Požadavky na HW

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Tomáš
Příspěvky: 8
Registrován: 04.02.2012, 20:30
Kontaktovat uživatele:

stále dokola zde čtu jaké požadavky na počítač jsou při zpracování FullHD
Jak se lze možná z mého profilu dočíst, tak mám
HP Pavilion dv6915nr
Mikroprocesor : 2.00 GHz AMD Turion X2 TL-60 Dual-Core Mobile Processor
Cache : 512 KB + 512 KB L2 Cache
paměť : 3072 MB
video grafika : NVIDIA GeForce Go 7150 M

natáčím kamerou Panasonic HDC-SD9, která natáčí kupříkladu takto:

[attachment 328 Utitled.png]

no někdy tam mám i víc zvukových stop, ale to už je vcelku jedno
A vzhledem k tomu, že zde stále čtu, že k editaci FullHD je třeba mít nabušený počítač a notebook se vlastně vůbec nedoporučuje, tak by mě zajímalo, kde se to tedy přesně odráží ten nedostatečný hardware. Jak je také napsáno, tak si hraju s PowerDirectorem a ten již od verze 8 je dělán pro zpracování FullHD videí a dokonce nabízí následně zpracování i v jistých formátech pro BlueRay. Zatím jsem ale neměl nějaké výraznější potíže, kvůli kterým bych nemohl svá videa dělat.
Dobrá, pár úskalí napíšu. Videa se v osmičce při náhledu sekala a tak nějaké větší zasahování do samotně vytvořených videí nebylo moc pohodlné. S tímto si ale poradili ve verzi 10, kde náhledy jsou v nízkém rozlišení a tak se s tím pracovat dá. Další věcí pak bylo, že když jsem nechal video zpracovávat, tak dejme tomu tomu 30 minut dělal hodinu a půl a to u toho calou dobu dost fuňel :-D . Takže jsem po tuto dobu prostě povypínal uplně všechno a nevšímal si ho při jeho práci. Verze deset má jakýsi Smartněco a ten to dělá dokonce v cukuletu. Já tedy v podstatě nevím zda mám dostačující Hardware, či nikoli, ale prostě se s tím dělat dá.
Přílohy
Utitled.png
Utitled.png (46.63 KiB) Zobrazeno 1780 x
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Podle toho, co se tu na fóru píše, nemá Power Director zase až tak veliké nároky na hardware počítače. Jestli Vám ve výsledku vylezou z Vašeho notebooku videa bez chyb, máte potom pro tento software sílu výkonu dostačující a nemusíte si dělat žádné starosti. Opravdu silný stroj je potřeba hlavně pro Pinnacle Studio, který vyžaduje ve skutečnosti mnohem vyšší nároky na PC než jak se o tom zmiňuje výrobce ve svých nárocích na hardware. Na toto téma je tady toho (i ode mne) velmi mnoho napsáno. Pinnacle jak asi víte, nahradil AVID svým nejnovějším editorem Avid Studio, který již tak vysoké nároky na hardware nemá, ale není možné je ani v tomto případě podceňovat. Editor, který jede i na slabších strojích vcelku bez problémů, je Sony Vegas. Ten řeší práci odlišným způsobem než Pinnacle (AVID) a práce v něm je svižná i nejvyššími datovými toky. Full HD, MXF 50Mbit/s.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím zde pány Steviezaha a Romuluse a poprosím je o verdikt k této kartě. A to ASUS HD 6770 pas. chl.a to zdůvodu absence hluku ventilátoru.PC chci upgradnout.Moje stávající sestava tato .Mainb.M4A88T-EVO/USB3/RAM 4GB kingst. hyperx blue1600mhz(+další RAM 4G na cestě)CPU AMD1090T PHEN. X6 3.2-3.4 Ghz /2*1T HDD/ zdroj 400w.integr. gr.HD.4250. W7/64 BIT HOME PREM.Bude tato gr. vhodná pro tento PC a nebudu muset upgr. BIOS?Ještě zmíním střih. SW pro který bude používána,a to EDIUS 6.6/AVID ST./MAGIX X4 kamerka AVCHD/50P/50I .Popřípadě nějakou radu kterou jinou rozpočet do 3 tis. max.Doposud vše funguje se stávající kartou proto se ptám má cenu dávat jinou?Poradíte prosím?
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Můj názor je tento. Když to funguje, není třeba to měnit. Když to budete chtít přeci jen udělat, doporučuji z vlastní zkušenosti přidat 500Kč a zakoupit MSI Cyclone ATI/AMD 6850 OC. Sice má větrák, ale tichý. Její chlazení je nejlepší, které může na gr. kartě být. Hlučnou se stává jen při hraní náročných her. Nevidím důvod, proč by na vašem PC neměla fungovat bez problémů.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za radu, pouvažuji zda do ní jít.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Už jsem to tu někde psal.ATI 6850 jsem vlastní hloupostí vyměnil za nVidia GTX 460.Dodnes to nemůžu strávit jaký jsem to byl
trotl a jestli jsem nebyl mimo smysly.Obzváště, když máte platformu AMD jako já.
Kdyby ji někdo chtěl vyměnit za 6850, neváhal bych ani vteřinu.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zeptám se tady protože mě na PCforech zatím nikdo neodpověděl.Po upgr. PC NOVÁ GRAF. a RAM8G +HDD celkem 3 a zdroje 600W mě ukazuje úvodní obrazovka BIOSU ohledně procesoru jen 5 CORE ačkoliv mám procesor se 6 ti jádry je to AMD PHENOM X6 1090T.Je to závada nebo je třeba nastavit něco v Bios.To samé mě ukazuje start. obrazovka progr. EDIUS.PCvšak běží normálně nepozoruji nějaké zahřívání či zpomalení funkcí.Ještě upozorním že jsem 1 den před změnou za větší zdroj jel na 400W zdroj.Pc též jelo normálně nic se nehřálo atd.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

ono to s tím zdrojem nebude tak horké. Onehdy jsem si pořídil (je tomu skoro 3 roky) 550W zdroj a nechal si přeměřit spotřebu se 6 HDD a 3 CD/DVD mechanikami atd. atd. spotřebu za plného zatížení s nějakým tím...markem a nejvyšší naměřená spotřeba byla 230W. Ono to bude s těmi silnými zdroji pouze marketinkový tah se domnívám. Co se týká AMD procesoru, nemám s tím žádnou zkušenost jsem hrdý INTELák! Mám osmy jádro a vše šlape jak má.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ono se zdroji je to dle mojich zkušeností asi tak: ty lacinější zdaleka nedosahují deklarovaných hodnot a už vůbec ne dlouhodobě. Ty dražší se uváděným hodnotám dost přibližují. Protože nejsem dost bohatý nekupuji laciné věci.
Romolus: to máte 8mi jádro, nebo je to 4 jádro s hyper threadingem ?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host