Sony Vegas Pro - z AVCHD na MPEG2

Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Výsledky jsou pro mne velmi neuspokojivé. Vyrenderovaný DVD projekt je nepoužitelný (zkusil jsem tři druhy nastavení, se stejně špatným výsledkem). Výsledné video z převodníku Main Concept je při pohybu kamerou do stran silně zubaté. Nějak se rozchází prokládání či co. Originál je přitom 50i a tam je vše OK. To se v PS nestávalo. Tam byl tento problém zase u MP4. Zkusil jsem to projet v Canopus ProCoder 3 demo a tam je výsledek bez chyb. Obraz je navíc, mnohem více detailní. Takový jsem ani u PS nikdy neviděl. Už tuším, čím se převádí filmy na DVD. Tam je obraz jako břitva a toho žádný editační program, co tu o něm píšeme není schopen dosáhnout.

[attachment 155 PDVD_003.jpg]
Main Concept MPEG2 Vegas 11

[attachment 156 PDVD_014.jpg]
Canopus ProCoder3 MPEG2

[attachment 158 PDVD_007.jpg]
originál AVCHD 50i
Přílohy
PDVD_007.jpg
PDVD_007.jpg (115.79 KiB) Zobrazeno 750 x
PDVD_014.jpg
PDVD_014.jpg (103.48 KiB) Zobrazeno 750 x
PDVD_003.jpg
PDVD_003.jpg (97.66 KiB) Zobrazeno 750 x
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Vámi uvedený problém nepozoruji. Může to být ale tím že se rychlejším pohybům s kamerou vyhýbám kvůli mazání záběru (to je tuším vlastnost cmos čipů), i když na obrázku který uvádíte to bije do očí.
Naopak se mi zdá dvd z vegasu kvalitou lepší než z pinnacle. Obraz je viditelně ostřejší.

Zatím z důvodu rychlosti a jednoduchosti používám export přes Make movie -> DVD kde se prakticky nedá nic nastavit.
Zkoušel jsem i vlastní nastavení exportu do MPEG2 s nastavením dle obrázku (chtěl jsem zkusit volbu dvou průchodů s vyšším datovým tokem). Rozdíl bohužel nebyl tak převratný jak jsem očekával.
[attachment 157 vegasexport.jpg]

Kvality orig. filmových DVD je zřejmě docíleno víceprůchodovým kódováním.
Přílohy
vegasexport.jpg
vegasexport.jpg (59.73 KiB) Zobrazeno 750 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host