Chyby v Sony Vegas 12

Kočí

Dobrý den , se Sony Vegas pro 12 nedělám tak dlouho videí jsem už pár udělal , ale od soboty řeším jeden problém... Při renderování se mi sekl celý program , musel jsem restartovat počítač. Videa dělám z dvou zdrojů , jedním je zrcadlovka a druhý je podvodní kamera.. Bohužel po renderování mi šel jen zvuk a pár částí videa se zrcadlovky. Jinak byl obraz černý , jedná se o formát H.264 , který nejde. (nejde ani spustit videa v samotném Vegas). Když si spustím ty "kostry" starších videí , tak ty jedou vpohodě a překvapivě jdou i vyrenderovat... Mohla by být chyba v tom , že videa se zrcadlovky mají 24p a podvodní kamera 29p. Kdyžtak kdyby jste potřebovali více informací , tak napište jaké :) Díky moc předem :)
Ondris

Super, dekuji moc za ochotu. Video jsem na uloz.to nahrál.

http://uloz.to/xdcrL1Pv/dscn6624-mov

heslo quita

Novinky z mého počítače a vegasu. Přes noc si odpočali a dnes se mi obraz občas ukázal, občas ne a občas blikal. Tak jsem si otevřel vedle původního projektu projekt nový a překopíroval do něj kompletní sestřihanou osu a bylo to ok. Potom jsem s tím trochu pracoval a nechal vyrenderovat. Ve výsledném videu byly zase některá .mov videa vynechaná (pak jsem se podíval do projektu a tam opět taky). Proto jsem si otevřel další nový projekt, překopíroval do něj obsah staršího, rychle vyrenderoval a výsledné video je ok. Příjde mi, že vždy když je projekt nový a nepracuje se s ním, všechno zobrazuje. Ale jakmile "zestráne" a trochu v něm něco šolichám, přestane mi .mov zobrazovat (nejdřív jenom některé a nakonec všechny).

Děkuji moc za radu, nevím si s tím totiž vůbec rady a mám termínově nůž na krku s filmem na festival alpinismu.

díky díky díky Ondris
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Ondris:
Váš mov soubor jsem otevřel ve Vegas Pro 12 build 726 bez problému. Píšete ale v posledním příspěvku, že se i Vám soubory po uložení do nové kopie otevřou korektně a problém nastává postupně. Na toto chování Vegas jse (naštěstí) nikdy nenarazil a řešení budu asi hledat i já zatím marně. Vaše video je v podstatě obyčejné mp4 H.264, takže by sním neměl být žádný problém. Já mám v PC balíček kodeků K Lite 10.0.7. Který občas pomáhá Vegasu se správnou identifikací videosouborů, protože je sám na kodeky obrazových formátů poměrně chudý. Zkusil jsem Vášemu souboru přepsat příponu kontejneru z .mov na .m2ts a i tak šel otevřít ve Vgas 12 i přehrát v softwarových přehrávačích VLC 2.1.0 a MPC-HC 1.7.0.

Zkuste tedy udělat kopie. mov souborů, hromadně jejich konterner přejmenovat na .m2ts a zkusit s nimi pracovat. Dbejte na to, aby jste měl poslední sestavení Vegas, v současnosti 726. Zkuste instalovat balíček kodeků v. 10. Samozřejmostí jsou aktualní ovladače grafické a zvukové karty, základní desky a čipové sady v ní obsažené.

Omlouvám se, ale více pomoci nedokáži.

P.S. TEn zadržený dech na konci s následným vyražením dechu, abych udržel kameru v klidu co nejdéle. Důvěrně znám. :-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Kočí:
Váš problém vznikl po zamrznutí Vegas nejspíše tím, že se řádně neuložil soubor .veg a .veg.bak. Jejich poškození je potom poatrně příčinou Vášeho nastálého problému. V temporary files je ale možná uložen nějaký autosave.veg soubor a přes něj by teoreticky mohlo být možné otevřít stav projektu před havárií. Cestu k němu najdete v Options, Preferences, General v tabulce dole: Temporary files folder.

Můžete také zkusit vymazat pomocné soubory s příponou sfk. u inkriminovaných souborů. Důrazně doporučuji si udělat před tím kopii celé složky s těmito soubory. Složku ze, které si Vegas video klipy nabírá si vegas po spuštění projektu tyto doplňkové soubory opět hned na začátku vytvoří znovu a možná to i pomůže k tomu, aby se řádně načetly všechny soubory zavedené do projektu. I tohle dělejte pouze s kopií projektu nikoliv s originálem. Tu vytvoříte Uložit jako...

Víc možností mě nenapadá, promiňte. :-)
Kočí

Zapoměl jsem napsat , že můj problém není už v jednom konkrétním videu , ale ikdyž udělám nové... Zkoušel jsem si udělat ze 2-3 částí video a to šlo úplně vpohodě i vyrenderovat... Ale když jsem sestříhal video , tak jak bylo tamto předtím (49 částí) , tak to zase nejde... Strašně mně to štve , sedím u toho od soboty... Díky moc za rady , ale ani jedna nepomohla.. Jen jsem se chtěl zeptat , nezkoušel jsem ty soubory s příponou sfk , kde je mám hledat ? :)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

sfk pomocné soubory jsou ve stejné složce, jako vieoklipy určené pro sestřih. Ke každému klipu (záběru) je sfk pomocný soubor. také dbejte na to, aby jste měl poslední aktuální sestavení (build) programu Vegas. V současnosti je to 726.
Kočí

Díky moc , vyzkouším to , ale je to strašně divné... Jaktože z ničeho nejde udělat ani jedno video... A nebo jen z velice málo částí...
Kočí

Když jsem ty soubory smazal , tak se mi to načítalo a na 50 snímku z 89 se to seklo a dál nechtělo jet dál...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já bych zkusil přeinstalovat Vegas od píky. Nic jiného mě nenapadá. Odinstalaci bych provedl programem Total Uninstall 6. Měl by stačit trial. A potom nainstalovat sestavení 726. Taky mě napadlo klip, u kterého se to seklo vyjmout a zkusit znova. Vím, že jsem se s podobným problémem setkal, když byla verze 12 nová. Řešil jsem to tím, že jsem načetl klipy do projektu ve verzi 11 a to potom otevřel ve verzi 12. Byly to video soubory z kamery Canon. Hodně štěstí.
Ondris

To Romulus: děkuji moc za rady !!!

Měl bych prosím ještě jeden dotaz. Nevíte jak nechat vykreslit do fotky klikatou linku (jakoby linii sjezdu z hory na lyžích)? Aby to byla jakoby animace a linka se ve videu postupně kreslila.


Děkuji mnohokrát !
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host