice 3770tky.
johnny.prg
Příspěvky: 13
Registrován: 10.02.2014, 09:00
Kontaktovat uživatele:

To, že to trvá tak dlouho by překousl, kdybych věděl, že to dělá to co má a výsledek bude kvalitní.. Ale jak je možné, že velikost výsledného videa to ukazuje tak obrovský při délce mnohem delší než je délka videa v projektu disku?? To je nějaký nesmysl, který nevím čím je způsobený.. Proč se má renderovat video dlouhé 3,4hod, když video v projektu má jen cca 1, 7hod ??
johnny.prg
Příspěvky: 13
Registrován: 10.02.2014, 09:00
Kontaktovat uživatele:

[attachment 823 miniFilmprojektPS16Ultimate3h40minclovvelikost158hod1714GB.jpg]
[attachment 824 minitotvideo3h40mpistejnmnastavenvprojektudiskuclovdlka529hod572GB.jpg]


přikládám foto obrazovky:

a) video dlouhé 3h40min bez menu v projektu filmu v exporteru avizovaný soubor 17,2GB o délce 1,6 hod při nastavení exportu do blu ray, viz foto
b) totéž --------- " ----------- s menu v projektu disku ------------------ " ----------------- 57,2GB o délce 5,3 hod při stejném nastavení !!


Může mi někdo vysvětlit proč by mělo být exportované video v prvním případě kratší a v druhém o tolik delší než video v projektu? Co mi to tam Pinnacle v Exporteru vlastně v cílovém souboru ukazuje? Já to vůbec nechápu.. Omlouvám se , že jsem tak blbej..
Přílohy
minitotéž video 3h40m při stejném nastavení v projektu disku cílová délka 5,29hod 57,2GB.jpg
minitotéž video 3h40m při stejném nastavení v projektu disku cílová délka 5,29hod 57,2GB.jpg (229.38 KiB) Zobrazeno 1706 x
miniFilm projekt PS16 Ultimate 3h40min  cílová velikost 1,58hod 17,14GB.jpg
miniFilm projekt PS16 Ultimate 3h40min cílová velikost 1,58hod 17,14GB.jpg (246.04 KiB) Zobrazeno 1706 x
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To je prostě Pinnacle. Chcete-li v něm pokračovat, budete se muset s podobnými nuancemi v PS prostě smířit. A nebo ne, pak Vám nezbyde, něž přejít na nějaký jiný NLE.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Místo rady bezzubé konstatování :-(
To co máš na screenech mimochodem špatně čitelých znamená toto:
Máš nastaveno medium 25GB.Ale tvoje nastavení tuto kapacitu vysoko překračuje.Proč tam máš tak vysokou bitrate?
Najdi si na netu nějaký videocalculator a zjistíš co máš špatně.
Pouhým zjednodušeným výpočtem:
délka videa(min) x bitrate(MB/min) dojdeš k výsledku, který přesahuje kapacitu zvoleného média.
Ten další screen neumím spočítat, nevím kolik tam máš menu,submenu, v jaké délce a zda tam náhodou nemáš vložené
submenu uprostřed filmu nebo nějaké jiné zvěrstvo, kterým zbytečně natahuješ délku filmu téměř o dvojnásobek..
V každém případě je momentálně chyba mezi židlí a klávesnicí.
Nejdříve zkus pochopit princip přednastavených hodnot a pak se pokoušej měnit nastavení dle svého uvážení.
Mimochodem ve full HD se na BD 25 GB vleze max 1,10 hodin záznamu při bitrate 40000 kBit/s.
Při změně na 1280x720 a 24217kBit/s se na BD 25GB vleze 1,92 hod záznamu.
Ty se pokoušíš nacpat na to 3:40, to nepude:-)
johnny.prg
Příspěvky: 13
Registrován: 10.02.2014, 09:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za odezvu.. no to bylo jen na ukázku na co koukám.. 3h40m video se tam nacpat nesnažím, protože jsem ho proto už předtím rozdělil na dvě v délce 1h53m a 1h47m s vlastními menu.
což jsem již v prvním příspěvku popisoval, že mi to u toho nejkratšího videa (uvedl jsem 1h43m místo 1h47m) při nastavení exportu H264, HD 1280x720/50p, vlastní kvalita 23400 kBit/s, zvuk DD5.1, ukazuje cílovou velikost využito 57,4 GB= 5,47hod při kvalitě 58%, což je stejně jako u celého videa 3h40m při podobném nastavení!!!

Důležité zjištění z tvého příspěvku je pro mě to, že ta neskutečná délka cílového videa by měla být způsobena strukturou menu, kterým se video natahuje.. Což jsem při zvažování proč je to tak dlouhé tušil, ale nic o tom nevím. Ještě jsem na internetu nenašel nic o tom jakým způsobem menu prodlužuje cílové video.

To video 1h47m má strukturu menu zhruba takovou:
kořenové menu - a) přehrát film b) výběr kapitol
tlačítkem výběr kapitol se dostanu na Menu 2 až 5, které obsahují celkem 14kapitol. V každém menu je tlačítko Další vždy propojeno na další stránku Menu (z M2 na M3, z M3 na M4, z M4 na M5)
Není problém v cílové délce způsoben tím, že jednotlivé kapitoly nejsou ukončeny a asi pokračují až na konec filmu. Čímž se sčítají všechny délky kapitola až konec filmu? a je třeba každou propojenou kapitolu ukončit?

Jen mě zaráží, že cílová délka nerozděleného filmu se složitějším menu (3h40m) je 5,3hod a u polovičního videa (1h47m) s jednodušším menu je 5,47hod. Protože kapitoly jsem neukončoval nikdy (zatím nevím jak).

Od začátku mi šlo právě o to, proč je cílové video mnohem delší než původní video, jestli je to chyba výpočtu Exporteru Pinnaclu.. Takže odpověď je ne, to způsobuje existence menu disku.. Je to tak?

Nemám představu na kolik mohu snížit ten bitrate, aby viditelná kvalita toho videa moc neutrpěla.. jinak ho samozřejmě rád snížim jak jen to bude nutné.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

V Pinnacle již dlouho nedělám, ale co se týká bit rate, aby byla zachována optická kvalita videa, se dá jít klidně až na 12 - 14Mbit/s a AVCHD 50p obraz je pořád subjektivně srovnatelný s Vaším originálním záznamem. Já používám bitrate 14 - 19Mbit/s a jsem s kvalitou výtupu vždy maximálně spokojen. Videa zpracovávám v Sony Vegas Pro 12. Když se bojíte, že přijdete o kvalitu obrazu, vemte jeden klip, stačí určitě 10 - 30 vteřin dlouhý a nechte jej přepočítat postupně v bitrate od 12000Kbps po 1000Kbps (1Mbit/s) a porovnejte ve Vaší HDTV. Pak budete bezpečně vědět, kam až zajít v poměru kvalita obrazu a velikost vytvořeného projektu. Hodně štěstí. :-)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,TV na 4K jsem již také někde zahlédl ale bylo to mimo ceny pro důchodce.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host