Sekání videa v náhledu

nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

Urobil som test,vložil som rovnaké video z GoPro 1080 50p/32000kbps/ do Vegasu12 a do PowerDirector12 a porovnával ako sa zobrazuje v náhľade. Video som skúsil rovnako spomaliť na 50%,išlo v obidvoch bez sekania.Zrýchlil som ho 3X v PD bez sekania,vo Vegase sekalo.Použil som reverse/video obrátene/ v PD bez sekania,vo vegase sekalo.Dokonca obyčajná prelínačka mi vo Vegase seká! Použil som vo vegase Preview/Auto/ skúšal som aj slabšie nastavenie a nič.Projekt mám nastavený podľa parametrov zdrojového videa. Vypol aj zapol som Dynamic RAM Preview,swapovanie mám na systémovom disku SSD vypnuté,minimum 16MB mám určené na D disk/HDD/ optimalizoval som nastavenie PC pre výkon,nič nepomáha.Je to možné,aby amatérsky program lepšie zvládal náhľad ako profi program???Alebo je ešte niečo čo by som mal vyskúšať?Existuje niečo ako render na pozadí vo Vegase? Prakticky bez Dynamic RAM Preview sú tieto efekty vo Vegase nepoužitelné a neustále načítavať a čakať je dosť otravné a spomaluje to prácu.Konfigurácia PC: i7-3770CPU 3,40GHz 4,30GHz, RAM 16GB,NVIDIA GeForce GTX670,1x SSD 120GB, 1x HDD 2TB Ďakujem za každú radu a pomoc
Teeweeman

Podobný problém. GoPro video FULL HD 50p, preview ve vegasu 12 se seká jak prase. Plynule jede pouze draft, ostatní způsoby náhledu nepoužitelné. Best Auto jede např tak zhruba 2 framy za vteřinu. Jinak střih a vše absolutně bez problémů. Zkusil jsem nastavit dynamic preview RAM na nulu - nepomohlo. Přitom mám Nvidia GTX 760, která v tomhle srovnání, co tu někdo postoval, vyšla skvěle (http://www.anandtech.com/show/7400/the- ... sus-xfx/19). Jinak CPU AMD FX 6300, 16 GB RAM. Nevíte, v čem může být zakopaný pes? Díky za odpověď.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Hardware zkrátka nestíhá. Nemusí to být nutně problém grafické karty. Problémy může dělat pomalý disk, ze kterého je video do Vegas grabováno, nebo jiná součást. Doporučuji udělat pro klid proxy soubory a Preview na full, jen tak totiž Vegas proxy nabírá a pracuje s nimi. Pak půjde střihat video bez záseků v náhledu.
teeweeman
Příspěvky: 2
Registrován: 28.02.2016, 12:11
Kontaktovat uživatele:

Diskem bych řekl že to není, i když to tahám z SSD, je to stejné. Každopádně díky za radu. Jen, poradil bys mi, jak se to tak udělá, ty proxy soubory? Díky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

[attachment 1097 videoproxyVegas12.png]
Přílohy
video proxy Vegas 12.png
video proxy Vegas 12.png (239.06 KiB) Zobrazeno 1829 x
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ještě mě napadlo, že je problém možná v nastavení GPU akcelerace.

[attachment 1098 VegasGPUacceleration.png]
Přílohy
Vegas GPU acceleration.png
Vegas GPU acceleration.png (284.99 KiB) Zobrazeno 1829 x
Tomáš033

Dobrý den, jak udělat ty proxy soubory? Díky Tomáš
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je to ob příspěvek ve screenu proxy. kliknout pravým tlačítkem na klip a vybrat.
Fcela

Zdarec měl jsem stejný problém, ale po vytvoření proxy videa náhled se neseká. Díky !
Simona Lemperová

Prosím vás, jak se to dá přepnout?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host