Vegas 8.0 a video z Nikon d5000 (mjpg)

Odpovědět
LDs

Ahoj, mám problém s importem videa z Nikonu d5000 - video je nahráváno ve formátu .avi zřejmě za použití m-jpeg kodeku. Rozlišení je 1280x720

Mám v počítači nainstalovaný starší kodek Pic Video. Při přehrání videí z foťáku např. v Gom playeru není vůbec žádný problém, když ale video importuju do Vegas 8, tak není rozpoznaný. Co je ale divný, některá videa rozpoznána jsou - nahrána ve stejný den na stejný foťák bez změn v nastavení:(

Takto rozpoznaná videa pak jsou ve Vegas popsána jako:
Video: 1280x720x24:24,000 fps progressive:PICVideo M-JPEG 3VfW Codec

A teď babo raď, co má Vegas za problém?

Věcem kolem kodeků moc nerozumím, jen jsem se pokusil v nastavení VFW (používá K-lite kodeky) změnit u MJPEG a Other MJPEG dekoder z disabled na libavcodec

Po restartu systému ale žádná změna...

Díky za náměty...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

S tímto nemám zkušenost, a proto nejsem schopen jakkoliv poradit. Snad jen zkusit trial Vegas 11 Pro a vyzkoušet. K-lite mít vždy v poslední verzi.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji všem před podobnými laboracemi zjistit pomocí MediaInfo zjistit jaký kodek je použit.
Tak vyloučíte i vlastní chybu i když budete přesvědčeni o tom, že jste nic na přístroji neměnili.
Podle toho co popisujete se domnívám, že se jedná o kodování kompatibilní s Windows media encoderem.
Ovšem těch je několik verzí a proto je možné, že některá videa nehrají.A já se taky můžu mýlit.Pouze odhaduji.
Jak píše kolega Romolus, v systému stačí pro Vegas poslední verze k-Lite.
Vegas pro přehrávání používá ffDShow filtry obsažené v systému.Pokud mezi nimi některý není
dojde k oznámení, že vegas video nemůže otevřít.
Bez nainstalovaného kodekpacku umí Vegas přehrát jenom standartně kódovaná videa.

Nejsem si jistý, ale mám dojem, ževideo z D5000 uměl Vegas přehrát bez problémů.
Pak by byl problém v systému,ale zkuste jej nejprve vyřešit instalací K-Lite.
Nemá smysl pokud nejste pokročilý uživatel se pokoušet o nápravu jinak.K-Lite Vám oznámí
porušené kodeky a zeptá se zda je může vymazat a informace o nich odstranit z registrů.
LDs

Děkuji za rady. Bohužel jsem situaci nevyřešil ani nainstalováním nejnovějšího codec packu, takže mi nezbylo nic jiného, než zkusit odinstalovat verzi 8.0 a poohlédnout se po verzi vyšší. Na moje win xp je tou poslední Vegas 10 Pro a v něm jdou uvedené soubory bez problému přehrát.

Takže vyřešeno, sice pracně, ale vyřešeno:)

Díky za ochotu pomoci
Uživatelský avatar
Smaha
Příspěvky: 25
Registrován: 20.07.2015, 09:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, co kdybys zkusil to video překonvertovat třeba do mp4 a teprve pak ho vložit do timeline Vegasu(?) - použij třeba Format Factory nebo já používám Apowesoft Video Konvertor... a jiné.
Uživatelský avatar
Smaha
Příspěvky: 25
Registrován: 20.07.2015, 09:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

A jo... vyřešeno, omlouvám se.


Naposledy oživil Anonymous v 19.01.2021, 07:18
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host