O manuálu Vegas 11

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsem velmi zhruba dočetl anglický návod na Vegas.Netvrdím,že jsem všemu s mými chabými znalostmi porozuměl,popřípadě
si dobře přeložil pomocí online překladače..Jsem opět konsternován tím jak lze manuál napsat.Když jsem před časem dštil síru
na manuál od Ediusa, tak jsem netušil jak ještě hůř jde takový manuál napsat.Aby se to ještě blběji překládalo je manuál
ve formátu pdf zabezpečený,takže nemůžu použít svůj oblíbený způsob zkopírovat text,ten vložit do překladače a přeložit.
Je to zarážející o to víc,že některé funkce jsou volitelné,u některých musíte splnit podmínku a když to máte všecko najít
musíte odskočit např.ze strany 50 na stranu 260 a z té následně na stranu 30.Jeblo by mně z takového manuálu.
Navíc v něm všechny funkce nejsou popsány pořádně.Nepodstatné sračky jsou popsány téměř do detailu
a poměrně důležité funkce odbyty nelogickým popisem.
Podívejte se na stránku 121 kde je popsáno Creating multicamera events což je Tvorba multikamerových událostí(doslova, do normální
řeči Tvorba multikamerového záznamu)
Nejdříve je napsáno,že máme vytvořit multikamerovou stopu - Create multicamera track.To ale nejde protože nejdříve je třeba povolit
multikamerový mod příkazem: Enable multicamera editing. !!!!!!
Což je napsáno o několik řádků níže jakoby mimochodem.Ale to není ještě tak nejhorší.Celkem dlouho jsem hledal jak trimovat video
tak nějak komfortněji a hlavně jak se orientovat v té změti klipů na timeline.No našel jsem to,ale neodpustím si poznámku.
Kdo dělal dlouho v Pinnacle a přejde na Vegas bude jak Alenka v říši divů.Nemyslím si,že Vegas je zrovna vhodný soft pro přechod.
Obzvláště mě serou ty prťavé ovládací prvky a naprosto odlišný způsob přehrávání.Nechápu proč se na konci timeline přehrávání
nezastaví,ale pokračuje dál jako by se nechumelilo.Hodně mě to ze začátku mátlo,myslel jsem,že jsem nechtěně někde vzadu
při kopírování zapomněl nějaký klip.A ono nic.Budiž je to vlastnost Vegasu,oblast přehrávání je nutno zvolit,nebudu nad tím
bádat.Nebo jsem zatím nepřišel na jíný důvod proč tomu tak je.

Z výše uvedeného se nedivím,že se nikdo nehrne do tvorby a překladu českého manuálu.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

U Magixu jede také přehrávání bez zastavení dál.Již jsem to sháněl zda to nejde někde omezit ale nic jsem nenašel co by s tím souviselo.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ve Vegasu to jde nastavit výběrem oblasti pro přehrávání,ale musí být zvolena,ne jenom nastavena.Možná to v Magixu bude podobně.
Dodává se k tomu taky anglický manuál?Protože německy to je prasečina.Dodnes mě straší nápis z jednoho přístroje profi
techniky: Netzhochreglerspannung (regulátor napětí,není to úplně přesně možná síťový regulátor napětí) a proto jsem se německy
velmi rychle přestal učit a číst.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Je to pouze v angličtině.Ano máte pravdu je to tady taky jako jedna z funkcí v přehrávání ale nenašel jsem kde by se to navolilo,protože pokud se to pouze nastaví tak to udělá smyčku a jede ta navolená část pořád dokola od začátku.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

V tom už Vám nepomůžu,další manuál nezvládnu :D ,stačí,že Vegasa mám plné brejle,protože v manuálu Vegas je to taky popsáno poněkud prdelně.
Ale asi anglicky hovořící technici uvažují jinak než by si normální uživatel představoval.
lubud

Steviezah:
K tomu „Netzhochreglerspannung“: v němčině se musí složená slova louskat odzadu – to poslední slovo je vždycky významové (kromě číslovek). Čili není to regulátor, ale napětí. Snad něco jako nejvyšší nastavené síťového napětí.
Že může být ještě hůř dokládám tady na příkladech:

Konstantinopolitanischerdudelsackpfeifenmachersgesellschafft (cařihradská společnost výrobců píšťal pro dudy),
nebo:
Donaudampfschiffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft (Asociace nižšího úřednictva hlavní elektro provozovny dunajské paroplavby).

Proti tomu je přece anglický manuál na Vegas pouhá chuťovka:D.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

OMG, k tomu snad není co dodat.Ve srovnání s tím je manuál Vegas oddechové čtení.:D
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Jen tak pro zajímavost ,ovládání Vegasu je v češtině popsáno ve 13 dílech na tv freak .sk(sice to asi není v11 ) ale jistě to v základu pomůže.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vím o tom manuálu od Nostradama,je to 7 a základy jsou jakž takž stejné.Ty nepotřebuju.Odkaz na něj je zde:
http://www.tvfreak.sk/modules.php?name=News&new_topic=9
Mě spíš zajímá jak co udělali líp od té doby.Viz můj příspěvek Pokročilé nastavení programu a projektu.
Jde o spouštění programu s parametry.
Ostatně základy bych tu ani nereprodukoval,stačí si spustit Interactive tutorials přímo v prostředí programu.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host