Menu v DVD jen a pouze ?!

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Byla doba, kdy jsem si hrál a pracně vyráběl Menu postupně napříč verzemi Pinnacle Studio. Postupně jsem ale zjišťoval, že tím akorát mařím čas. CHCI se dívat na video a ne se zdržovat zbytečnými kudrdlinkami. Jediné co považuji za smysluplné jsou ve videu kapitoly rozdělující buď jediné video, aby se dalo ychle přejít na úsek, který mě právě zajímá nebo, abych mohl volit mezi více videi v jedné "složce". Obojí umí udělat stMuxer jako strukturu AVCHD DVD nebo Blu-ray disku. V počítači jde potom přehrát tato struktura např. v CyberLink PowerDVD stejně jako fyzické placky vložené do příslušné mechaniky.

Problémem je tuto strukturu uplatnit přehráváním z ext. HDD či flash paměti, ať již v podobě klíčenky nebo dnes nejpoužívanějších SDHC(XC) paměťových karet skrze USB vstup v TV nebo Blu-ray stolních přehrávačích. Já se zatím nesetkal s žádným takovým přístrojem, který by vzal na vědomí celou strukturu menu. Vždy se musí jít až do kořenové složky se samotným souborem a ten přehrát samostatně nebo automaticky za sebou, když je tam těch souborů více.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dopuručuji, abyste si sám ten tsMuxer (je Free) vyzkoušel. Není nad vlastní zkušenost. Udělejte si v něm zkušební video s kapitolami v jednom videu nebo jako rozcestník pro videa složená do jedné struktury a vyzkoušejte to na zařízeních, která máte k dispozici. možná právě u vás budou funkční a máte po problému. ;-)
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Jestli jsem dobře porozuměl Vašemu dotazu, jde Vám o přehrávání záznamu full HD včetně menu z flash disku nebo z HDD rovnou na TV. Připojíte-li HDD nebo flash disk s takovým záznamem přímo do TV nebo do BD přehrávače, nepřehraje se menu z důvodu ochrany autorských práv originálních BD. Některé starší značkové BD přehrávače uměly přehrát z připojeného zařízení ISO soubory včetně menu (v SD i full HD kvalitě), ale jen do doby, než si člověk aktualizoval firmware, kterým tuto schopnost VŠECHNY BD přehrávače ztratily.

Žádné přehrávače, které jsou součástí TV, ani BD přehrávače (po záměrném znehodnocení jejich schopností) tedy z připojeného externího zařízení (HDD nebo flash disc) full HD s menu přehrát nedokáží. Chcete-li si dnes přehrát záznam full HD s menu přímo v TV (přes USB), jediná cesta, na kterou jsem zatím přišel, je vytvořit takové menu v Sony DVD Architect a výsledek "zabalit" do ISO. Tento ISO soubor (včetně menu) pak lze přehrát na některých multimediálních přehrávačích, které se pyšní, že umí přehrát BD profil 1.0. Tento profil znemožńuje přehrát menu kopírovaných současných BD, ale výsledek ze Sony DVD Architect (a možná i z Power Director apod.) by přehrát měl.

Jsou i multimediální přehrávače podporující full BD menu, ale jsou mnohem dražší kvůli zakoupené BD licenci.
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vážený Mande. Děkuji za upřesnění mé teorie. Jsem rád, že jsem se díky Vám zase trochu dovzdělal. :-)
Miroslav Polner

Tak to máš Romulus pravdu,asi som niečo zmeškal a prehliadol!


Naposledy oživil Anonymous v 31.12.2020, 10:51
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host