program s možností exportu 5,3 k + h.265

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za pokus nastavit mé rozlišení v DaVinci Studio - jestli to chápu správně tak vznikla chyba. Sice podpora mi psala že to zkusila, ale díky Vašemu testu to před případnou koupí ještě prověřím s prodejcem. Z představy převzorkovávat nahoru na 5,7k ve Vegas nemám dobrý pocit.
Ono je otázka pro jakou cestu se nakonec rozhodnu - třeba mi záběr bude připadat příliš široký a budu ho ořezávat na 4k. Kameru mám krátce, ven se skoro nesmí - žádné video z venku nemám.
Když jsem kameru vybíral tak jsem se na něco podíval - video se mi líbilo víc než z GoPro - Insta360 více prosvětloval stíny. A taky je mi sympatická modularita. Mám modul s 1" snímačem, nečekaná nevýhoda je menší hloubka ostrosti, tím že je zaostřeno fixně na nekonečno tak to co je pod 1 m je neostré. Supr ostré možná až od 2 m.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. Větší čip, menší hloubka ostrosti. I když říkáte, že se ven skoro nesmí. Nevím kde bydlíte, ale u nás se chodí ven bez problému. Udělal byste mně velikou radost, kdyby jste prosím natočil klip venku. Na slunci i ve stínu. Jsem zvědavý na originál soubor. Ty z YT jsou zkreslené konverzí. A méně širokoúhlé bylo-li by to možné v nastavení. Já vlastním několik zařízení s 1palcovým čipem od Sony a porovnání mne velmi zajímá. Děkuji předem.

S tím DaVinci. Vyzkoušel jsem i ve W10 a tam se renderování ve verzi Studio 17,1 povedlo bez problému. https://uloz.to/tamhle/LM6q0OHVu2Or/nam ... v-10-46-13 Předtím jsem zkoušel ve verzi 16, Windows 7. Tam se to nepovedlo.

Screen z W10
5,3K DaVici Render.jpg
5,3K DaVici Render.jpg (837.36 KiB) Zobrazeno 1709 x
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
děkuji za potvrzení že Davinci Resolve Studio 17.1 umožňuje dělat co chci. Pohrál jsem si s Vegas 18 a opravdu tam custom je jen do 4 k, pak tam jsou ty 2 profily s lepším rozlišením jak jste psal, ale velmi nemile mě překvapily jejich poměry stran - ne 16:9. Tím je pro mě Vegas nezajímavé.
Ven na ulici samozřejmě mohu, ale rád jezdím na kole delší vyjížďky, cyklostezky jsou pro mě za trest takže pro mě pokud nemohu za Prahu je prakticky stejné jako že nemohu ven. Něco Vám natočím, pokusím se v historicky krátké době.
Návštěvník

Prosím Vás soubor DaVinci Studio 17,1 5,3K jsem otevřel v DaVinci Resolve a měl by být použit kodek H.264 Main L6.0, mohu poprosit ještě v kombinaci s H.265, děkuji.
Nemile mě překvapilo přehrávání souboru DaVinci Studio 17,1 5,3K - v "Filmy a TV pořady" je video pokažené - trhání, duhy, rozpad obrazu - stejné ve Windows media playeru. Pak mám ještě MPC-HC a VLC player - v těch je přehrávání v pořádku. S přehráváním originálu z kamery ve "Filmy a TV pořady" problém nebyl.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Byl jsem požádán a vyhověl jsem. V DaVinci jsem vyredneroval originál video do H265, ale před tím jsem musel pro W10 také koupit příslušný kodek. Bez něho hlásil DaVinci chybu. H265 jde renderovat jen s GPU, tedy grafickým čipem, u mne AMD. Do Custom 5,3K na výstupu to přepočítat nešlo. Netuším zda je problém v aplikaci nebo v GPU. Má grafická karta umí přehrávat video do 8K.
DaVinci H265 5,3K.jpg
DaVinci H265 5,3K.jpg (886.54 KiB) Zobrazeno 1677 x
Úspěšný jsem byl jen u FHD 1080p a 4K 2160p.
DaVinci H265 4K.jpg
DaVinci H265 4K.jpg (913.3 KiB) Zobrazeno 1677 x
Zde tedy 4K: https://uloz.to/tamhle/eSitDYI1thaE/nam ... v-14-30-15
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, tak jsem dnes udělal pár videí, úmyslně jsem byl nepříjemný s protisvětlem, kontrastem aby se ukázal dynamický rozsah : https://uloz.to/tamhle/FLWiZxxsrZQo . Za mě s prosvětlením stínů, barvami, kontrastem (expozicí) a detaily spokojenost. Nevím co si mám myslet o stabilizátoru, asi jsem čekal více - možná že frekvence mých kroků je příliš nízká. Pak se mi taky zdá že při přehrávání můj PC trošku nestíhá - hlavně při otáčení mi obraz lehce poskakuje. Pobavilo mě nastavení : ultra široký , ..... , úzký. Mění pouze to co vidím při natáčení na displeji kamery + nastavení v aplikaci insta360, ale video při přehrávání v PC je vždy stejné - ultra široké. Video v 16:45 je v nastavení normal jako všechna ostatní (za mě nejlepší výsledek), 16:46 vivid - trochu divné jakoby HDR lehce přebarvené, 16:47 log - ošklivé bez barev.
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za snahu s H.265. Kodek jsem musel koupit i pro prosté přehrávání souboru z kamery. H.265 4k umím uložit i v VSDC Free Video Editor zadarmo, zatím moc namotivovaný koupit Davinci Resolve Studio nejsem. Jakou máte grafickou kartu ? (Já RX 580) Co jí pro rendrování zakázat ? Pokud neuspějete asi napíšu na podporu. Škoda že nemají trial třeba s vodoznakem.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den. Děkuji za poskytnuté vzorky. Nicméně z Ulož.to stahovat tolik materiálu je na dlouhé hodiny. Chtěl bych Vás tímto poprosit o přenesení stejných dat na Úschovnu. Odtamtud to stáhnu za zlomek času. Děkuji. Odkaz pošlete do soukromé zprávy, která se dá najít v mém profilu zde. Můžete poslat i svůj email a můžeme se domluvit ohledně DaVinci Studio 17 k možnému vyzkoušení.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Že se do toho pletu promiňte. Ale zaráží mě že jste ke placené stud. verze DVR17 musel dokoupit codec 265. Tuto verzi mám a žádný kodek jsem nedokupoval je už součástí mého STŘ. PROGRAMU/OS W10.Leda by to byl Trial.Co mě napadá ještě vyžaduje to microsoftový přehrávač.
David B
Příspěvky: 12
Registrován: 16.03.2021, 22:30
Kontaktovat uživatele:

No jak myslíte že jsem ty videa dlouho nahrával já - asi 8 h. Snad se nebudete zlobit, ale rozumnější než nahrávat ty samé soubory jinam mi připadá nahrát jinam další videa. Takže nahrávám na ulož.to, prý to bude trvat 18 h. Byl jsem včera na kole, videa jsou z podvečeru, zasíněné údolí, světlá obloha, opět jsem s obrazem zcela spokojen. To se ale nedá říci o stabilizaci a větru v mikrofonu. Video mi připadá jako bez stabilizace, půjdu zkontrolovat nastavení (myslím že je stabilizace zapnutá) a zkusím i insta360studio jestli to s tím něco neudělá - stejně budu budu každé video před archivací ořezávat. Začíná to vypadat že mě více než 5,3k / 4k bude trápit stabilizace a odfiltrování šumu větru, ideálně i rachtání kola ale to asi snadno nepůjde. Vyzkoušení DRS by bylo fajn, není úplně nejlevnější, nevím které funkce jsou v DR ořezané.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host