sekání při střihu

Fórum k sw Adobe - Premiere, Premiere Elements, After Effects.
Odpovědět
Anthony
Příspěvky: 3
Registrován: 29.01.2015, 10:42

Dobrý den, video střihu se zabývám jen příležitostně, nemám v tom moc bohaté zkušenosti. Nyní mám takový problém, že v okamžiku, kdy začnu nějak upravovat natáhnutá videa v Premiere začne se video sekat a linka nahoře mi zčervená. Po každém sebemenším zásahu, jako nepatrná úprava barev, přidání textu atd musím renderovat a dlouze čekat. Přitom počítač na kterém pracuji se zdá ideální pro takovou práci
Zde jsou parametry: Apple OS X 3,2 Processor Ghz Intel Core i5, Memory 8 GB 1600 Mhz DDR3, Graphics NVIDIA GeForce GT 755M 1024 MB

Je zde někdo kdo pracuje na Appelu nebo je schopen mi poradit v čem by mohl být problém?

Děkuji
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Pokud video při nějakém střihu poté přehrává obraz trhaně, znamená to, že se změněné video "vykresluje" (jejich výraz pro načtení úpravy). Změnou se rozumí jakýkoliv zásah do kteréhokoliv klipu (i části). Aby video (poupravený klip) běželo bez trhání, musíte nějakou dobu počkat na jeho "zpracování - vykreslení". Tak to i ONI píší (bývá to i v obláčkou u timeline). Zběžně říci proč který úsek videa trhání dělá i když máte dosti výkonný PC nejde .Sám mám PC o hodně slabší než Vy a tento problém neřeším. Spíše jde o souhru něčeho. Je program legální? Nemáte puštěné i jiné aktivity (programy) na PC při editaci (střihu) videa? Máte vyplý internet ? Máte vyplý antivirus v PC (doporučeno během práce - střihu a hlavně renderování na konci !!!)? Používáte k ukládání (práci) druhý HDD nesystémový... Bylo by toho hodně...když tak se pohlédněte zde na odkaz a zkoušejte..........
https://helpx.adobe.com/cz/photoshop-elements.html
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Nastavit "preview" aby nebylo FULL. Jestli to tam je.
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Láďo, musel by jsi ten program (otevřený) vidět. Při střihu pochopitelně stačí na kontrolu videa ta nejnižší kvalita přehrávání. Tedy pokud ti to nevadí a upřednostňuješ rychlost práce se střihem. Má to logiku. Ale to už záleží na každém, co je mu bližší. Mnozí pracují i se dvěma monitory a tam už je výkon PC potřeba. Ale znám i "střihače" na tabletu... Hlavní je ale něco o tom programu vědět a chtít se něco o něm dozvědět, zvládnout ho. Není nic horšího, jak stáhnout program (různých kvalit...), otevřít ho a teprve se ptát, jak se s tím vlastně zachází...
https://helpx.adobe.com/cz/premiere-ele ... esets.html
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Dva monitory nemají s výkonem PC nic společného. A na program jsem se díval, ale až po tom, co jsem to napsal :-)
profil
Příspěvky: 53
Registrován: 14.08.2014, 02:45
Kontaktovat uživatele:

Když se používá druhý monitor na sledování střihu videa (a mnohdy více jak 50 cm), tak určitě nepoužije jen kvalitu "náhledu", ale použije plné rozlišení. A to je to, co poté brzdí rychlost vykreslování. Tedy je v podstatě jedno, jestli má jeden nebo dva monitory (to nemá fakt podstatný vliv na renderování), ale jde o to, jestli je nastaveno plné rozlišení nebo jen (málo kvalitní) náhled. On "jen" ten náhled na velkém monitoru vypadá strašně.
Škoda, přeškoda, že se z dizkuzí stáhl "steviezah"..........
Kralevic
Příspěvky: 2
Registrován: 26.01.2017, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Ja mam Adobe Premiere Elements, zkusenosti zazim moc nemam, ale snazim se. Nastrihal jsem si video z dovoleny, nektere sceny jsem si zrychlil a v tom je ten problem. Pri zaverecnem renderu vse probehne, video se ulozi, ale pri prehravani hotoveho videa se ty zrychlene sekce sekaji.
Poradil by nekdo prosim proc? Diky

Edit - ono se trhá video už při náhledu někdy a ani se nemusí zrychlit..
Může to být tím, že nemám grafickou kartu a jedu pouze na Intel HD 530?
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Kralevic
Re: sekání při střihu
26. 01. 2017 09:23 ....................nepíšeš, kolikátku A P Elements máš (12 ....15). Pokud zrychluješ (měníš dobu videa), trvá vypočítávání mnohem, mnohem déle. Měl by sis zkusit před renderováním, zda video v tomto zrychleném úseku (nejen) jede v OK. Pokud to pojede před renderováním na časové ose OK, mělo by i při finálním přepočtu být také všechno OK. Jinak si myslím, že pokud by problém přetrvával, mohlo by to být tím, že máš na to slabý PC, tedy pokud vše máš nastaveno, jak má být (už v úvodu - nastavení parametrů videa) než vložíš nějaké video na timeline (časovou osu !). Já jsem u APElements 15 používal zrychlení i na 600 a vše běhá OK (i5 Core, 8 GB RAM,win10). Nápovědu má Adobe celkem dobrou, najdeš tam skoro vše. Dá se jim i napsat......
Kralevic
Příspěvky: 2
Registrován: 26.01.2017, 09:15
Kontaktovat uživatele:

Mam Elements 14. I7 6700, 16GB DDR4, 240GB SSD + 500 plotna WD 5400ot.
Nekdy se to neseka, nekdy zase jo. A vypozoroval jsem, ze zrychleni na to ma vliv, ale dokaze poskakovat i normalni rychlost.
Otevru premieru, dam vytvorit projekt, pridam videa a pak zacnu strihat...Nic ti po me jinyho nastavit nechce.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host