Jak použít připravené titulky

Odpovědět
micy
Příspěvky: 2
Registrován: 07.12.2016, 17:30
Kontaktovat uživatele:

Ahoj.
Jsem začátečník ve Vegasu. Nějaké video jsem už ale vytvořil.
Prošel jsem několik tutoriálů na vytváření titulků. Vytvořil jsem si, co jsem potřeboval, a uložil jako projekt .veg.
Jak ale uložený titulek použít v jiném projektu? Když ho natáhnu, tak je jen v jedné stopě a nejde editovat.
Jde to nějak?
Díky.
Milan
jobro

Otevřeš editaci svého vytvořeného titulku, v okénku Preset napíšeš svůj název a uložíš pomocí ikony "disketa". Titulek se zařadí v okně Media Generators v příslušné sekci mezi šablony, připravené výrobcem.
micy
Příspěvky: 2
Registrován: 07.12.2016, 17:30
Kontaktovat uživatele:

No jo, ale uloží se jen stopa s vlastním textem. Titulek mám s druhou stopou s podkladem a maskou a to se neuloží. Ale díky za odpověď.
Mezi tím jsem v jiném fóru zjistil, že můžu otevřít další Vegas, myslel jsem, že to nejde, a přes clipboard stopy titulku zkopíruju do projektu.
Jak jednoduché. :-)
jobro

Původní dotaz zněl "jak použít uložený titulek". To je možné pomocí nové šablony titulků, jak jsem psal. Toto se hodí v případě, že pracně odladíš nějaký složitý animovaný titulek a hodláš jej použít opakovaně. Při novém použití měníš jen text, případně jiné parametry.

Ale nyní se dovídám, že chceš uložit sestavu více stop, včetně titulků.
Samozřejmě, Vegas umožní otevření více instancí z různými projekty a mezi nimi pomocí Copy-Paste přenášet celé regiony. Na časovou osu lze vložit i hotový (dosud nerenderovaný) projekt .veg. Ale když obsahuje kompozici více stop, jsou v jedné stopě a nejdou editovat samostatně...

P.S.
Vegas už nemám, skončil jsem s editací po nástupu HD videa. Takže píšu po paměti.


Naposledy oživil Anonymous v 12.01.2021, 11:41
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host