Chyba pri kompilaci v Pinnacle Studiu 9.4 Plus

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Martin D

Dobry den,

mam v Pinnaclu projekt s DVD menu celkem to dela 296 minut a chci ho vypalit na dvouvrstve DVD+R v MPEG 2 bohuzel kdyz po dlouhe dobe zacne program vse kompilovat tak mi to nakonec nahlasi chyba pri kompilaci a je vymalovano jinak na HDD mam 43 GB voleneho mista a ta kompilace ma 23 GB....

Da se nejak odstranit ona chyba pri kompilaci?

S Pozdravem

Martin D
radúz

Ouha. S tak velkým projektem nemám vůbec zkušenosti. Já osobně držím max. 70 minut na projekt, pálím na 1 vrstvé DVD a tak tyhle problémy nemám.
A vyplatí se ti to, tolik minut rvát na jednu placku? Studio pak musí hodně snížit datový tok a výsledek není kvalitní. Máš zkušenosti s palbou na DL-DVD ve Studiu? Může se stát, že Studio tvoji vypalovačku ani nepodporuje, což v počátcích verze 9 byla závada, kterou snad vyřešili, ale jak, to nevím.
šakal

Souhlasím s Radúzem , proč cpát na DVD / jehož cena je na úrovni malého piva/ tolik videa. V soutěžích pro amatérské filmaře je doporučeno trvání jednoho projektu 20 minut , /u hraných délka omezena není/ a i těch 20 minut bývá někdy pro nezúčastněné diváky trápení. Týráním bych nazval promítání snímků z dovolené u známých .Taky někdy mám problém dostat z týdenní dovolené výsledný projekt pod 30 minut, ale pět hodin musí být k nepřežití . Zkus to rozdělit , Martine,na několik DVD , nebudeš mít popisované problémy a prezentace bude pro ostatní určitě záživnější.
radúz

Šakale, naprosto s tebou souhlasím. Mám zkušenost, že z jedné akce (např. týdenní dovolená) bohatě stačí 20-30 minut, delší záznam už nudí i mne, autora, natož pak nezúčastněné. Kdysi, v počátcích, jsem se několikrát dopustil téhle chyby a koukat se na dovču, byť je v atraktivím prostředí, přes 2 hodiny je na umření. Takže jsem to zredukoval a těch 30 minut je až až. Navíc si můžu dovolit nastavit maximální datový tok a výsledné video pak netrpí přílišnou kompresí.
Pro porovnání si to můžeš ověřit na profi výrobcích - různé cestománie atd., kolem 20 minut minut má dostatečnou vypovídající hodnotu.
Martin D:

Jenze ona chyba nastava i u DVD ktere ma delku 158 minut 6 MB za sekundu. Jak je mozne ze projekt o velikosti 256 minut se mi vypalil a projekt o delce 158 minut proste nejde....?

A propo na tom dvd ktere ma 296 minut je 31 kapitol a kazda ma 15 20 minut nekdy i mene.... Nejsem blbec abych na jedno dvd daval jedno video z vanoc o delce 296 minut...

Navic ta chyba s tou kompilaci to neni jen muj problem ale i problem x dalsich lidi podivejte se na Internetu....

Ano slavne Pinncle libivej kabatek ale znacne nedotazenej spis primo k zlosti holt beta tasteri meli asi vlci mlhu....
Martin D

Jiste ze mam zkusenosti s palbou na DVD+R DL Pinnacle studio na ni vypaluje jenze jen kdyz ma dobrou naladu, kdepak udelali soudruzi v Pinnacle chybu?:-)))
šakal

Každý si může za své peníze točit a zpracovávat co chce. Já si jen myslím, že čím je kratší projekt, tím menší prostor je pro problémy. Než se několik dnů trápit , to raději dám i 5x12 Kč za více DVD.
Na margo věci : zpracovávat Vánoce v říjnu v takovém rozsahu bych nechtěl. Pět hodin , to se blíží záznamu z bezpečnostní kamery .
Ale opakuji , každý si za své peníze může točit co chce a jak chce.
Martin D:

Jenze panove jak vidim poradit jste mi nedokazali skoda
lubud

Martine D, poradili Ti oba, a to polopatě a docela dobře. Dávat na jedno DVD projekt delší než řekněme 70 - 90 minut je podle mne opravdu ptákovina. Nahňahňat do daného informačního prostoru DVD více dat bez snížení kvality prostě nejde. Je jedno, jeli to DVD standardní nebo tuplované, fyziku neošidíme.

Šakal: Nesouhlasím s absolutně maximální délkou videa "20 minut" apod. Záleží, co to vlastně točím. Když někdo pouští válení na pláži, tak stačí fakt 5 minut, pak odpadnu. Když je to ale třeba report z měsíční dobrodružné expedice jižní Amerikou, nestačí ani těch 5 hodin. Myslím, že cestománie není dobrý příklad pro amatérské filmaře (mám na mysli stopáž). Střihač cestománie je tlačen vysílacím časem a dost často to pak připomíná styl "kouknout a dost". Ale jinak vřele souhlasím s názorem, že "každý si za své peníze může točit co chce a jak chce", svatá pravda...
šakal

Lubude,
těch 20 minut je doporučení pro amatérské filmové soutěže. Motám se kolem toho od roku 1983, kdy se převážně točilo na film S8 . Tenkrát se délka filmů pohybovala okolo 7-10 minut, materiál byl relativně drahý , 3 minuty filmu s vyvoláním a nanesením zvukové stopy přišly na 160 Kčs , což byl tak denní průměrný výdělek .Každý šetřil a točil, až když měl záběr promyšlený. Autoři používali filmové zkratky . Nepláču ale za tou dobou . Dnes za hodinovou mzdu koupíš kazetu na hodinu a půl a použiješ ji vícekrát, to svádí k delším projektům. Taky s tím zápasím. Na soutěžích se délky prací blíží těm 20 minutám a když je někdo do 10 minut, je to světlá výjimka . Opravdu záleží, co a pro koho točíš. Osobně bych ale 5 hodinový projekt asi dělal na více disků, než jeden.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host