sekanie/trhanie videa pri prehravani

Fórum k sw Adobe - Premiere, Premiere Elements, After Effects.
Odpovědět
Kecaaldes

Zdravim,

mam dlhsie video na editaciu a potrebujem si ho prehrat zrychlene. V hornej lavej casti obrazovky mi pri zrychlenom (ked drzim os a posuvam ju doprava) mi sice video ide, ale trhano a sekane. Potrebujem vsak plynule zrychlene prehravanie. Je toto prosim mozne? Ak ano, co potrebujem (a kde?) nastavit ?

Vdaka
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Má odpověď není vše spásná a spíše obecná. Je to zkušenost se střižnami obecně. K tomu, aby se video přehrávalo hladce je třeba dvou pilířů. Silného grafického jádra a video soubory na rychlém disku. Minimum SSD, ale lépe M2 NVMe. SSD jedou rychlostí kolem 500MB/s, M2 pak kolem 3000MB/s, ale ty nejlepší až 7000MB/s při čtení dat. Samozřejmě i rychlá RAM paměť je důležitá a čím více tím lépe. o procesoru to platí samozřejmě také. Zkrátka na střih videa musí být silný počítač.

Má přímá zkušenost je teď s Davinci Resolve, ve kterém v plném náhledu rozchodím s M2 disky 4K video ze dvou kamer zároveň, až 4x rychleji hezky plynule.
Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 49
Registrován: 02.01.2023, 22:51
Bydliště: Valach v utajení na Hané
Kontaktovat uživatele:

Romolus píše: 22.12.2022, 03:45 Samozřejmě i rychlá RAM paměť je důležitá a čím více tím lépe. o procesoru to platí samozřejmě také. Zkrátka na střih videa musí být silný počítač.

Má přímá zkušenost je teď s Davinci Resolve, ve kterém v plném náhledu rozchodím s M2 disky 4K video ze dvou kamer zároveň, až 4x rychleji hezky plynule.
Mám taky Davinci Resolve Studio 18.1.2 .... docela by mě zajímala info kolem ... prosím detailněji popsat. Mám RAM DDR4 128GB 3200MHz a pochybuji, že zde na RAMkách by mělo smysl něco vylepšovat nebo je to jinak?
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Toto množství paměti RAM určitě stačí, když tedy nejde o složité kompozice ve Fusion. Střižna tolik paměti ani nedokáže využít. Na DR nejsem žádný odborník, mohu psát jen o vlastních zkušenostech nebo z vyčteného.

P.S. Koho nemáte rád je Vaše věc. Sem to nepatří a proto, jako moderátor Vás nejprve o odstranění tohoto v textu příspěvku požádám. Případně později sám smažu. Určitě pochopíte, že fórum o střihu videa o tomto není a tedy to sem nepatří.
Uživatelský avatar
Buchar
Příspěvky: 49
Registrován: 02.01.2023, 22:51
Bydliště: Valach v utajení na Hané
Kontaktovat uživatele:

Do podpisu si myslím, že můžu dát co chci pokud to nikoho neuráží a není to v rozporu s platnou legislativou. Pokud Vám to vadí tak Vy to moderujete a o tom rozhodujte. Pokud Vám to vadí respektuji to. A pokud to tak je, dejte mi BAN já sem přispívat nebudu a také pokud to tak je, vymažte veškeré mé příspěvky, protože jak jsem se díval není možné smazat u Vás účet. Mějte se a ať se daří....


Naposledy oživil Anonymous v 25.03.2023, 09:29
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host