Smartsound - Pinnacle a Avid

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Po uplynutí trial doby se SonicFire změní na Express Track.To znamená,že nebudete mít možnost editovat smartsoundy jako takové.Vše bude program nastavovat sám
podle zadané délky skladby.Čili nebudete mít možnost prohodit např: sloku s refrénem popřípadě řadit sloky na přeskáčku a k tomu domixovávat třeba efektové zvuky.
V případě,že budete mít aktivován originál plugin pro spolupráci s Avidem,bude fungovat.Nemám tento plugin,takže nemohu říci,jestli se jako v předchozích verzích
bude moci smartsound editovat.Proto vznikl tento návod.
Máte samozřejmě možnost vyexportovat si několik smartsoundů a ty pomixovat v dalším free programu Audacity.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a mám dotaz k těm souborům cue-bin,nemohu je dostat do Sonicu ať již z CD/DVD/ nebo z HDD ani 22 nebo 44.S iso soubory nebyl žádný problém ale u těch cue-bin to stále zobrazuje okno s "Retry" a dál se nedá dostat jako kdyby tomu chyběl zaváděcí soubor.
Můžete poradit.Díky.
Chtěl jsem dát nějaké starší svoje na uloz.to ale odradil mě strašně pomalý upload,
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Cue-bin připojte do virtuální mechaniky,nebo je nechte vypálit jako projekty obrazu disku.Jako virtualní mechaniku používám Daemon free, u kterého je nutno jenom dávat pozor co povolíte při instalaci.Pokud by to nepomohlo,napište mi,který smarts to dělá,napsal bych postup.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím právě,že jsem je měl vypálený jako obraz disku na CD/DVD/ zároveň jsem to uložil i na HDD a dělají mě to všechny cue-bin tam co je pouze Library a Sound.
Po stisku Copy to vyhodí okno "Retry - Cancel".Všechny iso v pohodě ale tam jsou obsaženy kromě Library a Sound další soubory.
Používám Ultra Iso 9.3.6.
Ještě jeden dotaz u vol 01 Narration Backdrops je přiložen kod nemáte kody i ktěm ostatním?Tyto kody vyžaduje Avid Liquid.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dobře na ty cue bin mrknu.Stejně potřebuju natáhnout nově knihovny.Kody mám,ale nevím jestli zrovna pro Narration Backdrops.Nevěšel jsem smartsy které jsem si koupil,možná mi to uniklo.Během víkendu na to kouknu.Posílám soukromou zprávu,ale nejsem si jistý jestli ten kod bude k něčemu.S Liquidem jsem to netestoval.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dodávám postup pro špatně udělanou zálohu disků se smartsoundy:
Potřebujete program virtuálních mechanik Daemon,který si nainstalujte,spustěte a vytvořte virtuální mechaniku.
Spustěte program Sonic Fire.
V Daemonu připojte obraz disku v souboru cue.
Objeví se Vám okno s licencí,klikněte na Accept,objeví se Copy,klikněte na Copy.Objeví se hláška s Retry,klikněte na Retry a pak na Cancel.
V okně programu SF se Vám objeví načtená knihovna a skladby,které budou zašedlé.Znamená to ,že knihovna a skladby jsou načteny,ale nejsou na HDD.
[attachment 100 add_library.jpg]
Zavřete program Sonic Fire.
Nakopírujte z virtuální mechaniky skladby z adresáře Sound FIles/44k do:
C:/Program Data/Smartsound Software/Sound Files
(Pokud jste při instalaci SF změnili default cestu musíte kopírování tomu podřídit)
[attachment 101 copy_library.jpg]
Odpojte obraz disku smartsoundů od virtuální mechaniky.
Spustěte program Sonic Fire a hotovo,skladby v knihovně jsou modré,což znamená,že jsou přítomny na disku.
[attachment 102 library.jpg]

Položky:
Light&Jazzy/cue
Attention Grabers/cue
Drama&Documentary/cue
Bossa Retro/iso-cue
jsem instaloval podle tohoto postupu.

Položky:
Narration Backdrops/iso
Country&Jamboree/cue
Rock Solid/cue
Classic Rock/cue
šly bez problému nainstalovat.

Tento postup platí pouze pro program Sonic Fire,v systému Win 7/64 a s pomocí programu Daemon tools free.
Není v mých časových a technických možnostech hledat řešení pro jiný systém a jiný soft.
Mohu jenom doporučit doinstalovat plugin Quicktracks do systému ,mít kódy pro řadu smartsoundů Audio Palette a Scenic Producer pokud použijete jiný soft než SonicFire.
Tyto kody jsem musel mít do pluginu Smartsound v Pinnacle 12 a mimo jiné tento plugin rozeznal neoriginální nosič pokud nebyl zkopírován opravdu 1:1. .Totéž předpokládám u Avid Liquid,ale jak to tam je nevím.Budete muset polaborovat,případně hledat řešení pomocí netu sami.

Editace příspěvku dokončena 8.12./11 ve 23:58.
Přílohy
library.jpg
library.jpg (206.65 KiB) Zobrazeno 1609 x
copy_library.jpg
copy_library.jpg (252.83 KiB) Zobrazeno 1609 x
add_library.jpg
add_library.jpg (182.67 KiB) Zobrazeno 1609 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím díky za bližší popis.Já jsem tam ty zašedlé knihovny dostal také aniž bych musel použít virtuální mechaniku ale nebylo možné u nich nic nastavovat a tak jsem to bral jako za nemožnost načtení z CD/DVD/ a napadlo mě také co to zkopírovat přímo do toho adresáře, jenomže mě to připadalo,že to je špatně když ty iso
fungovali bez problémů a hned.Quicktracks se automaticky nainstaluje s Avid Liquidem,protože ten to má udělané podobně jako Sonic pouze u něho není potřeba žádný plugin pro přenos na jiné softy,protože spolupracuje pouze se svou časovou osou a jde založit adresář na jiný HDD a na něj odkaz aby to nebylo na C:// jako základní instalace a nezpomalovalo to PC a pak provést migraci.Kody jsem nějaké našel tak uvidím.
Odskoušeno a je to funkční i na XP Pro bez Deamonu.
Můj postup bez virtuální mechaniky:mám jak iso tak cue-bin rozbalené na HDD.Spustit SonicFire Tools/Options/Albums/Add najít na HDD Album,který chceme použít
/tak jak uváděl Steviezah na začátku/ otevřít Library a soubor *.sdi objeví se okno Accept/Decline a postup dále podle druhého příspěvku od Steviezah.Mě zmátlo to Retry.Objeví se tedy zašedlé položky v Sonicu a po zavření stačí nakopírovat soubory 44 u mě do Document Setings/All User/Data Aplikací/Smart Sound Software Inc/
Sound Files neměnil jsem defaultní instalaci a mám na XP Pro jiný adresář než je uvedeno.
Díky za spolupráci je to hezky vytvořeno.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak pokud to funguje,gratuluju,Protože nějak takto jsem dělal v XP a PS 12,ale bohužel si to už moc nepamatuju.Jenom bych doplnil, že tato lapálie Vás může potkat
i u originál knihovny,pokud dojde k chybě při stahování z e-shopu.I když podle posledního infa údajně již download verze nelze koupit.To nevím přesně,nezajímal jsem se už o to.
V systému XP je ten adresář s knihovnami jinak,to je mi známo a proto nejsem schopen poradit,používám Win 7.
Navíc pokud došlo k nějakému problému s knihovnami ve Win XP,byla v QuicTracks funkce rebuild databaze a to v SF není.
Jiří Horák

Nainstaloval jsem si zkušební verzi Pinnacle 16 Avid trial CZ a na video souborech mám všude visací zámek a nejde to otevřít- co s tím. Foto, přechody, muzika efekty OK. Chci si zakoupit plnou verzi Pinnacle studio 16 Avid Ultimate CZ a mám strach aby nebyl stejný výsledek. A tak se také ptám zda existuje nějaký prográmek na vyčištění disku od zbytků po Pinnacle 14 s 16. Děkuji za odpověď a radu. Jiří Horák
Miroslav Polner

Keď zakúpite originál PS, pri inštalácii zaregistrujete a aktivujete. Po prvom otvorení je treba ísť do exportu, tam kliknete na export do formátu napríklad AVCHD a po internete vám funkciu odomknú.Takto postupujte aj pri ostatných formátoch súborov a disku.


Naposledy oživil Anonymous v 31.12.2020, 07:22
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host