Natažený zvuk

Odpovědět
Neznámý

Mám PS 16 Ultimate. Často sestřihávám video z několika kamer s různým typem záznamu. Běžně se mi povede domluvit se na frekvenci snímků 25/s a je vše bez problémů.
Občas se mi dostane mezi záběry video s frekvencí 30/s. V tomhle momentě začínají problémy. Soubory stažené z karet zůstávají použitelné a soubory stažené z DV kazet se nesmyslně samy upravují a natahují zvukovou stopu. Nepomáhá ani základní nastavení projektu. Jednoduše všechny soubory z DV v knihovně se chovají stejně. Často je nutnost použít zvuk z této kamery jako dominantní. Poradí mi někdo jak s tím? Rád bych vrátil všechny videa na patřičnou úroveň.

Jediné prozatimní řešení je - otevřít záznam ve starém programu (PS 15) a přepsat jej do souboru.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nedokážu tuto chybu nasimulovat.Použil jsem ke konfrontaci záběry z DV kamery 25 s/s
záběry z karet 29,97 s/s k tomu 59,94s/s a 25s/s.Projekt jsem nastavil full HD 25s/s p.
Pokud nemáš nainstalované updaty,udělej to.Pokud nepomůže domnívám se, že jde o chybu
systému nebo máš nějaký paskvil PS 16 z internetu popřípadě se ti hádá PS 15 a 16 na jednom disku.
Nevím jakým způsobem se Ti natahuje zvuk, to ho odděluješ?Trimovat mohu dle libosti
zvuk zůstane vždy tak jak má být.Ještě je možné, že Ti nestíhá zvukovka nebo celé PC.
S takovou chybou jsem se ještě nesetkal a neumím poradit lépe.
Na svém PC mohu editovat záběry z čehokoliv s různým framerate(snímková frekvence)
bez problému.
Neznámý

Pokud dám vlastnosti klipu, tak zvuk je vždy o 3,5 s delší. Už se mi to jednou stalo ve verzi 15, ale tam jsem zvuk stáhl odjinud. Mám oficiální verzi koupenou v obchodě. Zkusím jej oddělit a srovnat rychlostním efektem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Opravdu nevím, ale domnívám se,že může být chyba i při stahování z kamery.
Nevím z jaké kamery stahuješ, já mám DV kameru SONY DCR-HC 27
a z ní mi to leze bez problému a je jedno s čím to zkombinuju.
Stahuješ přes Fire nebo grabuješ přes něco jiného?Kdysi jsem měl problém
při stahování přes Composite in, ale chybu jsem měl v nastavení.
Pokud máš náladu ulož nějaký vzorek z DV kamery ke stažení, zkusím si to
porovnat.Nahraj třeba kousek hlasatele při Tv novinách, na tom bude poznat rozdíl mezi
tím co říká a co se zobrazuje.
Neznámý

Tady je ukázka problému. takhle se zobrazí vide se zvukem stažené přes Fire z DV. V základním přehrávači je video beze změn a ve staré verzi PS 15 také. [video][/video]

Převádějí se všechny videa i nově nahrané soubory.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To vypadá jakoby zvuk byl snímán s jinou frekvencí než obraz.Po nagrabování do PC
je to v pořádku?Tohle Ti udělá až v PS 16?
Přinejmenší podivné.Zkontroluj si nastavení při grabování, i když tam se toho nedá celkem
nic nastavit.
Zajímá mne originál po nagrobování do PC.Pověs někde kousek ke stažení na kontrolu.
Miroslav Polner

Nesedi jednoznačne vzorkovacia frekvencia. PS16 má zrejme 44,1kHz a zvuk vyzerá,že má 48kHz. Treba pozrieť zdroj, teda ako je to nastavené v kamere a ako v PC.
Neznámý

Nemusím vkládat původní vzorek, protože tohle se stane až po otevření PS 16.

Zvuk je ve frekvenci 32 kHz a 16 bit.

Jediné jak tohle obejít je po nahrání celé video překódovat v PS 15 exportem do souboru a potom se dá se záběry pracovat bez deformace zvuku i v PS 16.

V kameře mám na výběr jen zvuk v režimu 12 bit nebo 16 bit.

Rozdíl je v přenosové rychlosti

Deformace 1024 kbit/s
normal 1536kbit/s
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Není možné aby byl detekován zvuk PCM z DV kamery s datovým tokem ( bitrate) 1024 kbit/s
a mělo by to být 1536 kbit/s.
Obzvláště pokud je to DV-AVI.Zaráží mne i údaj vzorkovacího kmitočtu zvuku 32 kHz.
Proč je ten kmitočet tak nízký?Standartem je 44,1 nebo 48 kHz.
Podivné údaje,podivná detekce,ještě podivnější konvertování v PS 15, holt něco podivného
je ve Vašem PC.


Naposledy oživil Anonymous v 25.12.2020, 13:41
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host