Smartsound - Pinnacle a Avid

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Protože se mi ve zprávách od Vás sešlo více dotazů na toto téma,rozhodl jsem se založit téma tady i pro další uživatele a zájemce.
Jak už víme,v PS 15 a v Avidu nám byla znova dána možnost používat Smartsoundy.Pokusím se Vám popsat jak to funguje
a co je odlišné od PS 12,kde byly naposledy Smartsoundy implementovány v ceně Pinnacle.

Co to je Smartsound:
Podkladová hudba do videa nebo k jakémukoliv jinému účelu.Vytvářejí ji různí nadšenci a umělci různých žánrů.Po zakoupení této hudby ji můžete bez problému používat aniž by jste porušovali něčí práva nebo autorský zákon.Použití hudby je neomezené a ničím nelimitované,když se rozhodnete smartsound používat je na Vás kolikrát a kde jej použijete.

Jak to fungovalo:
Pro PS 12 stačilo do systému nainstalovat bezplatný plugin QuickTracks, který se integroval do PS a pomocí něj se naimportovaly další knihovny smartsoundů.(Rozuměj hudby)Přímo v PS 12 byl jeden naimplementovám s názvem Pinnacle 1.Pomocí tohoto pluginu jste mohli vložit podkladovou hudbu odpovídající délce daného videa a to automaticky.Pokud jste si dokoupili další knihovnu,po vložení CD se smartsoundem a po vložení registračního čísla se knihovna se smartsoundem importovala ke stávajícím.

Jak to funguje v PS 15 a v Avid Studio:
Bezplatný plugin je minulostí.Potřebujete program-plugin,který koupíte za 30 dolarů zde:
http://www.smartsound.com/sonicfire/pinnacle.html
Jak tento plugin funguje, máte video na téže stránce dole je to anglicky.

Pokud si chcete koupit nějaký smartsound,můžete si 20 sekundovou ukázku vybrat a poslechnout zde:
http://www.smartsound.com/expresstrackweb/

Z toho vyplývá,že i když máte zakoupeny starší smartsoundy, v mém případě je to starší řada Audio Palette a Producer series jsou vám k ničemu a musíte si znova zakoupit plugin pro PS 15 a Avid studio.
Což mě samozřejmě krklo a hledal jsem způsob, jak s nenažraným Avidem vyčoudit.

Jak na to Vám napíšu v pokračování tohoto příspěvku protože musím odinstalovat stávající instanci,aby jste postup měli přesně tak jak
budu popisovat.Mimo jiné i z důvodu,že moje verze SonicFire je zastaralá.

Jak na to:
Zde si stáhněte program SonicFire 5 Pro.Vyberte Full Instalation verzi pro Windows.(Je to ta nejvíc nahoře vlevo)
http://www.smartsound.com/sonicfire/download.html
Po stažení spusťe instalaci.
Jakmile dokončíte instalaci,spusťte program.Objeví se Vám okno ve kterém si požádáte o volné licenční číslo pro Express Track.
Kliknete tedy na Request Free Serial Number. a otevře se Váš internetový prohlížeč s registračním formulářem.
Kolonku First Name(jméno) a Last Name(příjmení) můžete vyplnit smyšleným údajem.
Položku Email musíte vyplnit skutečnou emajlovou adresou.Na tu Vám bude klíč poslán.
Položku State nechte tak jak je.(Not In List)
Položku Country rozklikněte nabídku a klidně vyberte Czech Republic.
Nakonec kliknete na červenou položku Request Free Serial Number.
Vzhledem k tomu,že jsem registrovaným uživatelem stránka mně upozorní,abych se přihlásil a seriové číslo si našel ve svém účtu.
Pokud nejste registrováni,stránka Vás uvítá a oznámí,že posílá na Vámi uvedený email verifikační email a po ověření e-adresy budete mít přístup k seriovému číslu.
Pokud jste při žádosti o seriové číslo vše provedli správně,měli by jste obdržet na emajl novou zprávu požadující kliknutí na link.
Musíte kliknout na odkaz pod tímto nápisem:
YOU MUST CLICK THIS LINK TO RECEIVE YOUR SERIAL NUMBER
Jakmile to provedete,otevře se Vám okno a v něm najdete seriové číslo.
Bude to vypadat nějak takto:
[attachment 76 SF_Express_track_serial.jpg]
Číslo si opíšete a kliknete na tlačítko Enter Serial number v okně programu.Objeví se Vám okno s kolonkami do kterého zadáte registrační údaje a seriové číslo.Pozor, seriové číslo a ostatní údaje musíte vepsat,nikoliv nakopírovat..Nakonec kliknete na OK.
[attachment 78 SF_insert_serial.jpg]

Pak provedete update, tím se Vám natáhnou do programu nějaké knihovny.
Pokud jste získali svoje free číslo poprvé, bude program po dobu 21 dní pracovat bez omezení,využijte tuto dobu pro seznámení se
s vlastními kombinacemi smarsoundů a dalšími funkcemi.Bohužel moje číslo je již starší,takže moje verze ihned přejde do modu Express Track.Vám ostatním do tohoto modu přejde po uplynutí zkušební doby.Import knihoven je shodný jako u full verze, tak ve verzi
Express Track.

Samozřejmě,že se Vám full verze může zalíbit a koupíte si ji.Uvažoval jsem o tom, ale jsem lenivý si upravovat smartsoundy
tak mi stačí free verze.
Proto ještě důležité upozornění:
Pokud chcete koupit full verzi SonicFire to není problém.
Nekupujte plugin do tohoto programu pro Avid Studio na stránkách Avid Shopu, neměli v pořádku seriová čísla a bylo to nutno nakonec stejně řešit s podporou na smartsound.com Možná,že jsem tady už tuto informaci dával nebo někomu přeposílal.Jestli už to opravili nevím,nepátral jsem potom.Ale co se týká podpory pro nás amatéry ze strany Avidu nedělám si naděje,že by s nimi něco šlo řešit.

Resumé:
Pokud chcete používat smartsoundy v Pinnacle Studio 15 nebo Avid Studio ,potřebujete k tomu program SonicFire a plugin.

To je kolem stažení a instalace vše,další příspěvek se bude zabývat importem smartsoundů.
Přílohy
SF_insert_serial.jpg
SF_insert_serial.jpg (50.8 KiB) Zobrazeno 1199 x
SF_Express_track_serial.jpg
SF_Express_track_serial.jpg (293.6 KiB) Zobrazeno 1199 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

V první části pokecu o smarsoundech jste se dozvěděli co je třeba aby jste je mohli používat.Tady Vám popíšu postup jak provést import knihoven smartsoundů.

Jak na to.
Pokud nemáte, povolte v systému automatickou instalaci programů z jednotky CD/DVD.
Spustěte program.
Vložte CD nebo DVD se smartsoundy.
Objeví se Vám okno s licencí odsouhlaste Accept.
[attachment 79 insert_CD_SS.jpg]
Objeví se nové okno,které Vám oznámí,že knihovna je úspěšně přidána a dvě tlačítka: Copy a Don´t Copy.
Klikněte na Copy a smartsound nechte nakopírovat na disk.Vyhnete se v budoucnosti diskotéce :P(vkládání disků)Cesta bude automaticky nastavena.
[attachment 80 Copy_SS.jpg]
Proběhne kopírování a smarsoundy budou přidány do seznamu.
[attachment 81 Library_SS.jpg]
Totéž funguje pokud máte svoje smartsoundy zazálohované v ISO nebo bin-cue souborech.Připojíte obraz do virtuální mechaniky
v mém případě free Daemon Tools a je to.
Někdy se stane, že nenaběhne automatická detekce CD/DVD se smartsoundy.Obvykle to nejsou originály.V tom případě budete muset trochu polaborovat,je možné,že CD/DVD budete muset nakopírovat na disk a přidat ručně.Podotýkám,že ne vždy to vede k úspěchu.
Přidání ručně neoriginálů nebo poškozených disků proto popíšu jenom ve zkratce:
V nabídce programu najedete na Tools,pokračujete na Options a po vyskočení okna přepnete na kartu Albums.V ní dole kliknete na
tlačítko Add...
Objeví se průzkumníkové okno ve kterém zadáte cestu ke knihovně.Budete muset laborovat,někdy se objeví složka 22k a 44k
a v nich budete muset zkusit,která pojede.Na obrázku je knihovna multikanálového smartsoundu, ty mají jinou strukturu.
[attachment 82 Manual_Add_SS.jpg]
To je k importu smartsoundů vše,další příspěvek bude o tom jak to používat.
Tady máte obrázek pro inspiraci s názvem Chytrému napověz, Blbého kopni do řiti.
[attachment 83 SS_napovez_nakopni.jpg]
Přílohy
SS_napovez_nakopni.jpg
SS_napovez_nakopni.jpg (250.77 KiB) Zobrazeno 1199 x
Manual_Add_SS.jpg
Manual_Add_SS.jpg (228.3 KiB) Zobrazeno 1199 x
Library_SS.jpg
Library_SS.jpg (155.96 KiB) Zobrazeno 1199 x
Copy_SS.jpg
Copy_SS.jpg (120.41 KiB) Zobrazeno 1199 x
insert_CD_SS.jpg
insert_CD_SS.jpg (176.47 KiB) Zobrazeno 1199 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

A je tady závěr návodu:
Máte-li hotový projekt s videjkem chcete přidat hudbu.K tomu použijete program SonicFire,ukázka je po uplynutí zkušební doby.
Nejdříve obrázek:
[attachment 84 SonicFire.jpg]
Popis je v obrázku,jakmile jste hotovi s nastavením délky a stylu hudby kliknete na tlačítko export.Vyskočí Vám jiné okno ve kterém si nastavíte formát zvuku podle přednastavených vzorů,druh souboru nechte na WAV.
[attachment 85 SonicFire_export.jpg]
Opět klikněte na export,objeví se okno průzkumníka.V něm si soubor pojmenujte,uložte kde chcete a následně vložte do časové osy Pinnacle nebo Avid Studia.
[attachment 86 SonicFire_export_final.jpg]

Hotovo,není co řešit.
Rozdíl mezi tímto postupem a pluginem je ten,že plugin umožní zavolat program Sonicfire přímo z Pinnacle nebo Avidu.
V něm smartsound poeditujete a z prostředí SonicFire jej přímo vložíte do časové osy Avidu a Pinnacla.
Výhoda je v tom,že si vytvoříte podkladovou hudbu pro jakýkoliv jiný účel a stačí k tomu free verze.

Pokud si koupíte plugin,musíte ho aktivovat, ale to už si uděláte sami.Takže pokud jej nemáte,nemůžete přímo z Pinnacla nebo Avidu
vkládat smartsoundy a proto jsem udělal tento poněkud obsáhlý návod.
Přílohy
SonicFire_export_final.jpg
SonicFire_export_final.jpg (185.92 KiB) Zobrazeno 1199 x
SonicFire_export.jpg
SonicFire_export.jpg (192.04 KiB) Zobrazeno 1199 x
SonicFire.jpg
SonicFire.jpg (264.51 KiB) Zobrazeno 1199 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dodělal jsem a uvolnil jsem toto vlákno pro Vaše případné dotazy.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,Prog. jsem stáhl zaregistr. bylo mě přiděleno ser. číslo načetly se jednotlivé skladby avšak když je chci použít v AVIDU hlásí mě neplatnou aktivaci můžete mě prosím poradit?Prog. jsem pro jistotu odinstaloval znovu nainst. reg. proběhla v pořádku vč. ser. č. přesto s AVIDEM nefunguje.Předem děkuji.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se,že jsem to nezdůraznil pořádně hned v prvním příspěvku.
Pokud chcete používat smartsoundy v Pinnacle Studio 15 nebo Avid Studio pomocí kliknutí na symbol smartsoundu nad časovou osou,potřebujete k tomu program SonicFire a plugin.
Plugin musí mít také svoje seriové číslo a musíte jej aktivovat.Jinak nelze kliknout na symbol smartsoundu nad časovou osou.


Pokud kliknete objeví se tento obrázek:
[attachment 88 Plugin_activation.jpg]
Po zavření tento:
[attachment 89 Plugin_activation_Avid.jpg]
To seriové číslo co Vám bylo posláno je jenom pro program SonicFire, nikoliv pro plugin.Proto ten popis jak tuto nepříjemnost obejít.
Přílohy
Plugin_activation_Avid.jpg
Plugin_activation_Avid.jpg (185.59 KiB) Zobrazeno 1199 x
Plugin_activation.jpg
Plugin_activation.jpg (277.05 KiB) Zobrazeno 1199 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za Váš návod.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

To Steviezah:to chytrému napověz ponechat trochu déle mají to pomalé.Jinak taky díky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vzhledem k tomu,že tam mám účet,mělo by to tam být dost dlouho.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím ještě jsem se zapoměl zeptat jaké má potom omezení SonicFire 5 po uplynutí té zkušební doby?Já jsem dříve používal SonicFire 3 a již tam byl potřeba ten plugin pro zprovoznění s ostatním softem.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host