Nějak zde poslední dobou "zdechl pes"

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nemyslím si, že by zde zdechl pes.Ale i mně bohužel nezbývá času se zde prezentovat.
Jsem rád pokud vyšetřím nějaké volno, že se buďto vyspočívám nebo dodělám nějaké malé resty
z toho co mám natočeno a na víc mi nezbývá sil.Zdraví se poněkud umoudřilo, ale ne zas tolik
abych mohl jet v takovém fofru jako před půlrokem.
Ostatně takto to mám den za dnem:
Pondělí - Pátek 12:00 -18:00 v hlavním zaměstnání, pokud nesedí invertura ještě déle.
Sobota - Neděle 9:00:18:00 hlavní zaměstání, v případě nesouhlasu invertur opět déle.
Do toho práce na směny 2_2_2 vedlejší zaměstnání,sesynchronizovaném s hlavním.
To vše jenom proto, abych se aspoň přiblížil idiotsky vypočítanému statistickému průměrnému platu
uživil rodinu,zaplatil bydlení, energie a pár těch nadbytečností jako je třeba internet.
A taky proto, že jsem z regionu s nejvyšší nezaměstnaností(severní morava,Ostravsko)
Hořce lituju těch několika málo okamžiků, kdy jsem mohl svůj život změnit a nebýt v této
zemi, kde je ráj podvodníků, zlodějů a jiných hochštaplerů v čele s celou vládnoucí elitou.
Strávil jsem nějaký čas v cizině, ale to co se děje u nás nemá nikde obdoby.
Co mám na mysli:V Číně se za přehmaty a excesy vládních úředníků odsuzuje k smrti.
U nás by popravčí četa musela fungovat na směny, aby se ten Augiášův chlív vyčistil.
Moje velké štěstí je, že mám v obou pracích tzv. mrtvé doby a ty využívám k odpočinku
a přípravě, protože jinak bych ke své předpokládané životnosti ještě 20 let nemusel
dojít:-).
Takže ve snažení se nějak tady slušně žít, moc toho času na koníčky nezbývá.
Ještě, že máme internet a můžeme se aspoň virtuálně radit a dělit o znalosti.
Mrzí mně, že už nejsem tak aktivní jako jsem býval.Ale snad bude líp a zase budu mít
čas něčím přispět.Tím se omlouvám všem, komu jsem zatím neodpověděl na dotazy
jak na Youtube, tak na emailu nebo tady.
Miroslav Polner

Napísali ste to veľmi dobre! Plne súhlasím!
lubud

kamera11: Já bych to (speciálně s těmito stránkami) neviděl tak zle. Když se podíváš třeba na http://www.videokamery.cz , tak tam ten pes bojuje o život víc. Dívám se tam tak ob týden co nového a někdy dlouhé dny ani ťuk. A to už je co říct na tak známém webu. I když - tam za to částečně mohou dílem namistrovaní jedinci honící si ego a částečně také "borci" co tam přesídlili z "grafiky". To pak jednomu chuti do diskuze nepřidá.

Tady to tak není - podle mého názoru. Taky se sice objeví sem-tam namyšlená odpověď na primitivní dotaz začátečníka, ale je jich málo. Počkejme do jara - třeba se vyčasí...
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
lubud

kamera11: Dobrá, stejně tu momentálně diskuze vázne - můžem si popovídat.
1. Nejsem v opozici, jen to nevidím tak černě - na tento web chodím od jeho založení (7 - 8 ??? let) a stále funguje. Věřím, že bude i nadále.
2. Já si nemyslím, že na každou otázku musí být nutně odpověď (i když by to bylo ideální). Kdo by asi měl tu odpověď pokaždé dát? Souvisí to s velikostí zdejší komunity přispívatelů a s jejich zaměřením. Tady je nás odhaduji tak 30 (?) a rozhodně ne každý z nás se vyžívá v neustálém ladění SW a HW počítače. Třeba já do počítače po jeho definitivním vyladění nedrbu, dokud funguje jak má. Ani mně to nebaví - pro mne je to jen nástroj na vytváření videa. TO je můj koníček. Já se začínám starat o moderní komponenty na trhu teprve tehdy, až potřebuji nové železo.
To třeba steviezah má (zřejmě) zase za koníčka právě to průběžné vrtání se v PC a proto může (pokud chce) podávat aktuální rady. Jenže "hodně psů - zajícova smrt" (steviezah - nic ve zlém :)). Zkrátka, když to shrnu: množina přispívatelů zaměřená na servis SW a HW je tady malá (řečeno kulantně). Nejsou lidi.
3. S novou koncepcí tohoto webu, který se rozmáchl z Pináklu na všechny možné střižny se logicky rozptýlily i počty universálních přispívatelů. Ten, kdo stříhá třeba ve Vegasu těžko bude radit Pináklistovi (například). Nanejvýš mu poradí, ať se na Pinákl vyprdne... A je po diskuzi.
4. Nevím jestli není dobře, že se ta množina točičů na kapsičkové hračky bez hledáčků a za 3 000,- Kč radši na nic neptá. Těm stačí, že vědí kam strčit nějaký káblík a co zmáčknout, aby jednoduše zaplevelili You Tube. Takže globálně to vidím spíše jako úpadek amatérské videotvorby a s tím i menší potřebu se na cokoliv vyptávat.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
lubud

kamera11:
Matematici (ti vyšší) používají známé úsloví, že něco je "podmínka nutná - nikoli však postačující". Stejné je to i s videem - mezi podmínky nutné patří nějaká dobrá kamerka, dobrá střižna, nadupané PC, ale také alespoň minimální znalost problematiky střihu videa. Třeba v rozsahu manuálu střižny. To se nedá ošidit. Z toho plyne závěr, že když se dá to co hledám najít v manuálu, tak s tím bych asi fakt neměl obtěžovat.
Ale i když všechno ke střihu videa už mám a třeba i dost "o tom" vím, není to ještě podmínka postačující k vytvoření koukatelného videa - viz ty hory ko*otin, co se denně presentují v TV. Totéž samozřejmě platí i pro amatéry. To už je ale jiné povídání.

Pro administrátora:
Pro zlepšení a možná i rozproudění diskuze bych navrhoval zřídit tady složku nazvanou třeba "Problémy opravdového laika", kam by směřovaly ty méně složité dotazy. Koho by to pohoršovalo, tak by tam prostě nenahlížel. Toto není z mé hlavy, to už řadu let funguje na videokamery.cz.


Naposledy oživil Anonymous v 29.12.2020, 21:51
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host