strih AVI

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
Libco

Zdravím.
Mám originál krabicovú verziu Pinnacle Studio 14HD ultimate a takýto problém:
Dnes som si kúpil malú športovú kamerku. Nahrával som si skúšobné video a keď som ho hodil do Pinnaclu, v náhľadovom okienku je iba čierna plocha a po vytvorení videa ide iba zvuk - obraz sa úplne stratil. Kamerka nahráva vo formáte avi a to bude asi hlavný problém, kedže som skúsil dať aj video z foťáku, ktoré je tiež avi a robilo presne to isté :(((.
Neviete niekto, čo s tým ? :S

Ďakujem za KAŽDÚ radu.
Libco.
[img]http://img.geocaching.com/cache/54900bd ... =0.8115132[/img]
Miroslav Polner

Neviem aký máte PC alebo notebook,skúste pozrieť či máte naištalovanú poslednú aktualizáciu grafickej karty! Zdá sa akoby grafika nestíhala zobrazovať.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nemyslím si , že by to bylo grafikou.Domnívám se, že problém je v použitém hovadském
kodeku, který je zabalený do kontejneru AVI.
Podle toho co vidím na screenu je to Avi/MJPEG a to nevím s čím to je ještě zkombinované.
Zarážející je ta framerate(snímková frekvence) 30,03 snímků za sekundu.
Rozměr obrazu je 1280 x 720 což je formát 720p a ten má 29,97 s/s.
Na to mám dvě rady:
1)Než to naimportujete do Pinnacle zkuste video nějakým konvertem převést na nějaký
normální formát, např do h264/MPEG_2 nebo mov.

2)Pokud dalšíme textu nebudete rozumět nepouštěte se do toho, rozsypete si systém!!!
Zjistěte si jaký to kodek je v kontejneru Avi uložen a podle toho si nainstalujte kodecpak
a filtry ffmpeg a Dshow.Ve filtrech a kodecpacku si změňte merit systémových splitterů
tak aby se nepokoušely přehrát Vaše video pomocí systémových splitterů a mergerů
ale aby byly použity ty co umí přehrát Vaše video.

Zpět do běžné řeči:-)
Přesto všechno se Vám může stát, že se bude nějak po konvertu Vaše video nějak prznit
nebo kousat.Nevím jestli framerate Vašeho videa nějaký konverter bez problému převede
do něčeho normálního.
Pokud si zkusím zavěštit z křišťálové koule, myslím si, že kamerka bude Evolve nebo
Toshiba první řada Camileo, popřípadě nějaký derivát obou.
Přeji mnoho zdaru, aby se Vám převod Videa podařil, což by asi byla nejjednodušší cesta.

Něco z praxe a mimo Pinnacle:
Tohle by Vám mohl přehrát a editovat Vegas, ale ten právě potřebuje mít v OS nainstalovaný
příslušný kodecpack, jinak také oznámí:Neznámý formát filtru dshow nebo ffmpeg.
Tu hlášku už si přesně nepamatuji, Vegas mi nikdy nesplnil moje představy a očekávání
takže jsem jej používal minimálně.
nh

Tiež si myslím,že problém nie je v grafike,ale v kodeku...podobný problém som riešil konvertom do iného formátu,s ktorým PS už nemal problém.Najjednoduchejšia cesta:)
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host