Požadavky na HW

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak to ano. To je 8 vláken. Vím že jsou 6-ti jádra a ty začínají na cca 13k a se socketem 1366. Dlouho nebudu dělat upgrade. ;)
Ondřej Cibulka

Konečně jsem začal nějakou serioznější práci s videem, hlavně s termíny, a zjistil jsem, že by se mi hodila změna. Používám Pinnacle Studio a tady jsem se dočetl, že je HW náročné. HW je drahý, zkusil bych změnit editor. Doporučujete Sony Vegas. Mě se ale v Pinnacle Studio pracuje dobře a udělám ty moje fičurky. Když mě ujistíte, že v Sony Vegas udělám totéž co v Pinnacle Studio, budu vám věřit.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

To nám musíte prozradit co všechno v Pinnacle děláte a jakou konfiguraci máte. Pak se dá odpovědět v čem je rozdíl a jestli si přechodem pomůžete. Zvažte i ostatní editory - Avid Studio, Edius. Pokud by vás zajímal pouze Vegas tak raději založte nové téma v sekci pro Vegas.
Romansoliss

Dobrý večer

Mám prosím dotaz ohledně pc vhodného pro střih. Asi mi dosluhuje grafika. Pokud klekne, půjdu raději do nového pc. Pokud vydrží, není to zatím nutné. Ale chcu být připraven.
Vybral jsem tyto komponenty:


CPU Intel i7 7700K
MB MSI Z170A Gaming M5 Z170
GPU Asus GeForce GTX 1070 Dual 8GB
RAM Kingston HyperX Savage Black 16GB, 2x8 GB DDR4 2400
SSD Kingston HyperX Savage 240 GB, přes 500 GB/s čtení i zápis, iops 80000+ (nebo 2x120 GB)
HDD Seagate BarraCuda 2 TB
Zdroj Seasonic S12II-620 620W
Skříň
DVD mech.
Chlazení
Windows 10

Nejsem přes pc znalec, sesmolil sem to na základě toho co sem vyčet na netu. Nějaké chyby tam asi budou, ohledně kompatibility jednotlivých dílů. Sestavit si to nechám u CZC, takže oni to doladí.
Spíš mě zajímá Váš rychlý náhled na věc. Například váhám mezi jedním, nebo dvěma SSD disky, 16 nebo 32 GB RAM, DVD nebo Blu-Ray vypalovačka, Windows 10 Home či Pro apod. V současnosti pracuju s Pinnacle Studio 19, ale zkusím něco jiného, asi Adobe Premiere Elements 15. Ještě se uvidí.

Děkuju za odpověď.
Miroslav Polner

Ja používam na multimediálne PC MB skôr Gigabyte radu, alebo Asus, VGA Asus, zdroj Enermax, Ale je to na každom pre čo sa rozhodne, SSD disky určite dva, na jednom systém 256 GB a druhý minimálne 500 GB ako pracovným HDD 2 TB potom na vytváranie záloh a ešte čítačku kariet.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, začal jsem uvažovat o změně HW a protože základem je CPU na který se pak vše nabaluje, vypadá to, že aktuálně VELMI zajímavý na trhu, je nový 8mi jádrový (16 vláken) AMD RYZEN 7 1700 a to jsem byl vždy Intelák. Nicméně dávat za to samé od Intelu (Intel Core i7-7820X) téměř 2x tolik, je myslím jasná volba pro Ryzen.

Máte někdo již tento CPU a provozujete střih videa i ve vyšším rozlišení? Díky za info!
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Záleží také jaký střihový program používáš. Třeba Edius využívá grafické jádro a určitě by se mu líbil Intel Core i7-8700K.
Určitě bych se neřídil jen cenou.
Miroslav Poplner

Na strih videa je určite lepšia voľba Intel.


Naposledy oživil Anonymous v 26.01.2021, 19:59
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host