Chromatický klíč

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Steve.j

Zdravím, nemůžete prosím někdo napsat návod jak na chromatický klíč?? Chtěl bych jedno video dát do druhého videa tak, aby to první bylo vepředu a k tomu je potřeba použít chromatický klíč. Děkuji předem.
buchy

Podrobný postup je v návode Pinnacle studia vo formate pdf.Pri natáčaní samotnej scény je potrebné použiť zelené pozadie formou plátna.
Steve.j

Dik. Uz jsem si ten manual precetl. Kde muzu sehnat to zelene platno?? Tam pisou ze na webu, ale nejak jsem to nenasel Diky predem.
Steve.j

Tak platno uz jsem sehnal, dal jsem to do kompu a ono to stejne vubec nefunguje. Dam zeleny klic a ono to pozadi vubec nezmizi a zustane i barva - ta zelena(prece tam byt vubec nema). Poradte pls!!
olin

Zkoušel jsem to už několikrát a funguje to bez problémů.Píšeš,že jsi návod četl,tak jen v zhruba asi takto: do první videostopy dáš video,které bude jako hlavní do druhé překryvné stopy umístíš záběry na nichž máš zelené pozadí.
Otevřeš si překryvnou stopu a klikni na "upravit překryvné video".Zaškrtni "povolit chromatický klíč" a vyber barvu klíče.Buď "pipetou",nebo přímo rovnou v "předvolbách".
Potom si ještě zkus nastavovat průhlednost.
Dost jsem sï s tím vyhrál a fakt to funguje akorát je potřeba mít dobře nasvícenou plochu s pozadím a aby tam nebyly stíny.
Jak velkou plachtu jsi sehnal?Mám tu svoji,ale klidně bych uvítal větší plochu.
Steve.j

Dik vyzkouším to. Nesehnal jsem plachtu, ale použil jsem zelený závěs. Kde jsi ty sehnal plachtu??
Olin

Sehnal jsem ji na shop.exac.cz jako Pinnacle Green Sheet For Chroma Key,ale jak jsem psal,klidně bych užil i větší rozměr.
Petr Šoba

Ahoj, náhodou jsem našel na netu váš rozhovor o chromatickém klíči a použití obrazu v obraze, sehnal jsem pinnacle 10 a chtěl bych to vyzkoušet. Je nutné mít to zelené plátno, nejde to natočit na bílém pozadí (např. proti zdi) a pak použít kapátko?
Díky za vaši ochotu.
anselm

hladam komplet navod cezky na pinnacle a neviem kde by som ho mohol najst poradtte mi prosim
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host