Jak postupovat s SSD diskem.

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
sikom
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2011, 16:39
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den.

Chci zefektivnit práci a zakoupit druhý disk SSD. Disk bude primární instalační, bude na něm nainstalované mimo jiné i Avid Studio.

Mám SSD používat pro veškerou práci s videem, nebo ji rozdělit mezi SDD a HDD, tzn. mít na SSD nahrávky a zároveň je i na SSD upravovat a následně i renderovat?

Děkuji za rady.
MS
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Jak bude veliký ten SSD.Vzhledem k velikosti se zatím uvádělo využití a na urychlení s OS.Podle mého je zatím u větších SSD neúměrná cena.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Je na nic,pokud systémový disk bude klasický a pracovní SSD.K čemu bude rychlý pracovní disk,když systémový bude pomalejší?
Tudy cesta nevede.
SSD disk je vhodný pro operační systém a programy.Klasický HDD nechat na ukládání,čtení a render videa.
Nevím o nikom,kdo by to měl naopak.
sikom
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2011, 16:39
Kontaktovat uživatele:

pro Otakar: uvažuji o OCZ Vertex 3 Series 60GB

pro steviezah: díky, tak to mám taky v plánu, ale co kdyby ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

60GB je na systémový disk proklatě málo. Těch dočasných souborů, co se tam ukládá je strašně moc a za chvíli bude plný! I 120GB je podle mých zkušeností nedostatečných. Méně než 250GB, jako systémový disk nemohu doporučit. Dnešní HDD SATA III 500GB, 7200ot. jsou pro střih videa dostatečně rychlé a je na nich i dostatek volného místa. Tyto Seagate disky má ji přenosovou rychlost 120MB/s a to je pro střih videa víc, než dostačující.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Systémový oddíl mám 54GB a už dlouho mi stačí, proto si myslím že 60GB by stačit mohlo. 80GB verzi v nabídce prodejců nevidím a 90GB nemá vzhledem k cenovému rozdílu oproti 120GB smysl. Osobně bych asi bral spíše 120GB. Záleží ale jaké programy používáte a co všechno chcete mít na systémovém disku. Taky je otázka jestli má ssd vůbec smysl - kvůli rychlému startu systému a spouštění programů se mi zdá cena stále vysoká.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host