Vegas 15 - chyba náhledu u mp4 s 1080i

Odpovědět
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Konečně jsem upgradoval na Vegas 15. Vše se zdá být ok, až na to že mě zlobí náhled u jednoho typu zdrojového souboru.
Jedná se o mp4 v 1080i. Předpokládám že mu dělá problém prokládání, protože s 1080p není potíž. Chyba se projevuje poblikáváním náhledového okna, výraznými artefakty (kostičkování, zelené fleky) a rozhozeným zvukem oproti obrazu (řekl bych že tak v řádu desítek sekund). V předchozích verzích Vegasu tento problém nebyl.

Zkoušel jsem na dvou PC s naprosto odlišnou konfigurací a stejný problém.

Možná je to jen problém toho jednoho typu souboru se kterým pracuji - je to z HDMI rekordéru.

Byl by tu někdo s Vegas 15 ochotný vyzkoušet? Poslal bych originál ukázkový soubor, bohužel má skoro 7,5GB. Zkracovat ho nemohu aby zůstal zachován původní formát.

Díky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pošlete přes úschovnu na můj mail. Vyzkouším ve W10.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Poslal jsem vzorek mailem, ale myslím že problém bude stejný.

Pátral jsem a zjistil zajímavé věci.
Vegas má od verze 15 nové jádro pro import AVC/M2TS které si neporadí korektně s nějakými typy AVC souborů. Na druhou stranu zase přináší podporu nových formátů. Jed tedy potřeba dočasně dle potřeby (rozhodně ne na trvalo), přepnout na starší.

Přepnutí je možné na skryté záložce Internal v nastavení. Jak se tam dostat?
Při držení klávesy SHIFT otevřít Options > Preferences a tam se objeví nová záložka Internal.

V ní je moře možností jak Vegas poladit nebo rozbít. Zajímavá je právě volba (dá se vyhledávat pomocí podřetězce, takže zadat třeba "So4" ) "Enable So4 Compound Reader for AVC/M2TS" kterou stačí změnit na FALSE. A restart Vegasu. Potom již import chodí jako po staru. Ale rozhodně by se toto nastavení nemělo nechávat natrvalo, pouze dočasně.

Zdroj:https://www.vegascreativesoftware.info/ ... l--108345/
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Potvrzeno. I u mě poruchy v obraze, kostičkování v pohyblivých částech videa. Po přepnutí v Internal a restartu vše OK. P.S. Hudba ve videu není zrovna můj šálek čaje.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Díky za test. Udělám kratší vzorek a pošlu do Magixu. Třeba to opraví.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host