Program na výběr a spojení částí filmu

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
PavelM

Zdravím, sháním nějaký nenáročný program na editaci. Požadavky jsou tyto:

- z načteného videa (wmv, mp4, mkv.....) možnost uživatelsky rozdělit podle sebe na několik částí, třeba 1-10
- výběr částí např. 2,3,7,9 a jejich spojení
- následné uložení, pokud možno bezztrátově - tak jak je původní zdroj. Příp. překodóvání, nejlépe mkv, podle vlastního nastavení.

Zkoušel jsem Corel, ale bez úspěchu. Trial verze Pinacle mi některá verze vůbec nenačte, exportovat do mkv nelze (nevím, jestli to full verze umí). Na každý úkon musím požívat extra program zvlášť (Solveig Trimmer + Handbrake..), což je zdlouhavé..... Díky za rady.
Pali55
Příspěvky: 73
Registrován: 08.10.2013, 18:11
Kontaktovat uživatele:

nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

Prečo "corel" bez úspechu?Prečo pinnacle nenačíta?Každý strihový program či už home,alebo pro edition potrebuje pre svoj správny chod minimálne systémové
požiadavky.Ak je toto problém u vás,že vaše pc,alebo notebook nespĺňa,tak možete zabudnúť aj na minimálne náročný strih videa.Preto odporúčam porovnať
systémové požiadavky vybraného programu s parametrami vašeho pc.Bez toho sa nepohnete.Ja osobne som skúšal na svojom notebooku viacero home strihových
programov,mám len 1,90 GHz AMD X2,preto som potreboval program,ktorý by tieto slabé parametre zvládol.Skúšal som sony movie studio,corel,adobe premiere elements,pinnacle16,MAGIX Video a PowerDirector.Z týchto programov mi ako tak išiel len PowerDirector.Pred tým som strihal v pinnacle 14,15 a tie tiež ešte moj
notebook stíhal.Takže odporúčam tieto tri posledné,ktoré som vymenoval ak teda spĺňate systémové požiadavky.Potom ešte existujú free edit video programy napr.http://www.desktop-video-guide.com/top- ... eview.html kde nie sú až také veľké nároky na syst.požiadavky a ani neviem ako to je s formátmi pri exporte, kedže nemám s nimi skúsenosti.
PavelM

PC je nový, velkem výkonný (i5 procesor, 8GB RAM), jde o to, že některé video mi Pinnacle načte bez obrazu. Možná chybí kodeky, přehrávače ale videa načtou. Důležitou podmínkou je uložení bez komprese, - to mi Corel ani Pinnacle zřejmě nenabídne.
Momentálně to řeším takto - výběr a trimování přes
Solveig a konečnou úpravu do *.mkv přes Handbrake.
nh
Příspěvky: 58
Registrován: 07.10.2013, 13:38
Kontaktovat uživatele:

hm tak v tom vám asi neporadím,nemám skúsenosti s týmito typmi programov,ale pochybujem že nejaký free,alebo home program dokáže video zostrihať a uložiť bez komprese.každý zásah,či už vloženie titulku,alebo prechod uberá na kvalite koncového videa aj keď to volým okom možno nezbadáte.Možno ešte Adobe premiere pro,alebo sony vegas,ale to už je iná kategória :)


Naposledy oživil Anonymous v 31.12.2020, 22:40
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host