Timelapse - hromadná změna poměru stran fotek při tvorbě timelapse

Odpovědět
Mik

Zdravím,
pomocí kamery AEE dělám timelapse obrázky v poměru 4:3 ale potřeboval bych hromadně třeba 500 fotek při importu do Vegasu změnit na 16:9. Dokážu změnit jeden pomocí editace pan/crop a preset, ale nevím jak to aplikovat na všechny. Díky předem za odpověď.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já bych to zkusil takto: Na fotku, na které už máte uvedené změny klepnete pravým tlačítkem myšy a levým klepnete na COPY. Potom klepnete pravým tlačítkem na první neupravenou fotku vpravo v řadě, zmáčknete klávesu N. Tím se vám označí všechny zbylé fotky v časové ose. Znovu klepnete na první neupravenou pravým tlačítkem a klepnete levým na Paste Event Attributes. Tím by se měly úpravy přenést na všechny zbylé fotografie vpravo. Hotovo. ;-)

Dejte vědět, jestli to funguje. :-)
Mik

ty jo, funguje to! diky moc :)
lumptom
Příspěvky: 1
Registrován: 27.04.2013, 20:05
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, mám podobný problém, také timelapse, akorát s tím rozdílem, že já nechci pan&crop u každého snímku stejný, ale chci plynule měnit zoom i pan podél celé timelapse a nechce se mi u každého snímku nastavovat ručně hodnoty .... je nějaký způsob jak Vegas donutit, aby nebral snímky jako jednotlivé eventy, ale celou timelapse jako jeden event, u kterého bych si mohl nadefinovat na jednotlivých keyframes nastavit a mezi nimi udělat plynulé proložení ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já s tímto způsobem tvorby zkušenost nemám, proto nemohu poradit. Z kuste ale zaexperimentovat. Tak se dá ostatně nejvíce naučit a zapamatovat. Pokus a omyl, nejlepší metoda, jak se něco naučit. :-)
vcelka

Taky bych měl stejný dotaz jako Lumptom, už nad tím nějakou dpbu přemýšlím ale nevím jak na to.
Jediný co mě napadá je to vyexportovat, a pak dodatečně "rozhýbat", ale tím se ztratí výhoda bezztrátového přiblížení.
Tak kdybyste na něco přišel dejte vědět...
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Jde nějak hromadně změnit délka fotek?

Nemyslím při importu, to vím jak nastavit ale při práci s time lapsem potřebuju hromadně změnit několik set fotek.
díky
Saxel

Já na hromadnou změnu délky používám free nástroj Timeline Tools. Na záložce "Track Tools & Options" je možné pro vybranou stopu hromadně nastavit mezery mezi eventy, délku eventů, jejich překrývání, atd. Používám Vegas Pro 13 a nevím jestli tento nástroj funguje i v Magix Vegasu.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Dík, tak mě tahle rada nelogicky navedla na řešení.
Našel jsem to na anglickým fóru z roku 2006 a funguje to :)

Takže stačí ty fotky na timeline, který chci prodloužit/zkrátit, Groupovat.

Pak už to jde celý pomocí ctrl+myš klasicky prodlužovat a zkracovat.
Tohle je přesně co jsem hledal, uff.
mirok
Příspěvky: 20
Registrován: 10.04.2014, 13:06
Kontaktovat uživatele:

Pro Saxel, ale i ostatní. V Magix Vegasu. 14 to nefunguje https://forums.creativecow.net/thread/24/1013990


Naposledy oživil Anonymous v 24.12.2020, 09:18
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host