Import videa z kamery Panasonic HC-X900

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Bohumil
Příspěvky: 3
Registrován: 06.05.2013, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny členy tohoto fóra.
Potřeboval bych poradit s problémem který se mě objevil při importu videa do PC.Natáčel jsem divadelního představení cca 75 minut videa.Při prohlížení záznamu v kameře je film kompletní jako celek.Ale pokud jej chci importovat do PC pomocí přiloženého programu
HD Writer AE 4.1 nebo Pinacle studia 16 se fil rozloží na několik dílů o délce cca 23 minut a u konce každé z částí zmizí malá část zvukové stopy,je to snad sekunda ale pokazí celý projekt.Nevím kde dělám chybu.Kameru jsem koupil teprve nedávno,dříve jsem točil na miniDV a tam tento problém nevznikal.Prosím o radu jak tento problém odstranit.Všem kdo mi odpoví předem děkuji.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To už se tu na fóru několikrát řešilo. V HD Writeru by se za žádných okolností toto video rozdělovat nemělo! Ten by měl hladce jednotlivé 2GB části spojit do celku, bez sebemenší poruše v její návaznosti. Neděláte něco špatně. Prošel jste si celý proces přenosu do PC?
Bohumil
Příspěvky: 3
Registrován: 06.05.2013, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Dík za informaci.Podíval jsem se do toho HD Writeru a opravdu je to stažené jako celek.Proč se tedy všude jinde toto video rozdělí do těch částí.Když otevřu tento počítač,nebo cokoliv jiného abych tento uložený film našel tak už se otevře rozdělený.Já zpracovávám videa v Pinaclu 16.Poraďte mi prosím jak to video do tohoto programu dostat aniž by nastal tento problém.Jsem úplně v koncích.Děkuji.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Není jiná mně známá cesta, než každé nahrané video prohnat HD Writerem. Ten umí spojit rozdělené, max. 2GB video soubory do jenoho celku. Větší soubory ve FAT32 totiž nejdou na kartu nebo pevnou paměť v kameře uložit. Když pak přetáhnete tyto soubory do PC v surovém stavu, vzniknou mezi nimi asi 1 desetinu vteřiny velké prodlevy. Proto každá HD kamera dostane přibalen program, kterým se videa do PC musí bezpodmínečně kopírovat. to je jediná cesta, jak se problému vyhnout. Takže do PS16 videa vkládat až z HD Writeru. :-) Hodně štěstí.
BoD
Příspěvky: 5
Registrován: 07.11.2012, 17:35
Kontaktovat uživatele:

S tímto problémem jsem se také setkal a používám jednoduché řešení. V prvé řadě je třeba mít v počítači nainstalován .NET Framework 2.0 nebo vyšší. A potom už můžete použít freeware program TSSplitter. Název sice napovídá, že rozděluje soubory, on ale umí i binární spojení souborů a to je to, co potřebujete. V přiloženém archivu je i stručný návod na spojení souborů. Existuje sice ještě jednodušší postup bez dodatečných programů, ale TSSplitter i pěkně ukazuje průběh spojování a člověk nemá pocit, že se nic neděje. Tím druhým postupem je použití příkazu DOSu pro binární kopírování.
copy /b soubor1.TS + soubor2. TS + [...] celek.TS
ale jak říkám TSSplitter je pohodlnější. A takto spojené soubory mi nikdy žádné "švy" nedělaly.
Hodně úspěchů :).
[attachment 742 TSSplitter.v1.2.zip]
Přílohy
TSSplitter.v1.2.zip
(177.87 KiB) Staženo 126 x
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky BoD jsem zase o něco chytřejší. Děkuji. Je vidět, že variant je přeci jenom více. ale proč instalovat do PC další program, když už tam HD Writer od Panasonic máte, že. HD Writer toho přeci umí daleko víc, mj. je přehledným správcem natočených videí. No, každý ať se zařídí podle toho, co jem unejbližší. :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host