Adobe Premiere Elements 15 Přechody a sloučení více efektů

Fórum k sw Adobe - Premiere, Premiere Elements, After Effects.
Odpovědět
Filip.H
Příspěvky: 5
Registrován: 07.06.2017, 18:38
Kontaktovat uživatele:

Ahoj.

Přešel jsem z Pinnacle na Adobe Premiere Elements, takže se v něm teprve rozkoukávám, orientuji, zkoumám různé návody, ale několik věcí mne tam opravdu "zlobí" a já netuším, zda je to mýma rukama, nebo je to vlastnost Premiere.
Za prvé mi nejde sloučit více efektů (v Pinnacle jsem si je mohl libovolně vrstvit přes sebe). Konkrétně jsem zkoušel Hollywoodské "Letní den" a "Snivý".
Vložím jeden, chci vložit další a v tu chvíli Premiere hlásí, zda má odstranit předchozí efekt-y.
Zkusil jsem ale i jiné a tam to šlo - například Inverze, Barevný reliéf a Šum. Je to snad tím, že výše zmíněné jsou už kombinací některých jednotlivých efektů?
Paradoxně jsem různými pokusy docílil toho, že jsem nejprve vložil Letní den, poté Snivý (s tím, že jsem nechal odstranit předchozí) a zůstaly oba s tím, že Letní den už nešlo nijak upravovat.
Další věcí jsou přechody - pokud s použitím výše uvedených efektů vložím jakýkoli přechod, vypadá to děsivě. Použil jsem například výchozí prolínačku a stane se to, že se obrazy začnou pozvolna prolínat a najednou na konci přechodu tam skočí ostrý střih do dalšího videa a vypadá to opravdu příšerně. Pokud odstraním efekty, přechod jde plynule.
No a další věcí u přechodů oproti Pinnacle je hromadné vložení přechodů a stejně tak jejich hromadné odstranění. U vložení jsem to udělal přes změnu výchozího efektu, je to trochu krkolomné, ale budiž. Ale mazání přechodů po jednom...?

Dokáže mi někdo poradit, prosím?

Filip
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Filip.H 16. 08. 2017 17:10
Tak Filipe, doufám, že máš APE 15 oficiální - koupený (?!). Pokud máš program stažený od někoho (ti co si to koupí jsou mnohdy označeni za blbce...), tak nepočítej, že ti všechny funkce pújdou OK. Můj názor. Už jen to, že mi při práci přicházejí nabídky/komentáře přímo od Adobe. Prostě o mně vědí........ K přechodům - jistě sis všiml, že když vložíš přechod (např. křížové rozmazání...), tak ti naskočí tabulka a v té tabulce máš možnost přechod přiřadit PŘED - DOPROSTŘED - NAPRAVO. To je podstatné (!) pro vizuální funkci přechodu. Ještě tam máš možnost určit čas, tj. dobu trvání přechodu (rychlost...). Pokud "ustřihneš" konec u klipu na Timeline (časová osa) a dáš přechod s "oříznutím vpravo", tak se ti objeví smazaný děj v přechodu - a jiné hovadiny !!! Přečti si pořádně návod a zkoušej (nastavení projektu a pod.). Moje rada je, co nejméně přechodů, efektů.... Zkus se někdy podívat pozozně na nějaký dokument/fim na ČT 2 (nebo jinde...) a počítej, kolik efektů, přechodů tam ONI použili. Budeš se divit, jak málo, někdy vůbec. O tom není video. Video dělá video, jeho kvalita a sdělení - někomu. Nikdy přechody ani efekty (a že jich např. Pinnacle má...) z "nedobrého" videa neudělají "dobré". Z mého pohledu přemíra přechodů škodí (!). To je jen můj názor. Jinak, dle mého, dobře jsi udělal, že jsi od Pinnacle odešel....

[attachment 1191 sdddddd.JPG]
[attachment 1192 yxxvvv.JPG]
Přílohy
yxxvvv.JPG
yxxvvv.JPG (83.74 KiB) Zobrazeno 1958 x
sdddddd.JPG
sdddddd.JPG (28.03 KiB) Zobrazeno 1958 x
Filip.H
Příspěvky: 5
Registrován: 07.06.2017, 18:38
Kontaktovat uživatele:

Moc díky za reakci, odpověď.
SW mám samozřejmě koupený, z Alzy (a ty peripetie, než jsem obdržel licenci bych nikomu nepřál - příště kupovat přímo ad Adobe :) ).
Souhlasím s Tvými doporučeními, s videem tak nějak začínám, ale jinak fotím a vím, že čím méně úprav a čím více přirozenosti, tím lépe.
Tady v tom případě se jedná o svatbu a chtěl jsem jednomu úseku dodat takový ten snivý efekt. Zároveň se tím učím s Premiere.
Používám křížové prolínání, případně zatmívání, na takové ty šílené 3D přechody ani nesahám.
S Tebou uvedeným nastavováním přechodu (délky a umístění) jsem si také pohrával, ale výsledek byl stále stejný.
Ale díky za vysvětlení principu. Podle mne v tom dělaly brikule právě ty použité efekty (jejich kombinace), protože jinak ty přechody fungují normálně.
Nastavení jsem si kompletně prošel, ale jistě ještě projdu znovu.

Díky ještě jednou,
Filip
Filip.H
Příspěvky: 5
Registrován: 07.06.2017, 18:38
Kontaktovat uživatele:

Jen bych zde ke svému dotazu (kombinování více efektů) doplnil odpověď na něj.
Efekty lze libovolně kombinovat pomocí vrstev úprav.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Pro: Filip.H 10. 02. 2018 17:54
..............asi jsem Tě nepochopil.......myslíš vkládání další vrstvy a další vrstvy? nad sebe?...a proč?.........
Filip.H
Příspěvky: 5
Registrován: 07.06.2017, 18:38
Kontaktovat uživatele:

Vztahovalo se to k původnímu mému dotazu - kombinace více efektů. Vkládal jsem efekty přímo do videa, ale Premiere naštěstí umožňuje to samé a geniální - vrstvy úprav. Které lze přidávat, odebírat, měnit, kombinovat. Nedestruktivně.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host