Vytvořené DVD nefunguje.

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Pedro

Prosím o radu. Používám studio Pinnacle verze 9.43 a 10.7plus. Vše šlape celkem v pohodě. Byl jsem spokojen do doby než jsem začal vytvářet kopie dvd pro své přátele. Z 20 dvd disků zhruba v 8 případech se dvd seká, nebo se nenačte menu. Mně vše funguje, jak na PC, tak v dvd přehrávači (sony) perfektně. Možná mám něco špatně nastavené v exportu videa, nebo má polovička známých vraky přehrávače. Budu vděčný za nějakou radu, nebo stejnou zkušenost. Díky.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Jediná rada je vypalovat disky na co nejnižší rychlost (a nepoužívat pochybné značky médií). V exportu chyba nebude - to by nefungovalo ani tobě.

Ještě mě napadá - starší přehrávače mohly mít tuším problémy s datovým tokem nad 7500kbps.
Pedro

Díky za rychlou odpověď. Používám disky DVD-R Verbatim a Sony. Vyzkouším vypalování na nejnižší rychlost a uvidíme. U těch starších přehrávačů, myslíš že by pomohlo nastavení kvality (vlastní) na 7000 kb/s ?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Chce to vyzkoušet na RWčku - udělat nějaký krátký kousek videa s nejvyšší kvalitou (tak tam bude těch 8500 nebo kolik to nastavuje na nejvyšší kvalitu / případně to nastavit ručně) a pak ho zkusit přehrát v některém z těch přehrávačů kde to dělá problémy.

Pokud by to dělalo problémy, tak je to tím. Pak by se muselo před renderováním DVD vždy zkontrolovat jestli datový tok nepřesahuje těch 7500 (píše to tam nějaký odhad) a případně to nastavovat ručně.
Nebo dělat dvě verze, protože by byla škoda dělat i pro sebe disky v horší kvalitě když fungují ty lepší ...

Buď to bude tímto, nebo rychlostí vypalování.


Naposledy oživil Anonymous v 02.01.2021, 03:34
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host