Mini DV

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

Kouká,že miniDV v anketě jasně vede (zatím) tak snad se chytne i tohle - jakou značku kazet používáte? Já osobně mám TDK a jsem spokojen.Možná bych se ještě zeptal pokud chcete již nahranou kazetu použít znovu - mažete ji před použitím? A jaký způsb se Vám osvědčil jako nejrychlejší?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Anketa na značky taky bude (cca za měcíc).
Já používám hlavně Sony a TDK. Vyzkoušel jsem i Panasonic a JVC. Rozdíl jsem žádný nezpozoroval.
Kazety jsem před dalším použitím nemazal, ale nedávno mě napadlo ty "starší" přemáznout. Zatím jsem se k tomu však nedostal. Jak to mažete? Přepsat to černým obrazem?
Jarka

V obchodě mi doporučili Panasonic, ale zjistila jsem, že už při druhém přehrání se obraz chvilkama trhá nebo mozaikovatí. Takže se asi poohlédnu po jiné značce. Jinak nemažu, ale rovnou přehrávám novým nahráním kazety. Nevím, jestli je to dobře. Ještě malý dotaz? Používáte někdo "čističku hlavy" do videokamery? Jestli ano, tak bych se přimlouvala za návod a uvedení značky. Díky.
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Jarka
ak Ti mozem poradit, NIKDY nepouzivaj tzv. cistiace kazety, ani pre kameru ani pre video. Mozes si znicit hlavu v pristroji a to je potom dost draha zalezitost. Ja cistim napr. videa tak, ze na obvaz dam lieh a tym cistim hlavy. Potom to este precistim suchym obvazom. Nepouzivat vatu - zanechava drobne ciastocky.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Přesně tak - nikdy čistící kazety, diskety, cd - nic!
Čistím vatou a isopropyl alkoholem.
Mechaniku v kameře jsem ještě nečistil, ale postupoval bych asi stejně.
Pokud si na to netroufáš, tak někde radili navštívit servis a nechat vyčistit (ale ujistit se že to vyčistí ručně).
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

V servise sa treba opytat ako to cistia.
Uz som natrafil na servis, kde pouzivaju CISTIACE PASKY.(td)
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

vy mažete kazety před dalším záznamem? případně jak je mažete?
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Nemazem, nevidim dovod. Premaze to dalsi zaznam akurat to spustim s fade.
REDpittBULL
Příspěvky: 38
Registrován: 26.05.2005, 11:56
Kontaktovat uživatele:

A kolik bezproblémových použití kazeta vydrží? Já sám jsem zatím u maximálně dvou,třetí pokus ještě nebyl učiněn.Někde bylo uváděno jako "životnost" 10 přepisů...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Kvůli "funkčnosti" Studia jsem byl nucen na jedné kazetě vyzkoušet hned 3 přepisy než to vypadalo tak jak mělo :X. Na některých kazetách už ty 3 přepisy budou.
Doufám že to vydrží víc než 10x :).
Dokonce jsem se odvážil provést záznam na LP (nedůležitý, jinak bych to neriskoval) a ta kazeta taky nebyla čistá. Díval jsem se na to jen tak zběžně, ale žádné vady jsem nezpozoroval.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host