Vyber programu

Odpovědět
kati123
Příspěvky: 1
Registrován: 09.03.2013, 14:00
Kontaktovat uživatele:

Ahojte, chcela by som sa spytat, ktory z nasledujucich programov by ste mi odporucili. Pinnacle alebo Sony Vegas. Pred tym som pracovala v Pinnacle, ale teraz mam 16-ku a som z nej na nervy. Tak ci mam prejt na 15-ku alebo na Sony Vegas. Dakujem (:P)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já už přes rok pracuji se Sony Vegas Pro. Před tím jsem léta vyráběl videa v Pinnacle od verze 8 až po verzi 15. Od doby co jsem přešel na Vegas mám klid. Na rozdíl od problémů, které jsem musel řešit v každém Pinnacle Studiu, ve Vegas je vše OK. Ano také má mušky, ale zdaleka ne takové jako PS. Počáteční nevíhodou je, že je k mání bez CZ, SK. Nejbližší nám tedy bude angličtina. V tom případě je velmi vhodné dokoupit k němu knihu z roku 2006 - Upravujeme video v programu Vegas. Je sice napsán pro verzi 5, ale většina funkcí zůstala naštěstí stejná či velmi podobná, a proto je to stále velmi dobrá učebnice pro začátečníky, protože je tam vše popsáno hezky srozumitelně a dá se tak poměrně rychle naučit základy, byť je program anglicky.

Po roce, co v něm střihám svá videa jsem se naučil základy, které stále při práci využívám a jsem maximálně spokojen. Poradí si se vším podstatným. Já střihám Full HD 50p a vše je v pohodě. Jen je pomalejší při renderování než tomu bylo u Pinnacle, ale obraz, když je kvalitně natočený originální záznam, výstup je později se vhodným bitrate k nerozeznání od videa přímo z kamery.

Já tedy doporučuji Sony Vegas. Klidně i jednoduší a mnohem levnější variantu Movie. Umí většinu toho co verze Pro a pro to obyčejné domácí video, byť s vyššími ambicemi zvládá v pohodě. Není těžké si po registraci stáhnout demo anebo se poohlédnou po webu, kde se dají najít různé verze. Já pro začátek doporučuji verzi 11. Ta na rozdíl od verze 12 pracuje i v demo modu jako pozdější otevřená verze a dají se v ní tedy 30 dní střihat videa bez omezení. Verze 12 bohužel přidává do výsledného videa nepříjemný nápis a proto se nedá využít pro finální zpracování. Kdo je ale šikovný, dokáže si najít cestu, jak tuto nepříjemnost obejít. :-)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Pracoval jsem s Pinnacle Studio až do verze 15. Po přechodu na formát AVCHD jsem byl nucen tento program opustit (neúnosně dlouhé odezvy na jakýkoliv střihový zásah, občasné zamrzání konce záběru atd. atd.) a nakonec jsem se po delším výběru ustálil na používáni Sony Vegas (verze 11). Práce s ním je na mém notebooku naprostá pohodička (dvoujádrový procesor 2,8 GHz, pouze jeden HDD, operační paměť 4 GB). Upřednostňuji velmi kvalitní výstup a svižnou práci při střihu před rychlostí renderování (nevadí mi, že hodina záznamu se na mém NB renderuje 5 hodin).
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host