Kamery Samsung - editace videa

Fórum k programu Avid Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejdříve citace:
Autor: Šány (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2011 09:21
Zdravím všechny,
a prosím o radu. V čem je problém ? Po nekonečných problémech s PS 14 a PWD9 (obé legálně zakoupeno, ale padají, tuhnou, nerenderují a když tak se zastaví 21%-PWD9 a dál nic atd.). Zkouším Avid Studio ale když natáhnu do timeline nějakou nahrávku z videokamery tak mi jde audio normální rychlostí ale video je zrychlené. Čím to? Pokud někdo poradí předem děkuji.
Video : kodek H.264, 1920x1080, 50p 16bit.
Audio : kodek AAC, 48 kHz, stereo PCM.
Šány
P.S. Já vím, že kamera nic moc ale je to Samsung HMX-300.

Po našich dotazech nám bylo sděleno a přátelé tak by to mělo vypadat pokud potřebujete a máte zájem o pomoc na tomto foru:

Operating System :
Windows 7 Home Premium Service Pack 1 (build 7601)
Processor :
3,07 gigahertz Intel Core i3 540
Board: Gigabyte Technology Co., Ltd. P55-UD3L
Memory :
3576 Megabytes Usable Installed Memory
NVIDIA GeForce GT 430 [Display adapter]
NVIDIA High Definition Audio

Já dále děkuji za zaslání ukázkového souboru bez něhož bychom se nedostali dále.

Problém je totiž přímo v kameře fy Samsung,už jsme ho tu řešili s uživatelem pasahonza a georg,kdo chce zadá v hledat Samsung HMX a počte si,já se dále omezím na řešení problému a pokusím se zdržet jedovatých poznámek na adresu firmy Samsung a potažmo prodejců a dovozců podobných shitů,protože běžný uživatel nemá šanci se něčemu takovému vyhnout.
Samsung v této řadě HMX a řadě UMX používá pro záznam svůj nestandartní formát a proto taky do kamer instaluje program IntelliStudio.

Po prohnání videosouboru přes MediaInfo jsem zjistil následující(zkráceno):

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : Main@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=1, N=30
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 1mn 4s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 17.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 50.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 0.164
Stream size : 132 MiB (99%)
Title : HMX-H300

Totéž z IntelliStudia:
Resolution:1920x1080 px
Aspect Ratio: 16:9
File format:MP4/MOV file
Video format:H.264
Další informace nejsou.

Audio formát záměrně opomíjím,tam problém není.Problém je totiž v informacích které jsou v souboru uloženy a bohužel nestandartně a proto docházelo k problémům jak v PS 14 tak PD9,protože oba softy nemohly tento soubor identifikovat a správně zpracovat.Tentýž problém má i Avid studio,které načte tento soubor jako 1920x1080/50p protože informace o prokládání asi u Samsunga považují za zbytečnost,nebo je nastavena informace o prokládání jako p,čili žádné.
To není pravda,MedaInfo nelže a při přehrávání v QuickTime playeru je dokonce prokládání při pohybu do stran dost zřetelně vidět.Prostě samsung použil nestandartní formát a bohužel moje verze IntelliStudia umožňuje konvert pouze do rozměru 1280x720.
Pokud v nastavení Vaší kamery je nějaká možnost nastavení do nějakého normálního formátu udělejte to,jinak Vás bohužel čeká konvertovat každé video které natočíte.

Zkontrolujte si prosím Vaše PC,Vámi vybrané úložiště pro soubory je napadeno trojskými koňmi.Váš soubor jsem proto dále netestoval a okamžitě jsem jej smazal.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím steviezah,
děkuji za podrobný rozbor. Možná tedy pomůže případným zájemcům o koupi kamery zn. Samsung. Já jsem dříve používal kameru Sony TRV 240 ale vzhledem k tomu, že jsem pořídil audio video techniku Panasonic s fullHD už mě tedy formát 4:3 nestačí. Volil jsem Samsung HMX-300 jako kompromis ceny a užitkové hodnoty pro videa které pořizuji (rodina, dovolené atp.).
Co se týče nastavení formátu resp. rozlišení kamery HMX-300 tak je možno v menu použít tři následující :
FullHD 1080/50i (ano opravdu "i")
HD 720/50p
SD 576/50p
Co se týče vzorku souboru k tomu nemám co dodat pouze to, že dnes jsem na vaše upozornění provedl sken PC a to Avast Free a Iobit Security s negativním výsledkem. Pokud jsem tedy napaden "koňmi" tak ani jeden z těchto řádně aktualizovaných programů je neodhalil. Pokud je napaden přímo Dropbox tak to nevím. Je to pro mě každopádně signál to řešit a omlouvám se za případné problémy pokud by vám soubor infikoval PC. Diskuzi na téma Samsung HMX si pročtu. No a nakonec, pokud ještě můžu obtěžovat, co ztrácím, když nechám v PD9 verenderovat video do formátu MPEG4? Totiž to jediné spolehlivě funguje a nepadá oproti tomu, když bych použil disk AVCHD nebo výrobu souboru AVCHD.

Děkuji Šány
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Napadením jsem myslel Dropbox,zablokoval mi ho firewal,ale i Avast a v takovém případě na nic nečekám,vyjímečně jsem nestahoval přes virtual PC.Bohužel před kamerami Samsung jsem tu před Vánoci varoval,ale jak vidím nedostatečně.Mohu poprosit ještě o nějaký vzorek,ale na na jiný server?Nedořešil jsem způsob konvertu.
Pokud Vám ale jde uložit soubor z kamery v PD 9 do MPEG4 a nedělá Vám to žádný další problém,použijte PD 9 jako konvertor.
O PD 9 toho moc nevím,není to soft,který by mně zajímal,takže nevím do čeho a jak v MPEG4 převádí.To by mohl poradit Romulus nebo Evik,měli tu na to téma solidní diskuzi.Pokud by to bylo na mně,hlavně by mně zajímalo jestli neutrpí vizuálně kvalita ve srovnání s původním záznamem a ostatní parametry bych nastavil v rozumném rozsahu pro HD video.Takže bitrate(datový tok) videa někde od 15 MB/s,zvuk do kodeku při vzorkovací frekvenci(samplerate) aspoň 44 kHz,bitrate zvuku minimálně od 128kb/s pokud nebude možnost PCM a pokud tedy tam opravdu máte volbu prokládaně tak ji nechte.
Domnívám se,že Vaše PC je pro zpacování HD způsobilé,problém je ve formátu videa.
Co si ještě neumím vysvětlit,proč se Vaše soubory identifikují jako že jsou progresive(neprokládané) a soubory,které jsem měl k dispozici z jiné kamery Samsung se identifikovaly správně jako interlaced(prokládaně)
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
varování před kamerami Samsung jsem nezaregistroval protože jsem nevěděl o tomto fóru. Ale to je můj problém. Probíral jsem se pouze v parametrech a subjektivně jsem hodnotil ukázková videa na Youtube. Vůbec mi nedošlo, že je takový chaos ve formátech záznamů vidoekamer, chaos ve výstupech různých videoeditorů atd. . Chaosem mám spíše na mysli, no jak nazvat "nestandard", zkrátka u každého výrobce jinak. Na druhou stranu by to bylo moc jednoduché a nebylo by o čem si psát -:) a na co nadávat -:) Vzorek videa pošlu ještě jednou snad na Uložto nebo podobný server, pošlu odkaz.
Co se týče PD9 jeho a parametrů převodu do MPEG 4 dávám prntscr obrazovky do e-mail.
Šány
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Chaos ani ne,standarty jsou dány,že je někteří výrobci nedodržují je věc druhá.Budu citovat s malou úpravou slova kolegy Romoluse:
Koupíte-li si jinou kameru než renomovaného výrobce jako je Sony nebo Canon řítíte se do videopekel co se editace a zpracování videa týče.
Bohužel i já jsem se nechal nachytat,koupil jsem si levnou reportážní kamerku Evolve DV1100 HD II.Prodejce uvádí formát záznamu AVI 720p.Ale skromně mlčí ,že s AVI to má společný jenom kontejner,kodek je H264/Xvid při 29,97 s/s což je absolutní nestandart a s tímto měl problém i Edius jak Neo tak 6.1
Jenom proto,že tato kamerka je opravdu hodně pohotová,má 3,5" displey,záznam na SD kartu,vleze do kapsičky u košile tak ji toleruji a všechna videa překonvertovávám.
Jinak točím na SONY DCR-HC 23 na miniDV pásku ve formátu 16:9 a exportuju do HD.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

No jasně, Sony, Canon souhlasím, kdyby ta má stará TRV 240E (kterou jsem mimo jiné vydatně užíval jako digitální videorekordér) uměla 16:9 tak jsem si asi jinou nekupoval. Proces při zpracování AVI do MPEG2 jsem docela zvládal i když ty soubory byly dost objemné -:).
Nu budiž, ať tedy žije "videopeklo" :).
Šány
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Šána. Sem do vlákna AS to sice nepatří, ale musím se ohradit proti tomu, že Vámi zmiňovaná Sony TRV240E neumí 16:9. Tato kamera tento formát, samozřejmě jen ve standardním rozlišení 720x576 plnohodnotně zvládá. Mám ji totiž také doma a než jsem přešel na Full HD, tak jsem s ní širokoúhle natáčel.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím Romolus,
OK, tak to jsem z toho jelen. A to jak se to nastaví aby to širokoúhle natáčelo?
Šány
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Menu - Camera Set - 16:9Wide - ON a je hotovo a vzhůru do širokoúhlého natáčení. :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Díval jsem se na nastavení Vašeho PD 9,já bych jenom změnil typ snímku pokud to jde.Na obrázku je progresívní,dal bych prokládaně.Není mi jasné proč to není automaticky,když profil je 1920x1080(1080i). A nastavil bych průměrnou bitovou rychlost(bitrate) na 17 000 Kbps aby byla shodná s originálem,ale můžete to taky nechat tak a změnit směrem k původní až po shlédnutí konvertovaného souboru.Pokud si budete myslet,že kvalita neutrpěla,klidně to nechte tak.
Ten filmeček s chlapečkem u postýlky stahuju znova,ale pokud Vám výstup z PD9 v Avidu jede bez problému používal bych PD 9 jako konverter.Já si ho protáhnu na zkoušku přes Xilisoft converter a zkusím dát do Avidu.

P.S.Tak jsem prohnal Váš soubor QuickTime Movie Inspectorem a i ten mi hlásí 50 s/s a z toho vyplývá,že informace v souboru o prokládání je nekorektní.Snad Vám PD 9 pomůže.
S konvertováním v Xilisoftu ještě laboruju.

P.P.S.Ještě mě napadá,jestli nejde jenom o chybu firmwaru konkrétního kusu kamery.Opravdu mě zaráží,že soubory z jiné řady kamer se hlásí korektně jako prokládané,ale bohužel nemám k dispozici jiný soubor.Na potvrzení své teze bych musel mít soubor ze stejného modelu kamery.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host